Egyedülálló tárolási megoldás a HPE és a SUSE együttműködésével
A Las Vegas-i HPE CIO Summit 2016 eseményen a HPE (Hewlett Packard Enterprise) és a SUSE bejelentette, hogy közösen kialakított objektumalapú tárolási megoldást tesznek elérhetővé Scalable Object Storage Solution with SUSE Enterprise Storage néven, amely a HPE három hardverplatformján támogatott.
Ehhez kapcsolódik a bejelentés, miszerint a NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet portfóliójában elérhetővé vált a SUSE Enterprise Storage 3. A szoftveralapú tárolási megoldás segítségével a szervezetek költséghatékony és széles körben skálázható tárolási megoldást építhetnek ki általánosan elérhető szerverek és lemezmeghajtók használatával.
„Napjainkban egyre nagyobb versenyelőnyt jelent az információk birtoklása és gyors feldolgozása. Azok jutnak versenyelőnyhöz, akik hatékonyan tudják gyűjteni, tárolni és elemezni az óriási adatmennyiségeket. A SUSE és a HPE közösen kialakított megoldása szilárd alapot nyújt az ügyfelek számára ahhoz, hogy hatékonyan kezeljék és az előnyükre fordítsák az összegyűjtött adatokat” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
A HPE és a SUSE terméke teljes körűen támogatott, jól skálázható szoftveralapú tárolási megoldást biztosít. Csökkenti a teljes birtoklási költséget a felhőalapú környezeteiket, valamint archiválási rendszereiket fejlesztő ügyfeleknél, és egyaránt telepíthető általános felhasználásra szánt HPE ProLiant DL380 szerverekre, a tárolásra optimalizált HPE Apollo 4000 szerverekre, illetve a szolgáltatók számára kialakított HPE Cloudline CL5200 modellekre.
A SUSE Enterprise Storage elkülöníti a tároláskezelést és a tárolásvirtualizációt a fizikai hardvertől, ezáltal lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy egyszerűen építhessenek ki tárolási rendszert az általánosan elérhető szerverekre és lemezmeghajtókra alapozva. Segítségével a vállalatok optimalizálhatják tárolási rendszereik kihasználtságát, és növelhetik azok költséghatékonyságát. Az eszköz többszintű gyorsítótár segítségével fokozza a teljesítményt, üzemmegszakítás nélkül teszi lehetővé a kapacitásbővítést, továbbá önkezelő és önjavító funkciókat is magában foglal.
A legfrissebb kiadás, a SUSE Enterprise Storage 3 az első, kereskedelmi támogatással rendelkező szoftveralapú tárolási rendszer, amely a Ceph Jewel kiadására épül. Ennek köszönhetően további új előnyöket biztosít a szervezetek számára, és technológiai előzetest is tartalmaz a Ceph több új funkciójához, beleértve a Ceph fájlrendszert (CephFS), a több különböző helyszín között megvalósítható objektumreplikációt, illetve egy új keretrendszert, amely fejlettebb felügyeletet kínál a SUSE Enterprise Storage felett. Az újdonságok között a fentieken túl megtalálható a továbbfejlesztett katasztrófa utáni helyreállítás, illetve a teljesítmény és stabilitás terén is történtek fejlesztések. Emellett az új kiadás több különféle protokollon keresztül is biztosítja a blokk-, objektum- és fájlrendszerekben tárolt adatok elérését.
A SUSE Enterprise Storage előnyeit bemutató videó:
Kapcsolódó cikkek
- A nőknek fontosabbak az eszközeiken tárolt képek
- A Kingston az IronKey felvásárlásával erősíti szerepét a titkosított USB-k piacán
- Dell SCOS 7 az egyedülállóan alkalmazkodó, jövőálló tárolási megoldás
- A Kingston az EU egységes adatvédelmi direktíváinak megfelelően fejlesztette ki új titkosított pendrive-jait
- Veritas: el kell kezdeni a felkészülést az új adatkezelési szabályozásra
- Új taggal bővül a Samsung 750 EVO SSD termékcsaládja
- Szigorúbb büntetések várnak az adatvédelmi szabályokat megsértő adatkezelőkre
- Nincs több aggódás a tárhely miatt - A Samsung bemutatta a 256 GB-os EVO Plus MicroSD-kártyát
- Digitális Könyvtárat hozott létre a Vodafone
- Hibrid flash: az adatközpontok jövője
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.