Jelentősen nőtt a pályázatok száma, kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
Világviszonylatban is újdonságnak számító megoldások, Fortune 500-as ügyfelek, sokmilliárdos gazdasági eredmények – ilyen és ehhez hasonló kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek a Magyar Innovációs Nagydíjért versengő vállalatoknál 2016-ban. Hogy közülük melyik kapja a Nagydíjat, illetve kik nyerik el a további hat Innovációs Díj valamelyikét, kiderül március 29-én, az Országházban megrendezendő díjátadó ünnepségen.
2016-ban jelentősen növekedett a hazai vállalatok innovációs teljesítménye. A Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívásra kiemelkedően magas számú, 38 pályázat érkezett olyan sikeres magyar vállalatoktól, amelyek fejlesztéseik eredményeként sokmilliárdos többletbevételt és számottevő foglakoztatás növekedést értek el az elmúlt évben.
A pályázatra a gazdaság legkülönbözőbb ágazataiból – különösen a műszeripar, az informatika és a gépipar területéről – érkeztek rendkívül színvonalas pályamunkák. Több pályázó (köztük egy orvosi műszereket gyártó vállalat, illetve egy energetikai cég) világújdonságnak számító megoldást dolgozott ki és valósított meg, A pályázók között sokan büszkélkedhetnek jelentős exporttal: a legnagyobb megrendelő országok között említik Olaszországot, Nagy-Britanniát, Svédországot, Belgiumot, Franciaországot és az Egyesült Államokat. Az egyik pályázó cég olyan fontos ügyfeleknek nyújt szolgáltatást újdonságszámba menő megoldásával, mint az Apple, a Facebook, a Netflix és a GE. Egy másik kiemelkedő pályázatban pedig arról számolt be az innovációt megvalósító cég, hogy új orvosi elektronikai készülékének értékesítésével mintegy 5 Mrd Ft többlet árbevételhez jutott.
Az ünnepélyes díjátadásra és az innovációs teljesítmények részletes bemutatására március 29-én kerül sor az Országház Felsőházi Termében. Itt derül majd ki, hogy melyik sikeres innovációt megvalósító cég veheti át a 2016. évi Magyar Innovációs Nagydíjat az Országgyűlés elnökétől. A Nagydíjon kívül további hat innovációs díj is gazdára talál: az Ipari Innovációs Díj, az Agrár Innovációs Díj, az Informatikai Innovációs dij, a Fejlesztési Innovációs Díj, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala Innovációs Díja, valamint a Magyar Innovációs Szövetség legsikeresebb kezdő vállalkozás részére alapított Start-up Innovációs Díja.
A Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot a Magyar Innovációs Alapítvány és a Magyar Innovációs Szövetség a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával valósítja a meg.
Kapcsolódó cikkek
- Kiderül a titok: ezzel a trükkel tarolt az UBER, az Apple és a Facebook
- Március 8-ától pályázhatnak digitális fejlesztésekre a hazai kis- és középvállalkozások
- 2016-ben kiemelkedő számú innovációs teljesítmények születtek
- A Telekom pályázatot hirdet fenntartható szervezetek számára
- Dögös tech trendekkel jön az idei SMART 2017 konferencia
- Először nyerte el külhoni magyar iskola a ”Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” címet
- A világ legjobb száz fejlesztője között a Xerox
- Digitalizáció a kis- és középvállalkozásoknál
- Most te jössz! Fiatalokat inspirál a Vodafone You pályázatának győztese
- Közeleg a 25. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.