Idén is táncolhatunk a Tévé Macival a Múzeumok Éjszakáján
Bár az iskolai év lezárult, az MTVA Kiállítóhely Samsung SMART Schooljában szombaton újra nagy lesz az élet, hiszen a Múzeumok Éjszakáján idén is digitális oktatásra specializálódott tanárok tartanak rendhagyó, szórakoztató irodalom és történelem órát.
A krétát, szöveggyűjteményt és a történelmi atlaszt tabletekre, okostáblára, interaktív tananyagra, és oktató applikációkra cserélhetik a látogatók, hiszen a Múzeumok Éjszakájára egy különleges, interaktív tananyaggal készülnek a Samsung SMART School digitális oktatásra specializálódott tanárai. Az órák 16 és 21 óra között kezdődnek és 30 percesek lesznek. A történelemóra múltbéli kalandozásainak témája Hunyadi János és a középkori Magyarország. A tananyag izgalmas applikációk, játékok, térképek, animációs filmrészletek segítségével elevenedik meg. A kor jeles személyiségei, fegyverei, csatái pedig a tableteken keresztül a látogatók kezében irányíthatóvá válnak. A történelemi barangolás után irodalom órán is részt vehetnek a látogatók Bűntény a Rádióban címmel, ahol egy izgalmas krimi részesei lehetnek: nyomozhatnak, kutathatnak, gondolkodhatnak, s a nyomozás végére talán az is kiderül: hová tűnt Miss Hattock. Az irodalmi szerepjáték során a résztvevők megismerhetik a történetek újraalkotásában rejlő lehetőségeket, átélhetik azt, hogy az irodalom nekik, róluk és általuk szól. Az óra nem titkolt szándéka, hogy a krimi műfaji kereteit felhasználva kedvet csináljon az olvasáshoz, melyben interaktív tábla, tabletek és több játékos applikáció is segíti.
„A Samsung SMART School 2014-óta van jelen a magyar oktatásban. A Múzeumok Éjszakáján kiváló alkalom, hogy még több kisdiáknak, szülőnek és tanárnak csináljunk kedvet a digitális eszközök iskolai szintű felhasználásához, és meg tudjuk mutatni, hogy az interaktív tanórák teljesen új megvilágításba helyezhetik a tanulást és a tanítást” – mondta el Nyilas Orsolya, a Samsung Electronics Magyar Zrt. vállalati kommunikációs vezetője.
A Kiállítóhelyen egy interaktív, tabletekkel körbejárható kiállítást is megnézhetnek a látogatók, ahol régi televíziókhoz és rádiókhoz kapcsolódóan archív képi- és hanganyagokat is megtekinthetnek a televíziózás és rádiózás múltjából. A belépők a látogatás idejére Samsung tabletet kapnak, azon keresztül pedig információhoz juthatnak a kiállítási tárgyakról a mellettük elhelyezett QR-kódot leolvasva. Ez persze nemcsak a történeti leírásokat tartalmazza, de vonatkozó hang- és képanyagokat is, például egy rádióközvetítést az 1936-os berlini olimpiáról vagy épp Szent-Györgyi Albert beszédét a Nobel-díj átvételekor.
A Samsung 2014 elején nyitotta meg első SMART Schoolját a helyi önkormányzattal együttműködve Jászfényszarun. Ezt követően a vállalat három további intézményt szerelt fel digitális eszközökkel. 2014 szeptemberében a jászberényi Lehel Vezér Gimnázium osztálytermében, 2015 januárjában az MTVA által működtetett Rádió- és TV-történeti Kiállítóhely épületében, majd a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola épületében alakított ki SMART Schoolt.
Kapcsolódó cikkek
- Fejlesztések a kijelzőtechnológiában
- Utópia Szintetizátor – Interaktív Kiállítás és Konferencia
- A Samsung 1,2 milliárd dollárral teszi emberközpontúvá az IoT-t
- The Chant: felemelő film az olimpiai álomról és az akadályok leküzdéséről
- Változó futball - Európa-szerte növekvő vizuális igények
- A Samsung felvásárolta a Joyentet, a vezető nyilvános és magán felhőalapú megoldások szolgáltatóját
- A Samsung új játékélményt kínált
- Ebben jobbak vagyunk az európai átlagnál: a magyarok rákattannak az új kütyükre
- Már a Samsung SMART kijelzőin is a Tizen operációs rendszer fut
- Budapesten derült fény a nyomtatóipar következő nagy dobására
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ma este debütál a TV2 nagyszabású Hunyadi-sorozata
Március 8-án, 20 órakor indul a TV2 történelmi drámasorozata, a Hunyadi, amely Hunyadi János életét és korát mutatja be. A tízrészes széria a magyar történelem egyik legjelentősebb alakjának történetét dolgozza fel, modern technológiai megoldásokkal és nemzetközi együttműködéssel.
Lesz-e magyar Oscar? (A filmipar és a technológia)
Március 2-án a világ szeme ismét Hollywoodra szegeződik, aki akarja, akár élőben is nézheti a 2025-ös Oscar-gálát. Az idei esemény különösen izgalmas az informatikai és technológiai vonatkozások miatt, hiszen a filmipar egyre inkább a digitális világ eszközeire támaszkodik. Több jelölt is kiemelkedő technológiai megoldásokat vonultat fel, és az Akadémia már előre kihirdette azokat az innovációkat, amelyek idén technikai Oscar-díjat érdemeltek.
UPDATE: Korábbi hírünket aktualéizáltuk a Mediator sajtóanyagával, amely az esélyeket latolgatja, beleértve a magyar Oscar esélyét is.
Fel fog-e lépni Zámbó Jimmy saját emlékkoncertjén?
A legfrissebb információk szerint 2026-ban - Zámbó Jimmy halálának 25. évfordulója alkalmából - emlékkoncertet terveznek a Budapest Arénában. Bár konkrét részletek még nem állnak rendelkezésre a koncert programjáról, a nemzetközi példák alapján felmerül a kérdés: vajon megjelenik-e a király "személyesen" az eseményen, előad-e valamit saját hangján "eredetiben"?
Mozizás kettesben: Nyerd meg az év moziélményét!
A Cinema City azt kérdezi: Te miért szeretsz moziba járni, és kit hívnál magaddal? A legújabb kampányfilmjük bemutatja, hogy a mozilátogatók sokféleségében egy dolog biztos: mindannyian imádják a mozizást. A Valentin-napján elindult kampány egy izgalmas nyereményjátékkal várja a mozi rajongóit. Ha a résztvevők megnevezik kedvenc mozipartnerüket, lehetőséget kapnak arra, hogy egy évre szóló moziélmény-csomagot nyerjenek.
Mesterséges intelligencia komponálta a "futni mentem" plakátját
Filmrecenziókat nem nagyon szokott közölni egy infokommunikációs hírportál, de ha egy film plakátja az AI bevonásával készült, ráadásul ez épp a legsikeresebb magyar mozifilm, akkor muszáj nekünk is írni róla. Herendi Gábor 2024 novemberében bemutatott romantikus vígjátékáról van szó, ami csütörtök óta a Netflixen is látható: a "Futni mentem"-ről.