Agyalj a padon!
November 27-ig tart az online közönségszavazás az Okosp@d pályázaton
Közösségi információ- és élménymegosztó alkalmazás, beépített játékkonzol, segélyhívó funkció, változatosan alakítható felületetek: beérkeztek az ötletek a T-Systems Magyarország Okosp@d pályázatára. Most a legjobb koncepciókat közönségszavazásra bocsátja a zsűri.
Az ötletpályázat célja, hogy a T-Systems egy sorozatgyártásra alkalmas, több helyszínen is elhelyezhető közösséget és személyes kapcsolatokat építő okospad szolgáltatásokra kapjon felhasználói ötleteket egyetemistáktól és főiskolásoktól. A pályaműveket öt fős szakértő zsűri bírálja el, de ettől függetlenül a közönség véleményére is kíváncsiak, ezért november 27-ig online szavazni is lehet a legszimpatikusabb ötletekre. A tíz legjobb pályamű képpel, leírással a http://www.legyelteisinformatikus.hu/szavazas oldalon tekinthető meg. A legtöbb szavazatot kapott pályázat készítői Akvárium koncertjegyeket kapnak egy Telekom szponzorálta eseményen.
Az ötletpályázatra az ország különböző felsőoktatási intézményeiből, gazdasági, informatikai, bölcsész és művészeti szakos hallgatók jelentkeztek, más-más szempontok mentén megközelítve a feladatot. A pályaművekben közös, hogy a fiatalok közösségi és egyéni felhasználási lehetőségekre is gondoltak, valamint, a városkép szerves részeiként képzelik el az okos padokat.
A verseny nyerteseit a november 30-i T-Systems Symposiumon díjazzák. A győztes csapat tagjai lehetőséget kapnak a Telekom-T-Systems gyakornoki programon való részvételre, valamint heti bérletet kapnak a 2017-es Telekom VOLT Fesztiválra.
Kapcsolódó cikkek
- Saját fejlesztéseivel is készül az Ipar 4.0 –ra a T-Systems Magyarország
- 15. jubileumi évét nyitja „Az Év Honlapja” pályázat!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
- Kihirdették a „Digitális Esély 2016” pályázat nyerteseit
- Globális pályázat női startupok számára
- Mától lehet pályázni a Google új felhívására, magyar fejlesztéseket is várnak
- Tizenéves programozók jelentkezését várja a UPC
- Folytatódhat a nevezés – hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Rekorddöntés a cél az Év fiatal vezetője pályázaton
- Sikeres az IAB projektpályázata
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.