Új internetes infrastruktúrát fejleszt a Cisco
A Cisco bemutatta a Cisco Silicon One-t, az iparág egyedülálló hálózati szilícium chip architektúráját, valamint az erre épülő új, szolgáltatói igényeknek megfelelően fejlesztett routercsaládot, a Cisco 8000 sorozatot.
"A sikeres innováció kulcsa a megfelelő beruházási fókusz, , az ütőképes csapat és egy olyan kultúra, amely nem szab határokat a képzeletetnek " – mondta Chuck Robbins, a Cisco elnök- vezérigazgatója. "Célunk, hogy új internetes infrastruktúrát fejlesszünk az 5G korszakra. A legújabb szilícium chip, valamint optikai- és szoftvermegoldásaink segítik ügyfeleinket, hogy egy lépéssel a többiek előtt járjanak, és újfajta élményeket alkossanak a felhasználók számára.”
A jövő internetének építőkövei
A következő évtizedet a digitális élmények határozzák meg, ezek mögött pedig olyan technológiák állnak, mint a virtuális és kiterjesztett valóság, 16K streaming, mesterséges intelligencia, 5G, kvantumszámítás, adaptív és prediktív kiberbiztonság, vagy az intelligens IoT. Az alkalmazások következő generációinak technológiai igénye messze túlmutat a jelenlegi internetes infrastruktúra lehetőségein, ahol a szűk keresztmetszeteket elsősorban a teljesítmény, a korlátozott anyagi források, illetve az energiafelhasználás okozzák.
„Az innováció új szintre emelése kritikus fontosságú a jövő internete szempontjából, és úgy gondoljuk, hogy a szilícium, az optika és a szoftverek azok a technológiák, amelyek révén ez a cél elérhető” – mondta David Goeckeler, a Cisco alelnöke, a hálózati és biztonsági üzletág igazgatója. „A Cisco technológiai stratégiája nem egy termékcsoport következő generációjának kifejlesztéséről szól. Az elmúlt években olyan különböző technológiákba invesztáltunk, amelyek konvergenciája révén a jövőben megfelelő választ adhatunk a digitális innováció kihívásaira. Ez a a legambiciózusabb fejlesztési projekt, amelyen valaha dolgoztunk..”
Cisco Silicon One – Egységes és programozható szilícium alapú architektúra
Az új Cisco Silicon One a Cisco útválasztó portfóliójának alapja, amelynek várható teljesítménye elérheti a másodpercenkénti 25 Terabit sebességet. Ez az iparág első, kimondottan hálózatokhoz fejlesztett chipje, amely a távközlési és webszolgáltatói hálózatokban egyetemesen alkalmazható. Az első Cisco Silicon One „Q100” modell teljesítménye meghaladja a mérföldkőnek számító 10 Tbps sebességet anélkül, hogy feláldoznánk a programozhatóságot, csökkenne a bufferelés, az energiahatékonyság, a skálázhatóság és a rugalmasság.
Hagyományosan a hálózatokban, illetve akár egyetlen hálózati eszközön belül is számos különböző típusú chipet használnak. Ennek következtében az új funkciók fejlesztése és tesztelése hosszadalmas és költséges folyamat. Az egységes és programozható szilíciumchip lehetővé teszi a hálózatüzemeltetők számára, hogy nagymértékben csökkentsék a működési költségeket és az új szolgáltatások bevezetésének idejét.
A teljes angol nyelvű sajtóanyagot az alábbi linken találja: https://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=2039386.
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco előrejelzése: technológiai trendek a 2020-as évekre
- Amikor az egész család otthon tölti az ünnepeket, akkor van a legnagyobb szükség a WiFi-re
- Helyi 5G-hálózatokat hoz létre a Bosch
- Az 5G által kínált üzleti lehetőségekről szólt az Ericsson K+F Innovációs Napok rendezvénye
- 5G technológiát és konvergens szolgáltatásokat mutatott be a Vodafone
- Ma 20 éves a Wi-Fi
- Hírközlési labort adományozott az NMHH a Puskás Tivadar Távközlési Technikumnak
- A Vodafone távvezérlésű 5G demóval mutatta be a jövőt az 5G Koalíció idei tisztújításán
- A Cisco új generációs Wi-Fi 6 megoldásokkal bővíti hálózati portfólióját
- A várakozásokat túlszárnyalva terjed az 5G
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.
Újabb újítás az eMAG-nál: mostantól még egyszerűbb és gyorsabb részletre vásárolni
Jelentős fejlesztést aktivált a napokban az eMAG, amely révén még kényelmesebb és egyszerűbb lesz az online rendelések áruhitel általi, részletekben történő fizetése. Az OTP Bank csatlakozásával mostantól az eMAG összes pénzügyi szolgáltató partnerének (így a Magyar Cetelem és a Cofidis) áruhitel-konstrukciói elérhetők az eMAG által forgalmazott termékek mellett több ezer magyar Marketplace partner termékeihez is.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.