Soha nem volt még ilyen egyszerű a tanulás!
Hamarosan indul a vizsgaidőszak, a gazdasági képzésben részt vevő hallgatók számára azonban még soha nem volt ilyen egyszerű a felkészülés. A Digitális Jegyzetszolgáltatással, azaz a DJ-vel most az 50 legfontosabb gazdasági tankönyv és jegyzet bármikor online elérhető a www.vilagraszolo.com oldalon.
Már csak néhány hét, és indul a vizsgaidőszak a felsőoktatási intézményekben. A mostani felkészülés azonban lényegesen egyszerűbb lehet, mint eddig bármikor, hiszen nem lesz szükség napokig könyvtárban ücsörögni, vagy amiatt bosszankodni, hogy az éppen keresett szakkönyv utolsó darabját vették ki az orrod előtt, mivel az Akadémiai Kiadó egy olyan Digitális Jegyzetszolgáltatást – azaz DJ-t – hozott létre, amelyen a gazdasági felsőoktatásban leginkább használt szakkönyvek és jegyzetek érhetőek el. A DJ jelenleg 50 gazdasági szakirodalmat, tankönyvet és kézikönyvet tartalmaz olvasható és szerkeszthető digitális formában a www.vilagraszolo.com oldalon, ráadásul január 31-ig díjmentesen.
„Manapság, amikor a fiatalok már álmukban is okostelefont használnak, melyik diák ne vágyna arra, hogy az összes fontos tankönyv és jegyzet online elérhető legyen. A DJ ezt teszi most lehetővé, hiszen jelenleg 50 gazdasági szakirodalom érhető el az oldalon egy egyszerű regisztrációt követően” – mondta el dr. Réffy Balázs, az Akadémiai Kiadó igazgatója. Az oldal tartalmát jelenleg az Akadémiai Kiadó gazdasági portfóliója adja, az elérhető tartalmak köre azonban folyamatosan bővül, és hamarosan más kiadók műveit, továbbá a felsőoktatási intézmények saját jegyzeteit, prezentációit, tananyagait is integrálni fogja.
A DJ online felülete bármikor és bárhol használható, számítógépen, táblagépen és mobil eszközökön egyaránt. „A belépést követően nemcsak keresni lehet az oldalon, de saját jegyzeteket, bejegyzéseket is lehet készíteni és nyomtatni, mindezt a Z-generáció igényeinek megfelelően, digitális módon. Így nemcsak egyszerűbb, kényelmesebb és szórakoztatóbb lesz a felkészülés a vizsgákra, hanem még a cipekedést is meg lehet spórolni, ráadásul környezettudatos tanulást tesz lehetővé” – hangsúlyozta ki dr. Réffy Balázs.
Kapcsolódó cikkek
- Folytatódik a kémiai időutazás
- Az ELTE és az informatikai ipar összefogása a jövő tehetségeiért
- Az idősödő munkavállalók képzése segítheti a digitális gazdaság fejlődését
- A hallgatók többségének a saját vállalkozás a legvonzóbb jövőkép
- Fókuszban a biztonság
- Eredményt hirdettek az 1app 2016 mobilalkalmazás-fejlesztő versenyen
- IKT pedagógusoknak – már ma is nélkülözhetetlen, holnap létfontosságú…
- A középfokú, technikusi képzés segítheti az informatikushiány megoldását
- Kiút a kémia útvesztőjéből – elstartolt a Laborintus!
- Átadták a Széchenyi István Egyetem szuperszámítógépét