Tizenéves programozók jelentkezését várja a UPC
A UPC Magyarország jóvoltából hazánkba is megérkezett a Future Makers Nagydíj, melyre fiatal, 10 és 17 év közötti, a programozás iránt érdeklődő tehetségek jelentkezését várják. 2016. december 1-ig van lehetőség a pályázatok beküldésére.
Világunkban számos olyan megoldatlan probléma van, melyre a technológia jelentheti a választ. A UPC anyavállalata, a Liberty Global és a Unitymedia által létrehozott Future Makers Nagydíj ezekre keresi a választ, egyúttal pedig gondolkodásra ösztönzi a fiatal tehetségeket. Hiszen a 10 és 17 év közötti korosztály már születése óta jól ismeri a technológiát, az őket körülvevő problémákkal pedig legalább ennyire tisztában vannak.
A Future Makers Nagydíj alapítója a Unitymedia és a Liberty Global mellett a CoderDojo mozgalom is, mely világszerte rendez ingyenes programozó klubokat. A versenyt két kategóriában írják ki: 10-13 és 14-17 év közti fiatalok jelentkezését várják a futuremakers@coderdojo.com e-mail címen. Olyanokét, akik bármilyen általuk ismert problémára megoldást tudnak nyújtani a technológia segítségével, akik formálnák a jövőt és olyan projekteket hoznának létre, amelyek pozitív hatással lesznek közösségeik társadalmi életére. A győzteseket 2017 februárjában hirdetik ki mindkét kategóriában. A Liberty Global által felajánlott fődíj egy két napos utazás az innováció európai fővárosába, Amszterdamba, valamint egy 300 euró értékű programozói/robotikai fejlesztés. Emellett a UPC Magyarország is értékes nyereményeket ajánlott fel mindkét kategória győzteseinek.
„Az innovációt és a gyermekek digitális készségeinek fejlesztését mindig is kiemelten fontosnak tartottuk. Ezért indítottuk útjára korábban a „60 perc alatt a net körül” programot is, melyen a világháló okos használatát tanítottuk általános iskolákban és ezért hoztuk most el Magyarországra a Future Makers Nagydíjat is.” – nyilatkozta a kezdeményezés kapcsán Carra Anita, a UPC Magyarország vezérigazgató-helyettese. „A programozás a jövő nyelve, a digitalizáció alapja, a kapu a digitális világba. Ez a díj pedig az ösztönzés a fiataloknak, hogy belépjenek ezen a kapun.” – tette hozzá.
A Future Makers Nagydíjra 2016. december 1-ig van lehetőség pályázni, 10 és 17 éves kor között. A nevezés részletei ezen a linken érhetők el.
Kapcsolódó cikkek
- 15. jubileumi évét nyitja „Az Év Honlapja” pályázat!
- Folytatódhat a nevezés – hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Rekorddöntés a cél az Év fiatal vezetője pályázaton
- iPhone 7 már a UPC Mobil kínálatában is
- Sikeres az IAB projektpályázata
- Lehet-e ennél okosabb?
- Indul az ország egyik legnagyobb összdíjazású programozóversenye
- Már mindenki online csinálja
- Ingyen tanítják kódolni a lányokat – immár Szegeden is
- A tévézés valódi szabadságát kínálja a UPC
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.