Mennyibe kerül Gamer-nek lenni?
Mennyit kell fizetnünk a legújabb generációs PS5 és Xbox Series X — játékkonzolokért? Különböznek e az árak más országokban? Hol a legolcsóbb Gamer-nek lenni a világban? A Picodi.com analízis csapata utánanézett a legújabb játékkonzol árainak, azok népszerű előfizetéseivel együtt, hogy megválaszolják ezeket a kérdéseket.
Több, mint 400 ezer egy konzolért
Az összehasonlításhoz két egymással versengő platform 9. generációs konzolját választottuk: a Sony Playstation 5-öt (Blu-ray disc drive) és az Xbox Series X-et.
Az Ukrajnai Playstation rajongóknak fáj a legtöbbe a játék, itt nem kevesebb, mint 421.800 Ft-ot kell fizetni a legújabb Sony konzolért . Másfelől, az új Xbox-ért Argentínában fizetnek a legtöbbet, 385.800 Ft-ot.
A legkedvezőbb árakat Kanadában találjuk mindkét konzol esetében, itt a legújabb PlayStation 146.800 Ft és az Xbox Series X 139.800 Ft-ba kerül.
Magyarországon, ahogy számos másik országban is az Xbox ára megegyezik a Playstation-ével. A legújabb konzolokért a magyar játékosok 185.000 Ft-ot fizetnek, ami körülbelül ennyi a cseheknél és az osztrákoknál is és Romániában, Lengyelországban is hasonló árakkal találkozhatunk.
A játékkonzol nem elég
Mind a Sony, mind a Microsoft olyan előfizetéseket kínál, amik lehetővé teszik a többjátékos módot — PlayStation Plus és Xbox Live Gold. Az előfizetők néhány ingyenes játékot is kapnak havonta. Hasonlóan a konzolok áraihoz, az előfizetések árai is nagy különbségeket mutatnak a világ országaiban.
Az éves előfizetések áraiban Törökország a nyerő, itt a legolcsóbb az Xbox Live Gold előfizetés (11.400 Ft) és a PlayStation Plus (6.800 Ft) is.
A rangsor másik végén Svájc található, az Xbox Live Gold előfizetés itt 33.600 Ft és a PS Plus 23.500 Ft. A vállalatok kijelentései alapján, az árak a helyi piacgazdaságot tükrözik.
Magyarországon az Xbox Live Gold és a PS Plus előfizetései 26.400 Ft és 18.000 Ft. Ez jóval kevesebb, mint amennyit a svájciak fizetnek, de mégis, több, mint kétszer annyi, mint a török játékosoké.
Megjegyzés: A Microsoft abbahagyta a 12 hónapos Xbox Live Gold előfizetések értékesítését, ezért ebben az összehasonlításban a 3 hónapos előfizetések költségeit szoroztuk meg 4-gyel.
A költségek összefoglalása
Melyik országban a legkedvezőbb egy Gamer számára? Összehasonlítottuk a szettek költségeit, amik egy játékkonzolból és a hozzá tartozó éves előfizetésből állnak.
Kiderült, hogy a videojáték rajongói számára a tökéletes hely Kanada. Az alacsony árú játékkonzolok és olcsó előfizetéseik mindkét készülék használóinak megfizethető élményt kínálnak — 163.100 Ft a PlayStation szettért és 167.800 Ft az Xbox szettjéért. Magyarország valahol a középmezőnyben van az árak tekintetében, nálunk az Xbox élményért összesen 211.400 Ft-ot és a Playstation szettért 203.000 Ft-ot kell fizetnünk.
Egy biztos: Gamer-nek lenni Argentínában igazi luxus, a PlayStation illetve az Xbox szettek 398.000 Ft és 410.500 Ft-ba kerülnek. Az egyetlen hely, ahol a Playstation még drágább az Ukrajna, ahol 435.800 Ft-ot kérnek a legújabb konzolért.
A keresés módszertana
A riport a konzolok helyi árain alapul: a PlayStation 5 Standard és az Xbox Series X egy kontrollerrel, játékok nélkül. Az árak a PlayStation és az Xbox hivatalos webhelyeiről és helyi viszonteladóktól származnak a december eleji adatok alapján. A valutaátváltáshoz a 2020 novemberi átlagárfolyamot használtuk.
Forrás: Picodi.com
Kapcsolódó cikkek
- Black Week: egy hét az akciók szerelmeseinek
- Legjobb boltok - Cyber Monday Magyarország
- Hány napot kell dolgoznunk egy iPhone 12 Pro-ért?
- Hány liter benzint lehet vásárolni egy átlagfizetésből Magyarországon és a világban?
- Kommunikáció a világjárvány alatt
- Mennyiért neteznek a felhasználók világszerte?
- A Black Friday a magyar vásárlók szemével
- Online vásárlás Magyarországon
- Black Friday 2018 Magyarországon – miről árulkodnak a számok?
- Black Friday Magyarországon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.