Hamarosan négymilliárdan leszünk a világhálón
Három év múlva újabb egymilliárd ember léphet be a virtuális térbe, ezzel a netezők száma megközelítheti a négymilliárdot. A szolgáltatók azokat a régiókat is igyekeznek bekapcsolni, ahol eddig nem érte meg nagyberuházásokat végrehajtani.
A világháló elődje 1957-ben született meg. A világháború idején merült fel az igény az Egyesült Államokban egy kevésbé sebezhető számítógépes hálózatra, amely egy esetleges atomtámadás után is működőképes maradhat. Néhány év múlva létrejött az Arpanet, amely adattovábbítási kutatásokat szolgált, laboratóriumok, egyetemek és bázisok is használhatták elektronikus levelezésre és fájlok cseréjére.
Az első e-mail program 1972-ben jött létre, 1974-ben jelent meg az internet kifejezés, 1988-ban pedig már vírusfertőzés is sújtotta a számítógépeket. Az első kontinensen átívelő e-mailt pedig 1987-ben küldték.
2006 óta az internethasználók száma megduplázódott, az elmúlt év végén pedig már 2,7 milliárd körül járt. A háztartások internetellátottsága az idei évre meghaladta a 41 százalékot, előrejelzések szerint 2017-re egymilliárd új felhasználó jelenik majd meg a virtuális térben.
A világháló ma már szinte mindenhonnan elérhető. Az elmúlt években egyre több város adott arra, hogy a közterein legyen Wifihálózat, de lépést tartanak a szolgáltatók is.
Régóta kérdés az adatvédelem. Ebben is alapelv, hogy minél inkább nyitunk, annál nagyobb veszélynek vagyunk kitéve. Az IBM év eleji prognózisa szerint öt év múlva már úgynevezett digitális testőrök vigyáznak a személyes adatainkra és igyekeznek távol tartani azokat a csalókat, akik például a személyazonosságunkat akarják ellopni. A digitális testőr sok mindent megtanul a felhasználóról, és többek között a banki tranzakciókra is figyel.
A mostani okostelefonokba is számos védelem van már beépítve, s ez tovább bővül, hiszen egyre több mindent tárolunk majd a telefonunkban. Nem csak PIN kód és jelszó fogja védeni az adatainkat, hanem például egy vagy két kísérlet után mindent lenulláz. Az adataink ezzel nem vesznek el, mert a készüléken kívül felhőben, biztonságos helyen is tárolhatjuk őket. A védelem már ma is többszintű.
A technológiai megoldások, a technikai eszközök már kéznél vannak, a kérdés az, hogy a társadalom hogyan fogadja majd őket, mennyire bízik bennük, magyarázta Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki Egyetem docense.
Az egyik informatikai világcég szerint az elkövetkező tíz évben százmilliárd hálózati kapcsolat jön létre szerte a világon, túlnyomó többségük azonban nem emberektől, hanem intelligens szenzoroktól származik majd. Három év múlva újabb egymilliárd ember léphet be a virtuális térbe, ezzel a netezők száma megközelítheti a négymilliárdot. A szolgáltatók azokat a régiókat is igyekeznek majd bekapcsolni, ahol eddig nem érte meg nagyberuházásokat végrehajtani. Afrika felett például speciális ballonok és drónok szolgáltatnák az internetet.
Forrás: Kossuth Rádió / hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- A függésekről szól a 7. Fenntarthatósági Nap
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
- Magyarország letöltési sebessége már a 20 legjobb között van
- Fiataloknak szóló weboldal indult a holokausztról
- Telenor Okostelefon Akadémia: Internet of things – a gépek lázadása?
- Befellegzett a hagyományos tévézésnek
- Netgeneráció - új lehetőségek, új veszélyek és jogos félelmek
- Dell: a mobileszközök segítik a családok kommunikációját
- Ma az internetlassítás ellen tiltakozunk
- Az okosotthonnal a biztosítási díj is csökkenthető
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja
VR Health Champions néven 7,8 millió eurós program indult, hogy felgyorsítsa a virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) technológiák bevezetését az egészségügyi ellátásban Európa-szerte. A hároméves projekt célja, hogy lebontsa a piaci, klinikai és szabályozási akadályokat, illetve felgyorsítsa a VR és AR, összefoglaló néven XR (kiterjesztett valóság) alkalmazások fejlődését a kevésbé fejlett régiókban – ehhez az Európai Regionális Fejlesztési Alap régióközi innovációs beruházások (I3) eszköze biztosít társfinanszírozást.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.