Gmail a kezdetektől
9 éves a Google-fejlesztés
2004. április 1-jén kezdődött minden, azóta pedig 9 év telt el. Kezdetben még 1 GB-os tárhellyel indult, ami akkor jelentősnek számított, 2012 májusában pedig már több mint 10 GB-tal állt a felhasználók rendelkezésére.
Korábban áttekintettük a YouTube 8 évét, ami szintén nem semmi átalakuláson ment keresztül. Most nézzük meg, a Google által fejlesztett Gmail mit tett le az asztalra 9 év alatt.
Biztos sokan emlékeznek még a kezdetekre, amikor még csak meghívóval lehetett regisztrálni az oldalra – ez három évig tartott. Azóta bárki szabadon hozhat létre Gmail-fiókot.
Nehéz minden egyes dolgot kiemelni, de a főbb pontokat mindenképpen érdemes. Egy éves szülinapján például úgy kedveskedtek a felhasználóknak, hogy 2 GB tárhelyet adtak ajándékba, majd közel egy évre rá – már 2006-ban járunk – elérhetővé vált a chatfunkció, április 12-én pedig megjelent a Google Calender. Májusban már 40 nyelven volt elérhető a szolgáltatás.
A 2007-es év is tartogatott újdonságokat a felhasználók számára: a Gmail lett a világ egyik legnagyobb email szolgáltatója, és októbertől elérhető vált az IMAP, amely lehetővé tette a Gmailre való migrációt más webmail szolgáltatásból. És ekkor következett be, egészen pontosan Valentin-napon a fordulat: bárki szabadon regisztrálhatott.
2008-ban is több újdonsággal rukkoltak elő, melyek közül az egyik legjelentősebb, hogy megjelent az első Android alkalmazás (október 22). Egy hónapra rá pedig a videochat funkció is elérhetővé vált. És elérkeztünk 2009-hez, amikor is a Gmail véglegesen ledobta magáról Beta státuszát.
Gmail videochat
Új külső
2011-ben végre megújult a dizájn, és lehetővé vált a kétlépésű hitelesítés is. Majd év végén megjelent az első applikáció iOS-re. Tavaly pedig már 425 aktív user használta a szolgáltatást, és akár 10 emberrel is videochatelhettünk ingyen. Ekkor már 57 nyelven volt elérhető világszerte, 10 GB-ra bővült a tárhely, és akár ugyanekkora méretű fáj küldése is lehetővé vált a Google Drive integrálásával.
Idén pedig elérkeztünk a 9. évhez. Boldog Szülinapot Gmail!
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Egy fukusimai kísértetváros a Google Street View-en
- Új külsőt kapott a Google Play
- Google Fordító még az „Isten háta mögötti” helyeken is
- Megújult a Gmail iOS alkalmazása
- Boldog 7. szülinap a Twitter életében: több mint 200 millió felhasználó
- 5 országgal bővült a Google Flight Search
- A Chromebookok kezdik meghódítani a világpiacot
- Természeti látványosságokkal bővül a Google Maps Street View
- A Google Reader nyugdíjba vonul
- Németországban betilthatják a Google Térképet
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái
A Red Bull Basement kezdeményezés a bolygó ifjú koponyáinak ad lehetőséget, hogy kibontakoztassák ötleteiket, ezzel pozitív hatást gyakorolva világunkra. Az egyetemista versenyzők idén a mesterséges intelligenciát is segítségül hívhatják kiemelkedő innovációik megvalósítása érdekében.
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
Rengeteget internetezünk, leginkább okostelefonon, és minden második fiatal napi 2-3 órát tölt el chateléssel – derül ki a Yettel országos, reprezentatív kutatásából. Bár minél fiatalabb valaki, annál valószínűbb, hogy gyakrabban használja mobilon az internetet, de még az X generáció 85 százaléka is naponta többször felmegy a netre. A legnépszerűbb közösségi platform továbbra is a Facebook, de a Z generációsok körében a TikTok és az Instagram is hódít.
Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem
Idén nyáron a hazai webshopok 4 százaléka kínált valamilyen terméket előfizetéses formában, azonban az adatok szerint ez az arány két-három éven belül várhatóan 23 százalékra nő. Az, hogy közel ötszörösére nőhet az előfizetéses vásárlást kínáló webáruházak száma, jól mutatja a piacon zajló jelentős változásokat – ismertette a Visa támogatásával készült friss kutatásának* eredményeit a Shoprenter.
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.