Új globális vezeték nélküli roaming szolgáltatás

forrás: Prím Online, 2016. február 23. 12:45

A Lenovo bejelentette új, globális vezeték nélküli roaming szolgáltatását Lenovo Connect néven. A régóta virtuális mobilszolgáltatóként (MVNO) működő Lenovo Kínában, valamint az EMEA régió területén fogja kínálni a Lenovo Connectet, amelynek a használata nem fog külön SIM kártyát sem igényelni.

A Lenovo Connect számos előnyt kínál, többek között alacsony roaming díjakat és kiemelt fogyasztói elkötelezettséget, köszönhetően a Lenovo saját Big Data és felhőszolgáltatásainak. A vállalat Lenovo Connect szolgáltatása egy egyszerű, gyors és költséghatékony megoldás a különböző méretű vállalatok számára, hogy egyszerűen kapcsolatot tartsanak úton lévő munkatársaikkal.

 

A Lenovo szolgáltatása Kínában a Lenovo Connect alkalmazás segítségével lesz elérhető a kiválasztott Lenovo okostelefonokon és laptopokon. Csak egy kattintás, és a felhasználók hozzáférhetnek a Lenovo Connecthez, amelynek segítségével útközben is élvezhetik a helyi internettarifákat több mint 50 országban, szerte a világon. Kínában a Lenovo szolgáltatása elsőként a LeMeng X3 okostelefonon és a MIIX 700 tableten lesz elérhető. 

 

Az EMEA régióban a vállalat számos értékesítési partnerrel működik majd együtt, hogy a Lenovo Connect elérhetővé váljon egy sor Lenovo ThinkPad eszközön. Kezdetben 45 piacon lesz elérhető a Lenovo Connect, amelynek köszönhetően a felhasználók megfizethető áron élvezhetik majd a biztonságos adatkapcsolatot. A Lenovo Connecthez egyedi adatcsomagokat alakítanak ki, hogy mind a hazai, mind a nemzetközi roaming használatot támogassák több mint 110 országban.

 

A Lenovo már elkezdte kiépíteni saját MVNO képességeit, rendszere ma a világ egyik legnagyobb MVNO hálózata 11 millió felhasználóval. Több mint 400 millió felhasználó vesz igénybe felhőszolgáltatást, és a Lenovo Connect kiterjeszti a Lenovo „smart connection” stratégiáját, hogy integrálja a felhőszolgáltatásokat és kommunikációs csatornákat az eszközökre.

  

„Az 5G hálózatok és az IoT hajnalán arra számítunk, hogy a távközlési piac exponenciális mértékben fog növekedni. A Lenovo Connect és MVNO szolgáltatásaink segítségével egy új, globálisan összekapcsolt világ felé haladunk azáltal, hogy zökkenőmentes kapcsolódást biztosítunk hálózatokon, szolgáltatásokon és eszközökön keresztül.” – mondta Wang Shuai, a Lenovo alelnöke és az Understanding Telecom vezérigazgatója.

 

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Egy magyar srác filmje a világ legjobb autós diákfilmje lett

Varga Sébastien, a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) frissen végzett second unit rendező szakos hallgatója elnyerte a Nemzetközi Motor Filmdíj (International Motor Film Awards – IMFA) Legjobb Diákfilm kategóriájának fődíját.

2025. október 14. 21:07

Flipperőrület a Ráday utcában – Európa legjobbjai Budapesten mérik össze tudásukat

Idén októberben a fővárosi Ráday utca lesz a flippervilág központja: a Game Galaxy ad otthont a Hungarian Pinball Opennek (HPO), ahol mintegy 200 európai versenyző, köztük nemzetközi szinten kiemelkedő játékosok mérik össze tudásukat. Az idei verseny különlegessége a női mezőny megmérettetése. A nevezési helyek gyorsan beteltek, de az események az érdeklődők számára online is követhetők lesznek.

2025. október 12. 15:17

A daltól az algoritmusig: a magyar zenetörténet újragondolva

Hatvan évvel ezelőtt két fiatal alkotó, Szörényi Levente és Bródy János, új hullámra kapcsolta az országot: megszületett a beat, és vele együtt egy generáció saját hangja. Az Artisjus kiadásában megjelenő Dalszerző Bookazin ezt a pillanatot idézi fel, miközben továbbgondolja annak hatását. Bartóktól és Huszkától a beathullámig, a bakelittől az algoritmusig – a kiadvány több mint száz év magyar zenetörténetét sűríti, és arra keresi a választ, mi tartja életben a dalt a technológia korában. Az archív és kortárs fotókkal gazdagon illusztrált kiadvány a dalszerzők napjára, október 8-ára jelenik meg.

2025. október 7. 21:07

Ikarus-legendák az Aeroparkban: két nap, 100 busz, rengeteg élmény!

Hamarosan ismét eljön az a két nap, amikor nem csupán a történelmi repülőgépek kerülnek a reflektorfénybe az Aeroparkban. Október 4-én és 5-én közel 100 Ikarus autóbusz – köztük klasszikus oldtimerek és ritkaságnak számító modellek – várja a látogatókat. A program részeként élménybuszozás, látványos felvonulás, gördülő kiállítás és különleges motorindítások is lesznek, mindez a legendás magyar márka előtt tisztelegve.

2025. október 2. 20:33

80 éve született az első számítógép

 Ha csak egy dolog fejlődésére vagy kíváncsi az elmúlt 80 évből, legyen vizsgálódásod tárgya az informatika! Mindent megmutat.

2025. szeptember 2. 22:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Túlélni a zsarolóvírust – hogyan lehet a kiberreziliencia versenyelőny?

2025. november 4. 13:35

Még van idő! Újra nyitva a nevezés Az Év Honlapja díjra!

2025. november 1. 12:01

A jövő járművei a láthatatlan veszélyeket is felismerik – új BME-technológia

2025. október 31. 09:57

Építs, programozz, nyerj! – Indul a 2026-os ProSuli robotikaverseny

2025. október 28. 19:19