Nem fognak megölni minket a robotok
Mr. Horovitz a Microsoft kutatócsoportjának vezetője, a Windows platformon működő Cortana virtuális asszisztens létrehozásában is részt vett. A következő feladat olyan rendszer létrehozása, mely képes gondolkodni, figyelni, adatokat begyűjteni és analizálni felhasználók ezreitől.
Míg a Microsoft kutatója úgy gondolja, az ember képes kontrollálni az általa létrehozott mesterséges intelligenciákat, mások kevésbé optimisták. Stephen Hawking úgy véli, a gondolkodó gépek legyőzik az embereket, mihelyst képesek lesznek önmaguk újratervezésére.
Elon Musk, a Tesla és a Space-X ügyvezető igazgatója szerint a mesterséges intelligencia komoly fenyegetést jelent az emberi nemre nézve. Sir Clive Sinclair, a Spectrum számítógép feltalálója ennél is messzebbre megy, szerinte a mesterséges intelligencia el fogja pusztítani az emberiséget.
Sok film is ezt a jövőképet vetíti elénk: az Ex Machina, a Transzcendens, A Bosszúállók: Ultron kora, mind a mesterséges intelligenciák uralmát vagy rémuralmát vetítik elénk.
Horovitz egyetlen aggodalma a mesterséges intelligenciákkal kapcsolatban, hogy könnyebben beférkőznek az emberek magán szférájába, hiszen a rengeteg begyűjtött információ alapján mélyebb következtetéseket tudnak levonni. Ehhez legközelebb a 2014-es Her című film víziója áll. De erre a problémára maga a mesterséges intelligencia adhatja meg a lehetséges megoldást.
„Olyan rendszerekkel dolgozunk, mely megkeresi azokat az információkat, amelyekre leginkább szüksége volt ahhoz, hogy kiszolgálja a felhasználóit, miközben mindent megtesz annak érdekében, hogy az egyes felhasználók magánszféráját megvédje.” A MI képes névtelen adatok begyűjtésére, mely lehetővé teszi a felhasználók igényeihez való alkalmazkodást, miközben az egyes felhasználók anonimitását maximálisan védik.
Forrás: BBC.co.uk
Kapcsolódó cikkek
- Altegris Strategic Investment Conference – adatok, analízis, jövőkutatás és intellektuális gazdagság
- Gondolatvezérelt robotkart fejlesztettek ki Amerikában
- Lego-robotok versenye Tatabányán
- Emberek próbálják legyőzni a robotot Texas Hold’em pókerben
- Robotfoci a CeBIT-en
- Megtévesztésig hasonlít alkotójára a kínai robotnő
- Kicsi a robot, de erős
- Tőlünk lesi el a mozdulatokat a robotszakács
- Humanoid roboton dolgozik egy debreceni diák
- Sawyer és Baxter a jövő robotmunkatársai
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rekordszámú nevezéssel zárt ’Az Év Honlapja’ 2024 pályázat!
Az idén 23. alkalommal megrendezett ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezési szakasza lezárult: december 15-ig rekordszámú, 329 pályamű érkezett. A szakmai zsűri hamarosan megkezdi a beérkezett pályázatok értékelését, hogy 30 kategóriában kiválassza 2024 legkiemelkedőbb digitális alkotásait. A közönségdíjért folytatott küzdelem azonban még javában zajlik – a pályázók 2025. január 15-ig mozgósíthatják közösségüket, hogy megszerezzék a publikum elismerését.
Átadták a 2024. évi Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
Ebben az évben is nyolc kiemelkedő teljesítményű tanárt részesített elismerésben az Ericsson Magyarország, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával létrehozott Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma. A reáltárgyak legkiválóbb hazai tanárai december 10-én ünnepélyes keretek között vették át az egyenként 2,5 millió forintos pénzjutalommal járó Rátz Tanár Úr Életműdíjat. Az esemény helyszíne a Budapesti-Fasori Evangélikus Gimnázium volt: itt tanított Rátz László, akinek emlékére a díjat alapították.
Itt vannak a régió legdinamikusabban fejlődő vállalatai
A Deloitte Technology Fast 50 Central Europe program újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen idén ünnepli 25. évfordulóját. A rangsor a régió legdinamikusabban növekvő technológiai vállalatainak kiemelkedő teljesítményét ünnepli, valamint az innovációt és a pozitív társadalmi hatást ismeri el. A magyar vállalatok idén is kiemelkedően szerepeltek: a scoutlabs, a Parkl Digital Technologies és a Mito Digital is díjazásban részesült innovatív és fenntartható megoldásaikért.
Több mint 650 ezer nevezés érkezett a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyére
Több mint 650 ezer nevezés közül választotta ki a zsűri a legjobb műveket a HUAWEI XMAGE Awards nemzetközi mobilfotós pályázatán. Az idei nyertes alkotások között olyan képek szerepelnek, amelyek a hétköznapi élet szépségét új, izgalmas perspektívából örökítik meg. A három fődíjas pályamű készítői fejenként 10 ezer dolláros pénzjutalomban részesültek. A versenyt idén nyolcadik alkalommal szervezték meg, hogy megmutassák, az egyszerű pillanatok is művészivé válhatnak a kreativitás és a megfelelő eszközök segítségével.
A 2024-es Év Projektmenedzsere egy fedél alá hozta a kultúrát és a diplomáciát
Sághi Attila lett az Év Projektmenedzsere, aki a hagyományokat a funkcionalitással ötvöző Magyarország Háza Brüsszelben projekttel nyerte el a hazai projektmenedzsment szakma egyik legrangosabb elismerését.