Drónokkal internetet – a Facebook megvenné a Titan Aerospace-t
Alighogy a Facebook végrehajtotta eddigi legnagyobb felvásárlását a WhatsApp-pal, máris újabb üzleten töri a fejét. A legfrissebb hírek szerint a mexikói dróngyártót, a Titan Aerospace-t kebelezné be.
Ha lehet hinni a pletykáknak, a Facebook 60 milliárd dollárért vásárolná fel a Titan Aerospace dróngyártót. A vállalat azonban nem szeretne az Amazon vetélytársa lenni a drónok terén, a Facebook a technológiát Internet.org kezdeményezésük támogatására használnák.
A tervek szerint arra használnák a drónokat, hogy az Internet hozzáférést a világ bizonyos részeire eljuttassák, mint például Afrikába. Források szerint Zuckerberg csapata 11 ezer Solara 60 típusú pilóta nélküli légi járművet építene (UAV), melyek 20 kilométer magasan, napenergia segítségével repülnének, és nagyjából 5 éven keresztül képesek a levegőben maradni.
Mark Zuckerberg terve, hogy mindenki számára biztosítsa az internethozzáférést, hiszen még mindig sokan vannak (közel 5 milliárd ember), akik egyáltalán nem férnek hozzá a nálunk már természetesnek számító világhálóhoz. Szerinte a kapcsolattartás emberi jog.
A Facebook-vezér terve nem egyedülálló. Korábban már a Google is bejelentette hasonló ötletét, a Projekt Loont, miszerint napelemekkel felszerelt hőlégballonok segítségével továbbítaná a webkapcsolatot a Föld bizonyos pontjaira. Az első léggömböket már tesztelték is Új-Zélandon, és úgy tűnik, lesz folytatás, ugyanis 3G-hez hasonló sebességet sikerült elérniük.
Forrás: Techcrunch.com
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- Megérkezett a Facebook Messenger Windows Phone-ra
- Elindult az ország első "csokifutár" oldala, a CsokiMost.hu
- David Guetta túl van az 50 millió like-olón a Facebookon
- Megszűnik a Facebook Messenger Windows támogatottsága
- Hazai találmány az első Mastercard integrációjú digitális pénztárca
- Nekimennek az adathegynek a netes csúcstalálkozón
- Az egész világon elérhető ingyenes internetet tervez egy amerikai szervezet
- A WhatsApp számokban
- A Facebook-felvásárlás után több órára leállt a WhatsApp
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vállalati informatikát a sztratoszféráig gyorsító, bérelhető GPU-szerver szolgáltatás indul
A vshosting elindítja új GPU-as-a-service szolgáltatását Magyarországon is, amellyel a vállalatok azonnali hozzáférést szerezhetnek a legmodernebb NVIDIA GPU-kkal felszerelt nagy teljesítményű szerverekhez.
Összefog a régiós IT ökoszisztéma
November 8-án az év legizgalmasabb nemzetközi IT programját szervezik meg Budapesten. A ME.ET. CEE egy egész napos ingyenes networking esemény és unconference több, mint 15 partner szervezésében. A helyszín Puzl CowOrKing, az IT szektor igényeire szabott flexibilis irodatér és közösségvezérelt hub. A szervezők közt van többek között a Startup Hungary, a Credo Ventures, a Launchub, az Óbudai Egyetem, az Interactive Venture és a Viber is. Céljuk összekapcsolni az IT- és startup szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban.
Már nálunk is kapható az OMODA 5
Már Magyarországon is kapható a Chery Group rendkívül magas felszereltségű és remek ár-érték arányt képviselő autója, az OMODA 5. A hazai piacon újdonságnak számító márka forgalmazását négy budapesti és négy vidéki márkakereskedésben kezdték meg, ahol már ki is próbálhatók a járművek.
Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
Új szintre emelhetik a vállalatok a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében tett erőfeszítéseiket a Schneider Electric új megoldása, a Zeigo Activate Lite segítségével. A szoftver lehetőséget teremt a felhasználók számára a dekarbonizációs célok pontos meghatározására, a kibocsátásuk kiszámítására, valamint arra, hogy kapcsolatba léphessenek olyan szolgáltatókkal, amelyek támogathatják őket mind a megújuló energia használatával, mind a hatékonysággal kapcsolatos céljaik megvalósításában.
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.