Élőben sugározták az adást az ASTRA műholdon keresztül az LG OLED TV-kre
Az LG Electronics és a SES az OLED tévék innovatív 4K High Frame Rate — azaz magas képfrissítési rátájú — műsorszórási technológiáját mutatta be a SES Iparági Napok tizedik évfordulóján, Luxemburgban.
A 4K HFR tartalmakat az ASTRA műholdon keresztül, élőben közvetítették és a HFR szoftver egyik prototípusának segítségével jelentek meg az LG OLED TV-ken. A bemutatón a 4K HFR műsorszórás következő generációs, kiemelkedő képminőségéről saját szemükkel győződhettek meg a látogatók.
A HFR egy olyan új közvetítési technológia, amely akár a tartalomsugárzás maximumát jelentő másodpercenként 120 képkockás képfrissítési ráta (frames per second – FPS) alkalmazásával tovább javítja a 4K Ultra HD képminőséget. A jelenleg elérhető technológiák nagy többsége ezzel szemben csak az 50 FPS rátájú tartalmakat támogatja. A megnövelt FPS ráta főleg a gyors mozgások képi feldolgozása esetén, például spotközvetítéseknél nyújt minden korábbinál élethűbb, akadozásmentes képet, miközben kiküszöböli az olyan, a hagyományos televízióknál tapasztalható képminőségi hibákat, mint amilyen az elmosódás vagy a vibrálás.
Mindeközben a kijelzőgyártók, a globális műsor- és tartalomszolgáltatók már az Ultra HD evolúció második szakaszának megnyitására készülnek a DVB UHD-1 Phase 2 specifikációval, amely a 4K HFR technológiát is tartalmazza. Az UHD-1 Phase 2 szabvány olyan egyéb élvonalbeli technológiákat is magába foglal, mint a magas dinamikatartományú (High Dynamic Range – HDR) képmegjelenítés és a Next-generation Audio (NGA) hangminőség.
„Alig várjuk, hogy megmutathassuk, milyen kiválóan működnek az LG OLED televíziói a 4K HFR és egyéb magas minőségű tartalmak platformjaként” — mondta Sam Kim, az LG szórakoztatóelektronikai üzletágának szenior alelnöke és televíziós termékfejlesztési vezetője. „Az LG elkötelezte magát amellett, hogy a legfrissebb tévés technológiákat kínálja a fogyasztóknak szerte a világon. A magas képfrissítési rátájú tartalmakat élőben is látni kell az OLED tévéinken, hogy magunk tapasztaljuk meg, valóban létezik ilyen kiemelkedő képminőség. Ahogy a 4K HFR tartalmak megjelennek az OLED készülékek képernyőin, az ASTRA műhold valós idejű közvetítésében, a legjobb példa arra, hogyan lépjük át a televíziózás korábbi technológiai korlátait.”
„A SES folyamatosan fejleszti az Ultra HD technológiát, az Iparági Napok pedig mindig kiváló lehetőséget adnak az új televíziós technológiák demonstrálására” — mondta Thomas Wrede, a SES új technológiákért és szabványokért felelős alelnöke. „A HFR technológia fontos lépés lesz az Ultra HD műholdas adások minőségének javításában, főleg a sportesemények és az élő televíziós közvetítések sugárzásánál. Kapcsolatunk az LG Electronics-szal kiemelkedően fontos a műsorszórási és televíziós technológiák továbbfejlesztése és a jövő lehetőségeinek feltárása szempontjából. Megtisztelő számunkra, hogy együtt dolgozhatunk az LG-vel egy ilyen jelentős fordulópontot képviselő innováción.”
Kapcsolódó cikkek
- Tévénézési Guinness-világrekord az LG OLED TV-maratonon
- Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe
- Értékelték az LG webOS 3.5 platform személyes adatvédelemben nyújtott kiemelkedő képességeit
- Magyarországra érkezik az LG G6
- Az LG K sorozatának két új tagja már elérhető a szolgáltatóknál
- A G6 okostelefon májusban érkezik a magyar piacra
- A nagyméretű fényinstalláció az LG emberközpontú innovációit ünnepli a világ legnagyobb dizájn showján
- A Netflix az LG HDR-képes UHD TV készülékeit ajánlja mindazoknak, akik a tévézés igazi élményére vágynak
- A Milánói Design Héten együtt ünnepli az LG és Tokujin Yoshioka az életünket jobbá tevő innovációt
- Megérkezett az úttörőnek számító képernyőformátumú LG FullVision G6 telefon
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.