Valós idejű fordításon dolgozik a Google
A tökéletes megértés problémájába sokszor beleütközünk. Hiába a számos fordítóprogram, egyik sem nyújtja a maximumot. A Google egy olyan eszközön dolgozik, amely a tökéletes, azonnali megértést teszi lehetővé androidos eszközökön.
Hugo Barra, a Google Android termékmenedzsmentjének alelnöke a The Timesnak elmondta, hogy a vállalat már dolgozik egy olyan megoldáson, amely valós idejű fordítást teszi lehetővé Android telefonokon. Ez azt jelenti, hogy amikor telefonálunk, a vonal másik végén lévő személy a saját anyanyelvén hallja a mondottakat, vagyis szinte azonnal felismeri és fordítja a program az adott nyelvet.
Barra elmondta, hogy bár még évekre vagyunk a tökéletes kényelemtől, már dolgoznak rajta. Azt is hozzátette, hogy a prototípus telefonok majdnem tökéletesek a speciális nyelvi párokhoz, mint például az angol-portugál, ugyanakkor a nehezebb párosítások esetén a technológiai akadályokat már nehezebb leküzdeni (lásd angol-kínai).
A Google nem az első, aki ilyennel kísérletezik, 2006-ban az IBM dolgozott együtt az Egyesült Államok hadseregével, és létrehozták a MASTOR-t, a többnyelvű, automatikus beszédfordító programot. A vállalat 35 laptopra telepítette fel a szoftvert, amely rögzítette a felhasználó mondandóját arabra néhány másodperc alatt.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Elrajtolt a megújult Gmail
- Újítottak a Google naptár Android változatán
- Chrome újítások minden platformon
- Az Android kerekedhet felül a 2013-as tabletháborúban
- Új külsőt kapott a Google Play
- Aggódik a Google a Samsung-dominancia miatt
- A Google megtanult magyarul: az androidos okostelefonok már magyarul is értenek
- Máris használatba vehető a Google Drive
- Akciókkal indított a Play Shop
- Google Play: könyvek, alkalmazások, zenék és videók egy helyen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.