Flash technológiával gyorsítja az adatfeldolgozást az IBM
Az IBM ismertette stratégiai elképzeléseit a Flash technológia lehetőségeinek hatékonyabb kihasználására, hogy új megoldásokat tárjon fel a nagy mennyiségű adatok kezelésére. A vállalat piacra dobta IBM FlashSystem termékcsaládját, és bejelentette, hogy 1 milliárd dollárt fektet a Flash megoldások továbbfejlesztésébe.
Egy pizzásdobozban elfér
Az IBM bejelentette, hogy áprilistól már elérhetők az IBM FlashSystem családjának termékei, melyek a Texas Memory Systems által fejlesztett technológiára épülnek. A termékcsalád a Flash technológia minden előnyét egyesíti, a pizzásdoboz méretű IBM FlashSystem 820 például 20-szor gyorsabb a forgó merevlemez-meghajtóknál, és akár 24 terabájtnyi adat tárolására is képes. Ez az Egyesült Államok Kongresszusi Könyvtárában nyomtatott formában tárolt adatmennyiség duplája. A Flash-rendszerek használatával akár 90%-kal csökkenthető a banki, kereskedelmi és távközlési alkalmazások tranzakciós ideje, és 85%-kal lerövidülhet a „kötegelt” feldolgozási idő a vállalati erőforrás-tervezési és üzleti elemzési alkalmazásokban. Az energiafelhasználás az adatközpont-konszolidációk és felhőalapú telepítések esetén 80%-kal is kevesebb lehet.
Egymilliárd dollár kutatásra
A termékbejelentéssel együtt az IBM ismertette kutatás-fejlesztési terveit is: a vállalat 1 milliárd dollárt fordít új Flash-megoldások tervezésére és a technológia integrálására a szerverekből, tárolási rendszerekből, middleware megoldásokból álló kínálatába. E ráfordítással párhuzamosan az IBM 12 új kompetenciaközpont felállítását is tervbe vette. A világ különböző országaiban megnyíló központokban az IBM ügyfelei valós adatokra épülő szimulációkat futtathatnak, hogy felmérjék az IBM Flash-megoldásaitól várható teljesítménynövekedést. Kipróbálhatják azt is, milyen valós idejű döntéstámogatást nyújt a technológia, hogyan javítja a kritikus munkaterhelések, például hitelkártya-feldolgozások, tőzsdei tranzakciók, gyártási folyamatok és megrendelés-feldolgozási rendszerek teljesítményét.
„A Flash gazdaságossága és teljesítménye mára olyan mértékű, hogy alapvető változásokat hozhat a vállalatok életében, különösen a tranzakcióigényes alkalmazások terén” – mondja Ambuj Goyal, az IBM rendszerek és technológia csoport tárolási rendszerekkel foglalkozó részlegének igazgatója. „A Big Data, mobil, cloud és közösségi média megoldások teremtette technológiai környezetben a vállalatok gyorsabb, hatékonyabb elérést szeretnének az üzleti információkhoz, ezt a Flash valóban képes biztosítani.”
Az új IBM FlashSystem a vállalat teljes mértékben Flash technológiára épülő és hibrid (lemezes/Flash-) meghajtókból álló megoldásainak körét bővíti, melynek tagjai többek között az IBM Storwize V7000, az IBM System Storage DS8870 és az IBM XIV Storage System termékek. Az új termékcsaládról itt találhatók további részletek:
www.ibm.com/systems/storage/flash/
Kapcsolódó cikkek
- Fogyókúra szórakoztató számítógépes programmal
- Papírmentesség a Föld napján
- IBM innovációk: hozzáférhetőbb és felhasználásra kész Big Data
- Szakmai szeminárium – fókuszban az IBM Rational termékcsalád
- A „közösségi üzlet” trendjéhez fejleszti szoftvereit az IBM
- Európa legerősebb szuperszámítógépét adták át Németországban
- Újabb nyílt forráskódú szoftvereket használhatnak oktatási intézmények
- Academic Initiatives: IBM technológia a magyar felsőoktatásért
- IBM új belépőszintű és közepes teljesítményű szerverek Power7+ processzorral
- Megérkezett a SAS Visual Analytics új verziója
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.