Bárki kipróbálhatja a vaklicites eljárást
A MAGYOSZ elkészítette a vaklicites eljárás folyamatát bemutató alkalmazását. A demonstráló felületen bárki kipróbálhatja, hogyan licitálnak a gyártók.
AZ OEP félévente vaklicites eljárást alkalmaz az azonos hatóanyagú és hatáserősségű készítményekre, ahol a piaci szereplők úgy licitálnak a saját termékeik árára, hogy nem látják a versenytársakét. A vaklicit célja a generikus készítmények árának és ezáltal a gyógyszerkassza kiadásainak csökkentése.
A vaklicit első teljes évében, 2012-ben 7,5 milliárd forintot takaríthattak meg a betegek. 2013-ban további 2,5 milliárd forinttal csökkentek a betegterhek, így 2013-ban összesen 10 milliárd forinttal kellett kevesebbet fizetniük gyógyszereikért.
A MAGYOSZ létre hozott egy olyan alkalmazást, mellyel kipróbálható ez a vaklicit metódus. A szervezet honlapján található demonstráló felületen bárki kipróbálhatja, hogyan licitálnak a gyártók.
Aki szeretné kipróbálni, hogyan is működik ez az eljárás, egy kitalált szer, az Almaicin árát változtathatja, a többi termékre (szintén fiktív gyógyszerek) más gyártók licitálnak. A folyamat végén kiderül, melyik 'gyógyszer' a legolcsóbb, és ezt magyarázó feliratokkal is érthetőbbé teszik.
A MAGYOSZ új, innovatív alkalmazását a H2Online Kft-vel együttműködésben készítette. A vaklicit virtuális modellhez kattintson ide!
Kapcsolódó cikkek
- KKV-AKADÉMIA: okoseszközök, megoldások és alkalmazások az üzletvitelben
- Ismét online átverésre bocsájtja több termékét a Tesco
- Új szoftvereket mutatott be Xerox
- Napi 1 millió percet youtube-oztak az UPC előfizetők
- Az első Android appok megérkeztek a Chromebook modellekre
- Eltűnhetnek a bejegyzések a Facebookról
- Erőteljes növekedést mutat az Online Kiskereskedelmi Index
- Online is követhető a Strand Fesztivál
- Ingyen webelérést kínál Zambiában a Facebook Internet.org appja
- Házi kedvencek a neten
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.