A Novell fókuszában a mobilitás áll
A Novell a 2013 februárjában Salt Lake City-ben rendezett éves BrainShare konferencián mutatta be legújabb termékeit, és ismertette az elkövetkező évekre vonatkozó terveit. A vállalat üzleti tevékenységének fókuszában a mobilitás, napjaink egyik legmeghatározóbb trendje áll, amelyre építkezve a Novell átfogó megoldásokat kínál a vállalati informatikát érintő aktuális kihívásokra.
A mobilitás problémái
A szervezetek számára egyre nagyobb kihívást jelent, hogy az alkalmazottak a legújabb mobileszközeiket, tableteiket és okostelefonjaikat is szeretnék igénybe venni napi munkájuk során. Ezek a készülékek javítják ugyan az alkalmazottak produktivitását, ám az informatikai szakemberek számára kezelésük nehézséget okozhat a céges hálózaton belül. A különféle rendszereket futtató készülékeket ugyanis kevésbé egyszerű felügyelni, mint a vállalat saját asztali számítógépeit. Ráadásul időigényes feladat, ha minden egyes eszközön külön kell hozzáférést biztosítani a hálózatokhoz, fájlokhoz, illetve a nyomtatókhoz.
A mindenre kiterjedő megoldás
Amint a konferencián bemutatott stratégia is mutatja, az elkövetkező években a Novell elsősorban a mobilitásra helyezi a hangsúlyt a fájl- és hálózati szolgáltatások, a csoportmunka és a végpontfelügyelet terén egyaránt.
A céges és privát mobileszközök teljes körű felügyeletét a vállalati infrastruktúrában a Novell ZENworks Mobile Management biztosítja, amely platformok széles skáláját támogatja. Emellett titkosítás és hozzáférés-vezérlés révén védi a mobil készülékeken tárolt információkat, így az adatok akár távolról is törölhetők egy elveszített telefonon vagy tableten.
A Novell a BrainShare konferencián bejelentette, hogy hamarosan elérhető lesz a vállalat új mobil fájlkezelési megoldása, a Filr nyilvánosan tesztelhető változata. Nemsokára a nagyközönség is kipróbálhatja, mire képes a megoldás, amely a meglévő tűzfalakat és hozzáférési jogokat használva garantál magas szintű biztonságot és megfelelőséget, miközben bárhonnan, bármilyen eszközről elérhetővé teszi a fájlokat. A Filr a már használatban lévő fájlrendszerekre és infrastruktúrákra épül, így nem igényel plusz befektetést.
A vállalat az iPrint eszközzel teszi teljessé a mobil megoldások körét, amely segítségével a felhasználók Android vagy iOS rendszert futtató mobil készülékekről nyomtathatnak egy tetszőleges nyomtatóra csatlakozva. A felhasználók a szervezet nyomtatóit e-mailen keresztül vagy az AirPrint, illetve egyéb vezeték nélküli technológia használatával érhetik el tabletjükről, illetve mobiltelefonjukról. A termék bármilyen nyomtatóval képes együttműködni, ezért nincs szükség az eszközpark lecserélésére.
Az elkövetkező időszak újdonságai
A Novell folyamatosan követi az új trendeket, és továbbfejleszti termékeit a legújabb igényeknek és elvárásoknak megfelelően. Jól példázza mindezt, hogy a legutóbbi BrainShare konferencia óta, tehát 16 hónap alatt összesen 86 új termékverzióval jelent meg a piacon.
Az eddigi átfogó portfólió kiegészítéseként 2013-ban érkezik a már említett Filr és az iPrint Appliance, valamint idén várható a File Managemet Suite és az Open Enterprise Server frissítése is. A GroupWise legújabb, Windermere névre hallgató változata szintén 2013-ban esedékes a Co-Existence eszközzel és a GroupWise Mobility Service megoldással együtt. A ZENworks 11 harmadik szervizcsomagja is megjelenik idén, valamint további újítások várhatók a ZENworks Mobile Management és a ZENworks Application Virtualization termékek esetében.
További információért kérjük, látogasson el a következő weboldalra: http://www.brainshare.com/
Kapcsolódó cikkek
- Firefox mobil operációs rendszer
- Elbaltázott telefondizájnok
- Mobilharc
- Szoros küzdelem a BeeSmarter Mobil Programozó Csapatversenyen
- Hét tanács a szoftverfrissítések megfelelő kezeléséhez
- Samsung PC Studio
- Free Mobile Helper
- Novell Dynamic File Services: költséghatékony és ésszerű adattárolás a felhőben is
- Akinek mobilja van, valóban tagja a netközösségnek?
- Új Novell megoldás a vállalati és privát mobil eszközök biztonságos használatáért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.