Az amerikai hatóságok meghackelték a titkos Tor hálózatot
Az amerikai szövetségi hatóságok ötven százalékban meghackelték az anonim internetes böngészést lehetővé tevő - a pedofilok és sok kábítószer-kereskedő által világszerte előszeretettel használt - szupertitkos Tor-hálózatot - írja a Business Insider hírportál.
Két nappal ezelőtt azonban híre ment annak, hogy a rendszert üzemeltető Freedom Hosting szervereinek mintegy 50 százaléka egy, a virginiai Restonból származó "kártevőnek" esett áldozatul, ami egy JavaScript "ujjlenyomattal" látja el a rendszert felkereső Tor böngésző alkalmazásokat. A Business Insider által idézett szakértő szerint egyértelműnek látszik, hogy a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vagy valamelyik másik szövetségi nyomozó ügynökség áll az akció hátterében.
A Tor elleni támadáshoz kapcsolódik a hír, hogy a napokban Írországban letartóztatták a rendszer alapítóját, Eric Eoin Marquest. Az FBI Marques kiadatását kéri Írországtól gyermekpornográfia támogatása miatt.
A dolog pikantériája, hogy a Tor (The Onion Router) eredetileg kormányzati projektként, a névtelenség biztosítására kifejlesztett ingyenes szoftverként kezdte internetes pályafutását. A projekt nevében az "onion" (hagyma) a véletlenszerűen kiválasztott szerverek között több körben lefuttatott, a forrást és a metaadatokat is teljes mértékben eltüntető többrétegű titkosítási és dekódolási ciklusra utal.
A Business Insider megjegyezte: akinek tehát mostanában bármilyen dolga akadt a Freedom Hosting szerverein, annak ajánlatos minden egyes, a Tor böngészővel valaha is felkeresett weboldal vagy szolgáltatás jelszavát azonnal megváltoztatni és igénybe venni a Tor böngésző "Use a New Identity" funkcióját, valamint kikapcsolni a JavaScript funkciót a beállítások menüben. Ezt követően pedig ajánlatos a legújabb verzióra frissíteni a Tor böngészőt, amelyben a sérülékenységet már kiküszöbölték.
Kapcsolódó cikkek
- Kormányok szoftverhibákat vásárolnak hackerektől
- Kilenc internetes óriásvállalattól gyűjtöttek titokban információt
- Az amerikai hírszerzés kínaiak sms-eire is vadászott
- Titkos adatgyűjtés - Hongkongi és szárazföldi kínai IP-címek a megfigyeltek listáján
- Hat dolog, ami tönkreteheti weboldalainkat
- Iparági kémhálózatot leplezett le a Kaspersky Lab
- Peking rengeteg adattal tudja bizonyítani az amerikai hackertámadásokat
- Washington és Peking magas szinten tárgyal egymással az internetes kalózkodásról
- Kiberhadviseléssel kombinált hadgyakorlatra készül a kínai hadsereg
- Kína vezeti a kibertámadás-központok ranglistáját