Európa legjobbja a magyar informatikus csapat
Az október 2-4. között Franciaországban lezajlott szakmai Európa bajnokságon a magyar informatikus csapat magabiztos teljesítménnyel nyerte meg az aranyérmet. A 25 ország részvételével 41 különböző szakmában zajló EuroSkills 2014 versenyen az informatikusok a magyar küldöttség legjobb teljesítményét nyújtották, így a „nemzet legjobbja” kitüntetést is ők kapták.
Az EuroSkills verseny
Az EuroSkills a legrangosabb európai szakmai verseny, amit minden második évben rendeznek meg. Magyarország májusban nyerte el a 2018-as verseny rendezési jogát, az idei seregszemle a franciaországi Lille-ben zajlott, több mint 450 versenyző részvételével. A magyar küldöttség 15 szakmában képviseltette magát, és végül 4 arany, 2 ezüst és 5 bronzéremmel térhetett haza. A nemzetek rangsorában ez a nagyon előkelő hatodik helyet eredményezte. A csapat tagjait idén is elkísérte a versenyre Czomba Sándor munkaerőpiaci és képzési államtitkár és Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Az informatikus csapat sikere
A három magyar informatikus még a debreceni Mechwart Szakközépiskola diákjaként határozta el, hogy indulnak a HTTP Alapítvány által szervezett, az IT Services Hungary, a Cisco Magyarország, a Microsoft Magyarország, a Profession.hu, a T-Systems Magyarország, a Lufthansa Systems és az SRV Monitoring által támogatott magyarországi válogatón.
Bora László, Pető Roland és Varga Ákos, akik a hálózati informatikával a Cisco Hálózati Akadémia keretében ismerkedtek meg, közel másfél éves intenzív felkészítés után mérték össze tudásukat és felkészültségüket Európa legjobbjaival. A háromnapos verseny során egy összetett informatikai hálózat felépítése és beállítása volt a feladat, de a zsűri a rendszer biztonsági beállításait is részletesen tesztelte. A magyar fiúk mindhárom napon a legmagasabb pontot érték el a mezőnyben, így teljesen megérdemelten állhattak fel a dobogó legmagasabb fokára.
A magyar csapat felkészítését vezető és a zsűri tagjaként a helyszínen is közreműködő Sisák Zoltán kiemelte, hogy László, Roland és Ákos elképesztő mennyiségű munkát végzett a felkészítés során, ami végül meghozta a gyümölcsét. „A verseny során nyújtott teljesítményük alapján kétség sem fért hozzá, hogy jelenleg ez a három fiatalember Európa legjobbja.” – tette hozzá a HTTP Alapítvány vezetője.
„A magyar IT-szakemberek kinevelését, felfedezését célzó programok hátterében mindig ott áll az ITSH is. Ez nem véletlen. Biztosítanunk kell a cégen belüli utánpótlást - méghozzá a legjobbak közül! Ezért működünk együtt több magyar egyetemmel és ezért támogattuk ezt a versenyt is. Az ITSH-nak és a fiatal tehetségeknek tehát kölcsönösen szüksége van egymásra: nekik az induláshoz, nekünk a folytatáshoz, a versenyelőnyünk megőrzéséhez...” – mondta Bőthe Csaba, az IT Services Hungary ügyvezető igazgatója.
A magyarországi válogatóverseny és a felkészülés további támogatói voltak a NetAcademia, a 3in1 Hosting, az Alföld Szakképző, a Samsung Electronics és a Modern Iskola.
Az EuroSkills versenyt jegyző WorldSkills Europe szervezetben Magyarországot hivatalosan képviselő szervezet, valamint a SkillsHungary válogatóverseny, továbbá a versenyfelkészítés központi szervezője a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar különdíjas az EU Fiatal Tudósok Versenyén
- Mr. Klausz nyerte a Ki Mit Tube versenyt
- Ismét indul a Nikon Photo Contest verseny
- Európai infokommunikációs ötletverseny indult
- Dübörög a Ki Mit Tube virtuális színpada
- A Kaspersky Lab és a Mensa elindítja első közös megmérettetését
- Előadókat keres a YouTube tehetségkutató versenye
- Tizenöt ország mérnökhallgatóinak versenyautói a Formula Student Hungaryn
- Díjazták a legjobb vloggereket
- Fiatal magyar fejlesztők sikere az Imagine Cupon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.