A Telekom Csoport nemzetközi innovációs versenyt hirdet
A Deutsche Telekom nemzetközi szinten keresi a legkiemelkedőbb ötleteket öt kategóriában: digitális otthon, kommunikációs szolgáltatások, energia, virtuális platform, felhőalapú szolgáltatások. Egyéni pályázók, diákok, csapatok, start-up-ok és a Deutsche Telekom valamint leányvállalatainak dolgozói március 31-ig küldhetik el pályázataikat a www.telekom-innovation-contest.com címre.
A verseny ötletgazdái a berlini Telekom Innovation Laboratories (T-Labs), a T-Mobile Lengyelország és a Magyar Telekom voltak, jelenleg pedig az EIT ICT Labs Germany partneri közreműködésével valósul meg a pályázat nemzetközi szinten. "Annyi ragyogó elme van Lengyelországban….a Telekom Innovációs Versennyel erősíteni kívánjuk kapcsolatainkat az induló vállalkozásokkal és a tanulmányaikat országunkban folytató hallgatókkal" - mondta Milan Zika, a T-Mobile Lengyelország technológiáért és innovációért felelős vezetője, a Telekom Innovációs Verseny zsűrijének tagja. Pataki Róbert, a Magyar Telekom innovációért felelős vezérigazgató-helyettese egy lépéssel tovább ment: " Az újítások területén is élenjáró cég kívánunk lenni, és a Telekom Innovációs Verseny e célunk eléréséhez még közelebb visz minket." Dr. Heinrich Arnold, a Telekom Innovation Laboratories (T-Labs) vezetője így folytatta: "Eltérően számos egyéb versenytől, mi nem csupán kiválasztunk egy ötletet, hanem a megvalósításba is beruházunk, minden szakaszban támogatjuk a nyerteseket és elképzeléseiket, egészen a termék piaci bevezetéséig. Nagy érdeklődéssel várom a Telekom Innovációs Nap decemberi rendezvényét Lengyelországban, ahol a nyertesek nyilvánosan is bemutathatják termékeiket, illetve ígéretes prototípusaikat."
A Telekom Innovációs Verseny az új Telekom Challenge (Kihívás) program része, melynek célja az újító szellemű kultúra elterjesztése nemzetközileg a Telekom Csoporton belül. Az ötletversennyel párhuzamosan – ami elsősorban a vállalkozókat, diákokat, egyéni pályázókat, valamint a Telekom Csoport és leányvállalatai dolgozóit kívánja bevonni – meghirdetik az Együttműködési Kihívás (Collaboration Challenge) elnevezésű versenyt is. Ebben a belső, vállalati versenyben olyan dolgozókat keresnek, akik kimondottan szívesen dolgoznak kis csoportokban, egy újfajta együttműködési rendszerben, ahol egy konkrét üzleti területre dolgoznak ki megoldást. A Collaboration Challenge 2013-ban Kenyába látogat; központi témája a "Tele-gyógyítás Afrikában" lesz.
További információ:
www.telekom-innovation-contest.com
Kapcsolódó cikkek
- Bill Gates nem elégedett a Microsoft újításaival
- Bővíti a Telekom az iPad minit értékesítő üzletei körét
- Kihirdették a Microsoft „Meséltech. Beleszövitech. Nyertech.” pályázat győztesét
- Pályázati felhívás az „Év információbiztonsági újságírója” címért
- A Deutsche Telekom partneri együttműködésre lépett a Depeche Mode-dal
- MT: Felhő alapú mobil alkalmazás készítő KKV-knak
- Rózsa Iván lesz a Magyar Telekom kommunikációs igazgatója
- Az iPhone 5, a retina kijelzős iPad és az iPad mini már használható a T-Mobile LTE hálózatán
- Negyedik generációs iPad a Magyar Telekomnál!
- Szlogen- és logópályázattal indult el a KreaNod
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.