A BalaBit kapta a Nemzetgazdasági Minisztérium Ipari Innovációs Díját
forrás: Prím Online, 2013. március 23. 09:13
Átadták a Magyar Innovációs Nagydíj 2012-es kitűntetéseit. Az elmúlt év kiemelkedő innovációinak elismerésére kiosztott nyolc díjból kettőt is a BalaBit IT Security vehetett át a tevékenység-felügyeleti eszközök új generációjának kifejlesztéséért.
A Nemzetgazdasági Minisztérium 2012. Évi Ipari Innovációs Díját és Az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. 2012. Évi Szervezeti Innovációs Díját a BalaBit ügyvezető igazgatója Györkő Zoltán vette át a Parlament főrendházi üléstermében. Előbbit Cséfalvay Zoltán a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a bíráló bizottság elnöke, utóbbit pedig Dr. Bárdos Krisztina az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója adta át.
A díjak odaítéléséről a Magyar Innovációs Szövetség által felkért tekintélyes szakmai zsűri döntött, melynek tizenkilenc az ipari és a tudományos területről érkező szakember volt a tagja. A díjakat azoknak a vállalatoknak/intézeteknek ítélték oda, amelyek olyan eredeti, újszerű innovációt hajtottak végre az elmúlt évben, amely nemzetközi szinten is jelentős gazdasági növekedést és közvetett, vagy közvetlen társadalmi hasznosságot eredményezett.
A BalaBit budapesti és veszprémi K+F központjában fejlesztett Shell Control Box termék egy olyan tevékenység-felügyeleti berendezés, amely a távoli szerverekhez, virtuális asztalokhoz és a hálózati eszközökhöz való hozzáférést ellenőrzi, a rendszerekhez csatlakozó felhasználók munkafolyamatait pedig mozifilmszerűen visszajátszható formában rögzíti. A termék paradigmaváltást hozott a piacon, hiszen mintaadatbázisának és prevenciós funkcionalitásának köszönhetően, nem csak az utólagos felderítést, hanem a megelőzést is lehetővé teszi.
A BalaBit megoldása az IT biztonsági piac egyik legsikeresebb magyar innovációjának számít, ami az elmúlt évben a vállalat zászlóshajójává vált. A Shell Control Box-ot világszerte olyan vállalatok használják, mint a Telenor Norge, a Dubai Islamic Bank, a Svenska Handelsbanken, a Raiffeisen csoport, a Leibniz szuperszámítógép központ, az Anakara University, Európa egyik legnagyobb energetikai társasága a C.E.Z, vagy Ukrajna vezető távközlési szolgáltatója az MTS Ukraine, mindez pedig közel hatmillió dolláros a termékből származó árbevételt eredményezett a magyar fejlesztővállalat számára.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil szegmensre fókuszáló startup seregszemle a Smartmobil ’13-on
- Popkulturális játék lett a legjobb magyar diák startup vállalkozás!
- Magyar projekt is bekerült az amerikai innovációs verseny döntőjébe
- Nem csak startupokról szól az idei Startup Underground
- A legjobb ötleteket megvalósítja a Magyar Telekom
- Új generációs tevékenység-felügyeleti eszköz a BalaBit-tól
- Infokommunikációs kutatás-fejlesztési ernyőprojektek a Magyar Telekomnál
- InnoMax Díj: Március 10-ig lehet még pályázni az Invitel innovációs Díjára
- A Telekom Csoport nemzetközi innovációs versenyt hirdet
- Bill Gates nem elégedett a Microsoft újításaival