Tizenéves programozó zseniket díjazott a UPC
A családok időbeosztását és kommunikációját segítő DailyTakeMe, valamint az interaktív jelnyelvet oktató játékos Mutasd! alkalmazások tizenéves feltalálói nyerték el hazánkban a UPC Future Makers Nagydíját. A 10 és 17 év közötti, programozás iránt érdeklődő tehetségek számára kiírt nemzetközi verseny hazai megmérettetésére számos értékes pályázat érkezett, ezekből választotta ki a legjobbakat a szakmai zsűri.
A UPC Magyarország tavaly novemberben hirdette meg a Liberty Global és a Unitymedia által létrehozott Future Makers Nagydíjat, amelyre két kategóriában, 10-13 és 14-17 év közötti fiatal programozók jelentkezését várták. A verseny során olyan technológiai kezdeményezésekre voltak kíváncsiak, amelyek ismert problémákra tudnak megoldást nyújtani, formálják a jövőt és pozitív hatással vannak a társadalom életére.
A magyarországi megmérettetés lezárult, és a szakmai zsűri döntése alapján Názer Lili DailyTakeMe és Horváth Roland Mutasd! alkalmazása bizonyult a legkiemelkedőbbnek. A fiatalabb pályázók közül legjobbnak ítélt 11 éves Lili egy olyan applikációt fejlesztett, amely jelentősen könnyíti a családok mindennapjait. A felület ugyanis abban segít, hogy a családtagok időbeosztása áttekinthető és követhető legyen. Az idősebb korosztály kategóriájának nyertese a 15 éves Horváth Roland, aki egy gyerekeknek készült interaktív jelnyelvet oktató játékos alkalmazást készített. Az applikáció célja, hogy minél több fiatal megismerje és elfogadja a jelnyelvet, valamint felkeltse az érdeklődést a siket kultúra iránt. Mindezt úgy éri el, hogy két 3D-s kéz jeleli el a kiválasztott szavakat miközben a háttérben színes képek jelennel meg a jelek megjegyzésére. Az alkalmazás Android, iOS, macOS, Windows platformokra készült és letölthető az App Storeból, a Google Play Áruházból, valamint a projekt honlapjáról, a www.MutasdApp.com oldalról.
„A mai fiatalok szinte a számítógéppel nőnek fel, éppen ezért a UPC számára fontos a gyermekek digitális készségeinek megfelelő fejlesztése. Nagyon örülünk, hogy Future Makers kezdeményezésünkkel hozzájárulhatunk mindehhez, illetve általa még jobban megismerhettük az ifjú generációt, láthattuk mi érdekli és motiválja őket. A verseny megmutatta, hogy rengeteg iskolás programozó tehetség van ma Magyarországon, és ez a korosztály érzékenyen reagál a környezeti és társadalmi problémákra” – mondta Dózsa Imre, a UPC Magyarország márka és kommunikációs igazgatója.
A két nyertes nem csak a magyar nagydíjat tudhatja magáénak, hanem lehetőséget kap arra is, hogy nemzetközi szinten is megmutassa tudását, és elnyerje a Liberty Global által felajánlott fődíjat: egy két napos utazást az innováció európai fővárosába, Amszterdamba, valamint egy 300 euró értékű programozói/robotikai fejlesztést.
Názer Lili és Horváth Roland bemutatkozó videója itt és itt látható.
Kapcsolódó cikkek
- Zsebben hordozható EKG a szívritmuszavarok észlelésére
- Meghosszabbított nevezési határidővel várja az innovatív ötleteket a Microsoft Imagine Cup verseny
- Megszokás vagy praktikusság?
- A gyerekek elégedetlenek szüleik online viselkedésével
- A UPC-hez igazolt Sólyom Balázs
- Magyar módszer segítségével változtatja meg milliók életét a Samsung
- A Kaspersky Lab jelenti: irigyek vagyunk online barátainkra és még rossz kedvünk is lesz tőle
- Elindult a myMeki alkalmazás!
- A kábelkommunikációs cég vezetője személyesen kötötte be a szupergyors internet és digitális TV szolgáltatást egy monori előfizetőnél
- Okostelefon applikáció a tudatos vásárlásért
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.