Portfólióban kerülhetnek arab piacra a legújabb magyar informatikai megoldások
Negyedéves előkészítést követően ültek tárgyalóasztalhoz Bahrein minisztériumai, pénzügyi intézetei és legnagyobb befektetői a négy magyar IT cég képviselőivel Manamában. Az Insomnia Reklámügynökség közel-keleti piacért felelős részlege a piacvezető magyar IT megoldásokat portfólió szinten kínálja arab partnereinek. A társaság vezetője szerint sosem jártak még ennyire közel a sikerhez.
A találkozón - magyar oldalról - a Magyar Nemzeti Banknak, a Budapest Banknak vagy a MOL-nak is beszállító Eastron, a műholdas járműkövető rendszerek hazai bevezetését koordináló Navcenter, a banki „front to back office” megoldások specialistája az ApPello és az e-learning tananyagfejlesztésben élenjáró Balázs Diák képviselői illetve a társaságok külképviseletét ellátó Insomnia Middle East vett részt.
„Bahrein az Öböl-régió gazdasági központja, amely közel félezer pénzintézetnek ad otthont. Az erős financiális háttér ellenére a banki és pénzügyi informatikai megoldások azonban sok esetben még fejletlenek, Európa pedig ezen a területen is jó ajánlólevélnek számít. - mondta Gáll Zsolt, az Insomnia Middle East vezetője.
Az ügynökség által szervezett üzleti találkozó egy negyed éves előkészítő munka eredménye volt, amelynek során a potenciális üzleti partnerekkel egyeztették az igényeket és elvárásokat, így a felek az üzletkötés reményével ültek tárgyalóasztal mellé.
Mohamed al Noaimi, az Insomnia bahreini irodájának vezető tanácsadója elmondta, hogy magyar cégek fogadtatása kedvező, számos vállalat visszajáró vendég ebben a térségben, azonban nagyon kevesen kapnak valódi üzleti lehetőséget, de nekünk most minden esélyünk megvan erre.”
A társaság vezetője szerint a tárgyalássorozat sikerét mutatja, hogy a következő időszakban az együttműködés feltételeinek kétoldalú egyeztetése és kidolgozása zajlik majd.
Az Insomnia 2010-ben jelent meg először a Perzsa-öböl menti országok piacán és két éve jegyezték be az Insomnia Middle East ügynökséget a bahreini királyságban. A társaság nemcsak kommunikációs megbízásokat végez, hanem a két régió üzleti szféráját is közelíti egymáshoz. Az elmúlt hónapokban a kuvaiti NTEC nevű technológiai vállalat és a professzionális konyhai felszereléseket gyártó, szaúd-arábiai Raqtan megbízását nyerte el.
Kapcsolódó cikkek
- Új korszak a televíziózásban
- 2018-ra az e-könyvek uralkodnak majd Nagy-Britanniában
- IDC: jobbak az idei PC-eladások a vártnál
- Brüsszel a robotika kulcsszereplőjévé tenné Európát
- Ericsson: 2015-re több mobil-előfizetés lesz, mint ahány lakosa van a Földnek
- 8 éves csúcson az online kiskereskedelmi forgalom
- Nem robban be a virtualizáció
- A közösségi média fortélyai a KKV-AKADÉMIÁN
- Az online vásárlások növekedésére számít a Paypal
- Magyarországon alacsony szintet ér el a mobilinternet-használat
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.