Kiválasztották a Siemens Press Award 2017 hazai győzteseit
A Bitport és a BOOM Magazin szerzője, Sági Gyöngyi képviselheti hazánkat a Siemens regionális sajtódíjának döntőjében
A Siemens a tavalyi év sikerét követően idén is meghirdette regionális újságírói pályázatát, amelyre a digitalizáció és a napjainkban is zajló negyedik ipari forradalom témájában készült munkákkal jelentkezhettek a sajtó munkatársai.
A magyarországi verseny első három helyezett újságírója Sági Gyöngyi (BOOM Magazin, „Digitális cégkorszak”), Vass Enikő (IT Business, „Bénult a magyar adatipar”) és Háhner Petra (Portfolio.hu „Mi lesz így a boltokkal? Belehúz a digitális kereskedelem”) lett.
A pályázatokat értékelő szakértő zsűrit Dr. Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai tanszék-ének tanszékvezetője, Zákányi Virág, a Gyártástrend főszerkesztője, Deák Bálint a Világgazdaság főszerkesztője, és Virágh Adrienn, a Siemens Zrt. kommunikációs igazgatója alkotta.
„A digitalizáció és a negyedik ipari forradalom aktuális, a hazai vállalatok versenyképességének szempontjából kulcsfontosságú folyamatok. Örömmel tapasztaltuk, hogy sokan foglalkoznak a témával, számos magas színvonalú pályázat közül kellett választanunk. Ezúton is szeretnénk megköszönni minden pályázónak a részvételt” – nyilatkozták a zsűri tagjai a hazai díjátadón.
A Siemens Press Award 2017 pályázaton összesen tizenkét ország újságírói vesznek részt. A nemzetközi döntőt szeptember 28-án, a bécsi Siemens City-ben rendezik, amelyen a résztvevő országok győztes pályázataiból a nemzetközi szakértőkből álló zsűri választja ki a közép- és délkelet-európai térség három legkiemelkedőbb pályázatát.
Magyarországot Sági Gyöngyi, a Bitport és a BOOM Magazin újságírója fogja kép-viselni. A Siemens Press Award 2017 három nemzetközi nyertesét a Siemens fejenként 1000 euróval jutalmazza.
Kapcsolódó cikkek
- Kihirdették az „Év információbiztonsági szakdolgozata” címet
- Október 15-ig ismét versenybe lehet szállni az Energy Globe Magyarország díjakért
- Még egy hétig várják a „Digitális Esély 2017” pályázatokat
- FLOW vagy FOLLOW – Neked merre van előre?
- NMHH Médiatanács: október 2-án lehet beadni a Budapest 98,6 MHz rádiós frekvenciára vonatkozó pályázati ajánlatokat
- 33 ezer fő fölött van a háztartási nagygépek cseréjéhez támogatást igénylők száma
- Óriási az érdeklődés a támogatott hűtő- illetve mosógépcserére
- Társadalmi célú startupok számára hirdet versenyt és képzést az SAP
- 20. alkalommal adják át a Magyar Termék Nagydíjakat a parlamentben
- Több mint 5000 pályázó jelentkezett már első nap az Otthon Melege Program háztartási nagygépcsere alprogramjára
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.