Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit keresi a GE Healthcare
Online programozói versennyel toboroznak
A GE Healthcare, mely az elmúlt évek alatt hazánk egyik meghatározó innovációs központjává vált, a fejlesztők megkeresésében és toborzásban is egy rendhagyó megoldást választ: egy innovatív online programozói versennyel kívánja megtalálni Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit.
Az Ipari Internet kifejlesztése a GE egy globális projektje, aminek egy jelentős része Magyarországon valósul meg hazai szakemberek bevonásával. Az Ipari Internet javítani fogja az egészségügy minőségét, szélesíteni az elérhetőségét és csökkenteni a költségét is, szerte a világon. Egyetlen százalék hatékonyságjavulás 63 milliárd dollár megtakarítást jelenthet a világegészségügy számára. Ez óriási kihívás, amihez a legjobbak szakemberekre van szükség.
A GE Healthcare, mely az elmúlt évek alatt hazánk egyik meghatározó innovációs központjává vált, a fejlesztők megkeresésében és toborzásban is egy rendhagyó megoldást választ: egy innovatív online programozói versennyel kívánja megtalálni Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit.
A fejlesztői stratégiára és képességekre épülő Bitfection játék a JAVA programozáshoz értő szoftvermérnököket igyekszik bevonni a GE világába. A Bitfection egy rendkívül izgalmas optimalizációs probléma megoldására épül. A játékosoknak egy több tízezer pixelt tartalmazó fiktív orvosi leleten kell azonosítaniuk elváltozásokat, beteg pixelcsoportokat. A beteg területek megtalálása és megjelölése néhány tucat nanorobot feladata, melyek működését a játékosok által Java programnyelven megírt viselkedési logika irányítja.
A játék körökre osztott, minden robot egy akciót hajthat végre körönként: például mozoghat, szkennelheti a környezetét, vagy megjelölheti a beteg pixeleket. Az eltérő akciók eltérő energiaszükséglettel rendelkeznek. A kihívást a robotok rendelkezésére álló véges energia minél optimálisabb felhasználása jelenti, ugyanis ha elfogy egy robot rendelkezésére álló energia, akkor nincs lehetősége további akciók végrehajtására.
A játékosok öt különböző, egyre nehezedő pályán próbálhatják ki kódjukat, melyek közül az utolsókat már csak az igazán jó stratégiát használó nanorobotok tudják eredményesen megoldani. A fentiekből kitűnik, hogy a játékosok nem egy triviális problémával állnak szemben, hanem egy érdekes és elgondolkoztató feladattal, melynek nem csak egy jó megoldása lehet.
A pályák sikeres teljesítését követően a játék különböző paraméterek segítségével kiértékeli a játékos kódját és pontozza annak teljesítményét, ezáltal lehetőség nyílik annak összehasonlítására más játékosok eredményével. A legmagasabb pontszámot elérő játékosokkal a GE fel fogja venni a kapcsolatot és felkínálja egy állásinterjú lehetőségét. Természetesen a GE a pontszámon kívül a kódminőséget és a megoldás eleganciáját is figyelembe veszi majd az esetleges interjúk során.
A sikeres felvételin átjutott szoftverfejlesztők később nemcsak a világ egyik legizgalmasabb szoftverfejlesztői projektjében vehetnek majd részt, hanem saját területük legjobbjaival dolgozhatnak együtt egy inspiratív munkakörnyezetben, egy globális cég nemzetközi csapatában, ahol a kiemelkedő tehetségek számára a cég további tanulási és karrierfejlesztési lehetőséget is kínál.
A verseny március elején indul és egy kreatív kampány keretein belül online és offline csatornákon jut majd el a fejlesztőkhöz: nagy irodaházak menzatálcáin, óriásplakátokon, online folyóiratok felületén tűnnek majd fel a kis robotok és a játék weboldala. A játék a bitfection.com címen, míg a projektről bővebb információ a GE Healthcare microsite-ján, a minds.hu oldalon érhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Békéscsabai informatikus indulhat a jövő évi szakmai világbajnokságon
- BeeSmarter: a Blackbone sikerével zárult a verseny
- Melyik lesz az ország legjobb IT-csapata?
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- Challenge24 – idén is lesz 24 órás programozóverseny
- Véget ért a Bakonyi Bitfaragó Bajnokság
- Programozó verseny középiskolásoknak a Pannon Egyetemen
- Véget ért az NNG programozói versenye
- Több mint 160 nevezés érkezett az Appra magyar! versenyre
- Magyarország legjobb programozója kerestetik
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A jövő technológiai újításai a Neumann János Kárpát-medencei Versenyen
A Neumann János Kárpát-medencei Informatikai Programtermék Verseny diákok által fejlesztett pályaművei között idén olyan innovációk szerepelnek, mint onkológiában alkalmazható mesterséges intelligencia, Rubik-kockát kirakó robotok, hulladékszűrő gépek és mindennapi életet segítő mobilalkalmazások. A több mint 40 éves múlttal rendelkező szekszárdi diákversenyen az általános és középiskolás diákok startup-szerű formában mérhetik össze tudásukat.
A Sony legújabb fülhallgatója prémium hangzással és intelligens funkciókkal érkezik
A Sony bemutatta legújabb WF-C710N Truly Wireless zajszűrős fülhallgatóját, amely a márka fejlett zajszűrő technológiáját ötvözi hosszú akkumulátor-élettartammal és tisztább hívásminőséggel. A stílusos és kompakt WF-C710N kiváló hangzást nyújt, modern színekben és felhasználóbarát funkciókkal, így minden igényt kielégít elérhető áron.
Kiemelkedő újságírók és tartalomkészítők munkáját díjazta a Siemens
Az idei Siemens Media Award pályázatok középpontjában a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei álltak. A díjátadót 2025. március 25-én este tartották, ahol kiemelkedő technológiai újságírók és tartalomkészítők munkáját ismerték el.
Stratégiai megoldások és kihívások a KKV Summit 2025 konferencián
Május 7-én ismét megrendezésre kerül a magyar középvállalkozások egyik legfontosabb éves eseménye, a KKV Summit 2025 konferencia. A rendezvény a budapesti Mol Campusból kerül megrendezésre, ahol a hazai gazdaság vezető szereplői, sikeres vállalatvezetők és szakértők osztják meg tapasztalataikat a vállalkozásokat érintő legnagyobb kihívásokról és azok lehetséges megoldásairól.
Kibontó 2.0: Podcastok, vodcastok és a jövő kommunikációja a Yettelnél
A Kibontó új arculattal tér vissza: a Yettel népszerű videósorozata mostantól podcast formátumban is elérhető. A március 26-án induló első epizód már a mobilszolgáltató saját stúdiójában készült. A nézők és hallgatók betekintést nyerhetnek a technológiai trendekbe, üzleti megoldásokba, és megismerhetik a fejlesztések kulisszatitkait is.