D-Link Wi-Fi Smart Plug: elektromos eszközeink távoli kezelésére
A D-Link legújabb kütyüjének hála nem kell többé visszafutnunk a lakásba, hogy megnézzük, égve hagytuk-e a lámpát, vagy kihúztuk-e a vasalót. A Wi-Fi Smart Plug és a hozzá tartozó alkalmazás használatával ugyanis lehetőségünk van az otthonunkban lévő elektromos eszközök távoli kezelésére és figyelésére.
Ismerős a szituáció, amikor rohanva elindulsz otthonról és az első kanyar után vissza kell fordulnod, mert eszedbe jutott, hogy a konnektorban felejtetted a vasaló dugaszát? Ha szeretnél elbúcsúzni az ehhez hasonló élményektől, akkor jó hírünk van! A remek minőségű hálózati eszközeiről ismert D-Link ugyanis előrukkolt egy egyszerű, ugyanakkor nagyon praktikus készülékkel, ami lehetővé teszi, hogy akár távolról vezéreljük az otthonunkban található elektronikus eszközök áramellátását.
A mydlink Wi-Fi Smart Plug használata roppant egyszerű: csak be kell nyomni a konnektorba, majd rá kell dugni az adott készüléket (lámpát, vagy bármilyen háztartási eszközt) az alábbi videón látható módon. Miután csatlakoztattuk otthoni Wi-Fi hálózatunkhoz az eszközt, máris kezünkbe vehetjük az irányítást. Egy ingyenesen letölthető alkalmazáson keresztül Androidos vagy iOS-es okostelefonunkról lehetőségünk van bárhonnan és bármikor ki/bekapcsolni a csatlakoztatott készülékek áramellátását, sőt a beépített szenzoroknak köszönhetően folyamatosan nyomon követhetjük az eszközök energiafogyasztását, sőt a túlmelegedésüket is megelőzhetjük. Ugye, milyen szuper megoldás?
A mydlik Wi-Fi Smart Plug már megrendelhető a gyártó oldaláról, ára 49,99 dollár. Üröm az örömben, hogy egyelőre csak az Egyesült Államokban érhető el az eszköz, ami a helyi dugaljakkal és dugaszokkal kompatibilis. Remélhetőleg hamarosan készül európai szabványnak megfelelő változat is, ami gyorsan felkerül az üzletek polcaira.
[Forrás: IntoMobile]
Kapcsolódó cikkek
- Élvezd a Szigetet HD-ben mobilodon!
- Megjelent az első hazai védőoltásokat naplózó alkalmazás
- Futótárs: a világ első magyar nyelvű futóalkalmazása a Telekomtól
- D-LINK a World Congress 2014-en: fókuszban a Wi-Fi és a 4G/LTE
- Magyarul is elérhető a Duolingo
- D-Link EyeOn Baby Camera: az újgenerációs babafigyelő
- Újabb nyelvekkel bővült a Vine támogatottsága
- Coin – egy kártya mind helyett
- Frissült a Facebook Messsenger Android és iOS változata
- Frissült a Kaspersky Security for Mobile
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!