Negyedikek lettek a magyar diákok a robotika világbajnokságon
Negyedikek lettek a magyar baptista diákok a RoboCup2014 Robotika világbajnokságon Brazíliában: a Joao Pessoa-ban megrendezett versenyen a nyírbogdányi Kazinczy Ferenc Baptista Általános Iskola három diáklányból álló csapata a RobocupJunior Rescue (katasztrófamentés) kategóriában 20 ország 29 csapatával versenyzett.
A kategória első helyén Irán csapata, második és harmadik helyen pedig német csapatok végeztek. A magyar diákok eredménye azért is jelentős, mert nem csak a versenyt életre hívó Japán és az Egyesült Államok versenyzőit, de a tavalyi győztes horvátokat is maguk mögé utasították.
A hetedikes diákok az informatika órákon négy éve foglalkoznak robotikával, később azonban a külön foglalkozások során a gépek programozását és a robotok építését is megtanulták.
A RoboCup (Robot Kupa) egy kutatási-oktatási projekt, amelyet 1997-ben az Egyesült Államok, Japán és Németország indított útjára azzal a céllal, hogy összemérjék és serkentsék a robot-kutatásokat és fejlesztéseket a világban.
A 2000-ben megfogalmazott távlati cél az, hogy 2050-ben a humanoid robotfutball csapat szabadtéri mérkőzésen megverje az akkori FIFA bajnokcsapatot.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar versenyző is továbbjutott az Electrolux Design Lab elődöntőjébe
- DARPA-döntő: katasztrófaelhárításban is jeleskedniük kell a robotoknak
- Robotlábat engedélyezett az amerikai hatóság
- Megtanítják a gépeket látni, gondolkodni és segítséget nyújtani
- A jövő asszisztensei: könnyűszerkezetes ipari robotok
- Díjazták a legjobb fiatal feltalálókat és tudósjelölteket
- Brüsszel a robotika kulcsszereplőjévé tenné Európát
- A világ egyik legjelentősebb technológiai versenyének résztvevői Budapesten
- Robotok vehetik át a spermák helyét a mesterséges megtermékenyítésben
- Robot őrzőangyalt fejlesztenek Pécsen
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi-egyetem megszerezte a legmagasabb szintű drónengedélyt
A győri Széchenyi István Egyetem könnyű pilóta nélküli légijármű-rendszerekre vonatkozó üzemeltetési tanúsítványt szerzett, így első felsőoktatási intézményként egész Európában megszerezte a 2021-ben bevezetett, az európai drónszabályozás alapján kiadható legmagasabb szintű engedélyt. A légiközlekedési hatóság az egyetem alkalmasságát értékelve megállapította, hogy az készen áll a biztonságos üzemeltetésre és rendelkezik a szükséges kompetenciákkal. Az engedély különleges jelentőséggel bír, mivel az EU-ban csupán mintegy 30 UAS-üzembentartó rendelkezik ilyen LUC (Light UAS Operator Certificate) tanúsítvánnyal a regisztrált 1,8 millió között.
Az I. Országos KRÉTA IFM Nap bemutatja az innovatív nyelvtanulást
2025. március 26-án, a Digitális Témahét keretében, első alkalommal kerül megrendezésre az I. Országos KRÉTA IFM Nap. Az esemény célja, hogy a köznevelésben és szakképzésben dolgozó angol- és némettanárok, valamint diákjaik interaktív, élő online nyelvórákon vegyenek részt. A program során a résztvevők megismerkedhetnek a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM) által kínált modern tanulási lehetőségekkel, amelyek a 21. századi nyelvtanulást támogatják.