WorldSkills 2013: az Európa-bajnok csapat tagja kvalifikálta magát a szakmák olimpiájára
Idén is a HTTP Alapítvány - együttműködésben a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával és a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal - rendezte meg a WorldSkills nemzetközi szakmai világverseny magyarországi válogatóját 18-22 éves diákok és fiatal hálózati informatikus szakemberek számára. A „szakmák olimpiájának” is nevezett WorldSkills verseny hazai győztese képviselheti Magyarországot Lipcsében, az immár 42. alkalommal megrendezendő nemzetközi döntőben, az informatikai hálózati rendszergazda szakmában. Az izgalmas verseny végül papírforma eredményt hozott, hizsen a győztes versenyző már tagja volt a tavalyi EuroSkills versenyen aranyérmes magyar csapatnak. A verseny fő támogatói a Cisco Magyarország, a T-Systems Magyarország, az IT Services Hungary, a Microsoft Magyarország és a Profession.hu voltak.
A WorldSkills-ről
A WorldSkills (www.worldskills.org) a világ legnagyobb szakmai versenye, így sokszor emlegetik a szakmák olimpiájaként is. A kétévenként megrendezett megmérettetésen a világ legjobb fiatal szakemberei vetélkednek közel 50 szakmai területen. Az eseményt idén több mint 50 ország ezernél is több versenyzőjének részvételével Lipcsében rendezik meg, július 2-7. között (www.worldskillsleipzig2013.com).
Kiváló magyar eredmények az eddigi versenyeken
A 2011-es londoni WorldSkills versenyen Szabó Gábor képviselte hazánkat, és végül a nagyon előkelő 7. helyezést szerezte meg, és ezzel egyúttal a legjobb magyar eredményt érte el. A belgiumi Forma 1-es pályán tavaly megrendezett EuroSkills versenyen még előrébb léptek a magyar fiatalok, hiszen csapatunk mindenkit maga mögé utasítva aranyaérmet szerzett.
A nagyszerű eredményekre már kormányzati szinten is felfigyeltek. A győztes csapatnak személyes fogadás keretében gratultált Áder János köztársasági elnök és Orbán Viktor minszterelnök is.
Út Lipcsébe
A mostani válogatóra, melynek fővédnöke Vályi-Nagy Vilmos infokommunikációért felelős államtitkár volt, több mint kétszáz fiatal jelentkezett, ami jelzi, hogy a szakmai vetélkedésnek ez a formája egyre népszerűbb itthon is. Az első fordulóra 2012. december 13-án került sor, ahol a versenyzőknek online teszteket és szimulált hálózati feladatokat kellett megoldaniuk. Ebből a fordulóból a tíz legeredményesebb fiatal jutott tovább.
A kétnapos döntőt egy nagyszabású informatikai konferenciával összekapcsolva rendezték meg 2013. január 25-26-án a Larus Rendezvényközpontban, így a konferencia résztvevőinek is lehetősége volt betekintést nyerni a versenybe. A finálé keretében – a lipcsei versenyhez hasonlóan – egy képzeletbeli cég hálózatának megtervezése, megépítése, valamint a mindennapi működésében felmerülő valós informatikai problémák megoldása volt a feladat.
A válogató verseny győztese Csőke János lett, aki már tagja volt a EuroSkills-en aranyérmet nyert csapatnak is. János a debreceni Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola diákjaként ismerkedett meg a hálózati informatikával, jelenleg a Budapesti Múszaki Egyetem hallgatója. Számára most egy öthónapos intenzív felkészülés következik, majd július elején Lipcsében a világ 30 legjobb fiatal szakemberével kell öszemérnie tudását.
Kapcsolódó cikkek
- Windows Phone Code Camp: fiatal fejlesztők versenye
- „Csakeredeti”: játékos informatikai vetélkedő diákoknak
- Szoros küzdelem a BeeSmarter Mobil Programozó Csapatversenyen
- BeeSmarter – 24 órás Mobil Programozó Csapatverseny
- RobonAUT 2013 címmel robotversenyt rendeznek a Műegyetemen
- Magyar egyetemisták nyerték a SAP szoftvercég nemzetközi versenyét
- Példaértékű kisvállalkozói weboldalakat díjaztak
- Háromdimenziós oktatószoftverek tervezésére hirdettek ötletversenyt
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- A Mysoft.hu lett idén az Ország Boltja
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.