Beszámoló a Safer Internet Program 2017. II. félévi oktatási eredményeiről

forrás: Prím Online, 2018. január 23. 10:33

Az Európai Unió Safer Internet Programjának (SIP) hazai konzorciuma összesítette a 2017. II. félévi oktatási tevékenységét. Hasonlóan a korábbi évekhez, a Program keretében tavaly is kötetlen, játékos, interaktív formában hívták fel a szülők, pedagógusok, gyermekek figyelmét az internethasználatból fakadó esetleges veszélyekre és azok kivédésének lehetőségeire.

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a SIP hazai koordinátora és tudatosságnövelő központja, oktatóinak feladata és célja az internet biztonságos használatának tudatosítása. 2017. II. félévében 146 alkalommal 489 tanórát tartottak, összesen 9683 felhasználónak. A nagy létszámú gyerekcsoportok – teljes gyereklétszám 8097 – mellett a szakembereknek 1586 szülőt és tanárt is sikerült elérniük, akiknek szintén tudtak hasznos és új információval szolgálni.

 

2017. II. félévében a SIP oktatói 85 budapesti és 61 vidéki helyszínre jutottak el. A gyerekek, szülők és pedagógusok minden településen nagy lelkesedéssel fogadták az oktatókat. Az előadások számos esetben kötetlen beszélgetésekké alakultak át, ahol a résztvevők saját tapasztalataikat osztották meg egymással. 

 

 

A szakemberek Preszl Éva, a SIP oktatója által kifejlesztett „Lájkvadász” nevű társasjátékot is szívesen vitték magukkal a rendezvényekre, amellyel még könnyebben és közvetlenebbül tudták megszólítani a fiatal hallgatóságot. A társasjáték továbbra is nagyon népszerű a pedagógusok körében, hisz játékosan, kötetlen formában sok hasznos információt tudnak vele átadni a gyerekek részére. 

 

2017. II. féléve során közel 100 társast ajándékoztak térítésmentesen az ország különböző intézményeinek. 

 

A játék továbbfejlesztett verziója is közkedvelt volt a nagyobb rendezvényeken, melyet már nem csak az asztal mellett, hanem szabad téren, élőbábus megoldással is lehet használni. 

 

 

A Safer Internet Program oktatói 2017. második felében több rendezvényen is részt vettek, így a nyár folyamán programozói táborokban, médiatáborokban, napközis táborokban, ahol több száz gyermekkel találkozhattak, de számos meghívást kaptak szabadtéri rendezvényekre is, mint például a Kőbányai Rendvédelmi Napokra, a Pozsonyi Piknikre, Egészség Napra vagy a Mobilitási Hétre. A Nyitott Bírósági Napok keretében jártak már Szolnokon, Karcagon és Martfűn, ezen kívül a Vodafone Magyarországgal együttműködve több alkalommal is tartottak nyereményfoglalkozást szülőknek és gyerekeknek a Back to School program keretében. Decemberben pedig a II. Adventi Jótékonysági Vásáron is részt vettek. Ezzel együtt 2017 II. félévében összesen több mint 4 000 fő vett részt a SIP nyári kitelepülésein. 

 

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával tavaly szeptember 27-29. között rendezte meg Balatonalmádiban három napos, nemzetközi médiakonferenciáját („A média hatása a gyermekekre és fiatalokra”), melyen többek között a Safer Internet Program hazai és külföldi szakemberei tartottak előadást. 

Fotók: Gordon Eszter

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megkopott a Black Friday fénye, de a költések tovább nőnek

Az utóbbi években a Black Friday már nem csupán egyetlen napot jelent novemberben, hanem több napig, sőt akár hetekig tartó akciósorozattá vált. A kereskedők folyamatosan kedvezményekkel bombázzák a vásárlókat, miközben a fogyasztók egyre kevésbé készülnek tudatosan erre az időszakra. A PwC Magyarország 2025-ös karácsonyi kutatása szerint a magyarok mindössze 17%-a tervez előre a Black Friday akciókra, míg 41% inkább a kínálat és a leárazások alapján dönt.

2025. november 13. 16:37

Így alakult a Magyar Telekom harmadik negyedéve

A harmadik negyedévben a lakossági ügyfelek átlagos havi mobil adathasználata 17,7 GB-ra nőtt, ami 22%-os emelkedés az előző év azonos időszakához képest. A nyári hálózatnyitásnak köszönhetően több mint 700 ezer új ügyfél tapasztalhatta meg az 5G előnyeit. 

2025. november 13. 11:42

Öt éve tart a digitális fizetések erősödése Magyarországon

A Mastercard Digitális Fizetési Indexe (DFI) idén is folytatta öt éve tartó növekedését: a mutató 2024-ben 63 pontot ért el a lehetséges 100-ból, ami egy ponttal magasabb az előző évinél. A folyamatos bővülést a piaci szereplők fejlesztései és a kedvező szabályozói változások egyaránt támogatták.

2025. november 13. 10:03

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az Ericsson Budapesten építi a jövő hálózatait

2025. november 12. 16:37

Újra a csúcson: MagyarBrands díjat kapott a Magyar Logisztikai Egyesület

2025. november 10. 09:59

Túlélni a zsarolóvírust – hogyan lehet a kiberreziliencia versenyelőny?

2025. november 4. 13:35

Még van idő! Újra nyitva a nevezés Az Év Honlapja díjra!

2025. november 1. 12:01