Bevált kockázatmenedzsment-gyakorlatokat oszt meg a Rockwell Automation
A vezető ipari automatizálási vállalat négy kulcsfontosságú területet jelölt meg az ipari kockázatok menedzselésében
Az ipari szervezetek a világ minden pontján küzdenek a kockázatok kezelésével. Az olyan események, mint a termékvisszahívások, az adatlopások és a munkabalesetek következményei azonnal jelentkeznek és hatással lehetnek a fogyasztókra, a munkavállalókra, a szellemi tulajdonra és a bevételre is.
A kockázatmenedzsmentnek a problémák forrására kell fókuszálnia. Számos esetben ez az automatizálási infrastruktúrában található. A Rockwell Automation négy kulcsfontosságú területet határozott meg, hogy a kockázatokat a gyökerüknél lehessen kezelni. Ezek a területek a következők:
- Berendezések elavultsága: A gyártási rendszer modernizálása fontos szerepet játszhat a kiesési idő minimalizálásában, valamint a minőség, a biztonság és a védelem javításában.
- Minőség: A rendelkezésre álló üzemeltetési adatokat felhasználva javítható a minőségbiztosítás és jobban meg lehet felelni a szabályozási követelményeknek.
- Munkabiztonság: A vállalati kultúra, a jogszabályi megfelelőség és a tőkekezelés kritikus területein a biztonsági ráfordítások csökkentik a biztonsági események számát és javítják az üzemi teljesítményt.
- Infrastruktúrabiztonság: A létesítményekben és a vállalatokban a teljes körű biztonság megvalósítása segíti a munkavállalók, a szellemi tulajdon és a fizikai eszközök védelmét.
„A vállalati kockázatmenedzsmentre egy folyamatos körforgásként tekintünk, amely magában foglalja a kiértékeléseket, a technológiát és az infrastruktúrát” – jelentette ki Scott Lapcewich, a Rockwell Automation ügyféltámogatási és karbantartási alelnöke és ügyvezető igazgatója. „A gyártási folyamatokban, az automatizálásban, az üzemeltetésben, valamint a munka- és infrastruktúrabiztonságban szerzett szakértelmünk egyedi ötvözetének köszönhetően képesek vagyunk segítséget nyújtani ügyfeleinknek abban, hogy csökkenthessék a vállalati kockázatokat az üzemi környezetben.”
Ha a vállalatok foglalkoznak a kockázatokkal a fent említett kulcsfontosságú területeken, akkor képesek lesznek hatékonyan, a gyökerüknél kezelni a márka szempontjából kritikus munka- és infrastruktúrabiztonságból, minőségből és elavultságból származó kihívásokat. A kockázatmenedzsment négy, kulcsfontosságú területéről szóló e-könyv már letölthető a Rockwell Automation honlapjáról.
Kapcsolódó cikkek
- Ha eltűnik a papír, megáll az élet?
- Az ipari biztonság bevált gyakorlatairól ad útmutatást a Rockwell Automation
- Új prediktív és preskriptív analitikai megoldások a Rockwell Automation-től
- Az ABB piacra dobja a világ első digitális elosztó-transzformátorát
- Óradíjat is fizethetünk a robotok munkavégzéséért
- A Rockwell Automation FactoryTalk TeamONE alkalmazása felgyorsítja az üzemi diagnosztikát
- A jövő mérnökei: ilyen lesz a munka az ipari robotokkal
- Digitalizáció és automatizáció a munkafolyamatokban
- Az ABB szállítja a komplett automatizálási és villamos rendszert a Tisza-TK-nak
- IDC DevOps üzleti találkozó
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.