Miért tartunk vonzónak valakit?
Egy új kutatás megadja a választ
Egyedülálló társkeresőként nem is tévedhetne nagyobbat az, aki azt gondolja, hogy online társkereső oldalakon valószínűleg olyanokkal fog közelebbi ismeretségbe kerülni, akikkel hasonló értékekben hisznek, hasonló alapelvek szerint élik az életüket.
Nem, hogy téved, de egyenesen ez a legutolsó tényező az ismerkedők úgynevezett összeillési listáján. De akkor vajon miben kell a leginkább hasonlítania két egyedülállónak egymásra, hogy kialakulhasson köztük a kölcsönös szimpátia, amiből később akár életre szóló kapcsolat is válhat?
Ennek járt utána a VagyokNeked.hu társkereső oldal, melynek üzemeltetői megvizsgálták, hogy azon társkeresőik között, akiknél már kialakult a kölcsönös érdeklődés a másik iránt, személyiségük melyik területei mutatnak a legnagyobb hasonlóságot, miben vannak a másik társkeresőhöz hasonló vagy megegyező véleményük, elvárásaik. Akik most a szexualitásra tippelnek, szintén távol állnak a valóságtól, a szexualitásnál ugyanis még mindig van két erősebb terület, aminek hasonlósága vagy jobb esetben akár teljes egyezősége meghatározza két egyedülálló esetében, hogy kialakul-e közöttük vonzalom a megismerkedés során.
A legelső tényező a kutatás szerint nem más, mint az egyedülálló társkereső életmódja, szabadidős tevékenysége. Ezen múlik leginkább, hogy kialakul-e kölcsönös szimpátia közöttük. Minél inkább hasonló életmódot folytatnak, minél inkább megegyezik a szabadidejük eltöltésének módja, annál valószínűbb, hogy vonzónak találják a másikat és folytatják az ismerkedést az első néhány levélváltást követően, hiszen azonnal van olyan témájuk a beszélgetéshez, ami mindkettejük számára lényeges.
Ezt követik az egyéni célok, a munkához és a pénzhez való viszony. Minél inkább hasonló a munkájuk, vagy hasonló a véleményük az anyagiakról, annál nagyobb az esély a közös vonzalom kialakulásának - derült ki a VagyokNeked.hu kutatásából.
Meglepő tény, de a kommunikációs, konfliktuskezelés során mutatott hasonlóságok csupán a negyedik helyen állnak az összeillési listán, közvetlenül a szexualitás után. Sokkal fontosabb tehát, hogy minél több közös pont legyen két ember életmódjában, hobbijában, vagy akár az anyagi javakhoz és munkájukhoz való viszonyában, mint abban, hogy hasonlóan kommunikáljanak vagy szexuálisan megtalálják az összhangot.
És hogy mennyire számítanak a közös gondolatok a családalapítással, családi élettel, otthoni értékekkel kapcsolatban? A fentiekhez képest szinte semennyire, a kapcsolat első fázisában, a szimpátia kialakulásánál legalábbis. Ezzel jó, ha minden egyedülálló társkereső tisztában van, mielőtt élete párját szeretné megtalálni egy online társkereső oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Maximum 80 ezer juthat egy okostelefonra
- Egyre több kivándorolt magyar keres társat online
- A fiúk játszanak, a lányok chatelnek
- Olimpia tévében és neten: 600 ezren már okostelefonon is szurkolnak
- Az online pénzügyi bűncselekmények könnyű célpontjai a külföldre utazók
- A statisztikák szerint a magyarok valódi e-utazókká válnak
- Az intelligens antenna a kulcs a „Wi-Fi kihívás” teljesítéséhez
- Minden ötödik családban konfliktusforrás az internet
- A szabadidőnk eltöltéséhez választunk párt
- A férfiak álmodoznak, a nők reálisabban látják esélyeinket
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.
Ma este debütál a TV2 nagyszabású Hunyadi-sorozata
Március 8-án, 20 órakor indul a TV2 történelmi drámasorozata, a Hunyadi, amely Hunyadi János életét és korát mutatja be. A tízrészes széria a magyar történelem egyik legjelentősebb alakjának történetét dolgozza fel, modern technológiai megoldásokkal és nemzetközi együttműködéssel.
Lesz-e magyar Oscar? (A filmipar és a technológia)
Március 2-án a világ szeme ismét Hollywoodra szegeződik, aki akarja, akár élőben is nézheti a 2025-ös Oscar-gálát. Az idei esemény különösen izgalmas az informatikai és technológiai vonatkozások miatt, hiszen a filmipar egyre inkább a digitális világ eszközeire támaszkodik. Több jelölt is kiemelkedő technológiai megoldásokat vonultat fel, és az Akadémia már előre kihirdette azokat az innovációkat, amelyek idén technikai Oscar-díjat érdemeltek.
UPDATE: Korábbi hírünket aktualéizáltuk a Mediator sajtóanyagával, amely az esélyeket latolgatja, beleértve a magyar Oscar esélyét is.
Fel fog-e lépni Zámbó Jimmy saját emlékkoncertjén?
A legfrissebb információk szerint 2026-ban - Zámbó Jimmy halálának 25. évfordulója alkalmából - emlékkoncertet terveznek a Budapest Arénában. Bár konkrét részletek még nem állnak rendelkezésre a koncert programjáról, a nemzetközi példák alapján felmerül a kérdés: vajon megjelenik-e a király "személyesen" az eseményen, előad-e valamit saját hangján "eredetiben"?