Budapesten nyílt meg a régió első SAP egyetemi kutatóközpontja
A Corvinus Egyetemen indult el az SAP egyetemi kutatóközpontja. A labor az új szoftvertechnológiákra épülő kutatás bázisa kíván lenni. Kelet-Közép-Európában ez az első, ún. SAP Next-Gen Lab, és még közel egytucat hasonló megnyitását tervezik a régióban az idei év során.
A Corvinus SAP laborja a versenyképes tudás elsajátítását, a szoftvercég által kínált technológiák révén új üzleti megoldások kifejlesztésének, kipróbálásának lehetőségét kínálja az intézmény hallgatói és munkatársai számára. Emellett lehetőséget teremt az ötletek hatékony megosztására és a közös gondolkodásra az egyetemi, illetve üzleti szektor szereplőivel.
„Célunk, hogy kutatási eredményeinket a gyakorlatba is át tudjuk ültetni, melynek tökéletes támogatója az SAP Next-Gen Lab által biztosított lehetőség” - mondta el Dr. Fehér Péter, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatási dékánhelyettese a megnyitó ünnepségen. Kiemelte, a jövő a kiscsoportos labormunkáé, ahol a hallgatók önálló projekteken tudnak dolgozni.
„A Corvinus azon felsőoktatási intézmények egyike, ahol a legkorábban kezdődött el SAP oktatás, és most a régióban elsőként itt indult el az SAP egyetemi laborja” - húzta alá Dudits Ádám, a szoftvergyártó University Alliances programjáért felelős regionális vezető. Markus Hilken, a vállalat hazai fejlesztőközpontjának vezetője szerint az SAP Next-Gen Lab segítségével az elkötelezett hallgatók komplex tudásra tehetnek szert a legmodernebb technológiák és üzleti folyamatok terén, felkészülhetnek munkavégzés jövőjére, így tovább növelhetik álláspiaci értéküket.
A Corvinus Egyetemen nem csak oktatják, hanem használják is a német gyökerű szoftvercég technológiáját: tavaly óta a gazdálkodási és humánügyviteli folyamatok is ilyen rendszeren futnak.
További hazai SAP kutatóközpontok nyílhatnak
Világszerte már több mint 50 helyen működik SAP Next-Gen Lab. A laborok megalakulását az olyan, világszerte terjedő felsőoktatási igények indokolták, mint az újfajta tanulás megteremtése, a vállalati és startup szférával való együttműködés új útjai, vagy az új ötletek tesztelése. A tervek szerint a régióban még ebben az évben közel egytucat hasonló központot hoznak létre, és a következő években számos hazai felsőoktatási intézményben nyílhat majd meg SAP Next-Gen Lab. Ezzel egyrészt könnyebbé válik a hasonló felsőoktatási intézményekkel való nemzetközi együttműködés, valamint tovább erősödik a kooperáció lehetősége a szoftvergyártó globális ökoszisztémájával.
Kapcsolódó cikkek
- Itt a Valentin-napi SAP Fiori téma
- Egyszerűbbé válik az adatkezelés a hazai cégek számára
- Akvizíció révén erősíti SAP kompetenciáit a T-Systems Magyarország
- Belépett az IAB-be az SAP
- Ingyenesen letölthetővé tették a belső használatra szánt SAP Fiori témát
- Kihirdették a „Digitális Esély 2017” pályázat nyerteseit
- A legjobb hazai alkalmazásokat keresi az Innovmatch verseny
- Expressz belépőjegy a nagyvállalati világba
- Még egy hétig várják a „Digitális Esély 2017” pályázatokat
- A digitális átállás kulisszatitkai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Precízebb diagnosztika, biztonságos önvezető járművek
Minden eddiginél gyorsabb és pontosabb méréseket végző szenzorok tesztelésében vesznek részt a Debreceni Egyetem szakemberei. A CERN-nel való együttműködés keretében olyan speciális detektorok összeállítása a cél, melyekkel az orvosi képalkotás, a gyógyítás, valamint a távvezérlés is sokkal precízebben végezhető a jövőben. A kutatást a HU-rizont program támogatja.
Megnyílnak az XR végtelen lehetőségei a Galaxy AI-jal!
A Samsung és a Google együttműködése új korszakot nyit a kibővített valóság (XR) világában. A „Project Moohan” kódnevű Android XR-headset* természetes, multimodális interakciókat és személyre szabott AI-asszisztens élményt kínál. A fejlesztés célja, hogy átlépje a fizikai határokat, és páratlan lehetőségeket biztosítson a felhasználóknak, hogy újszerűen ismerjék meg a világot és annak történéseit.
Budapesten tanítják vezetni a jövő autóit a Bosch mérnökei
A Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában számtalan jövőbemutató autóipari fejlesztés zajlik, melyek a vezetés biztonságát és kényelmét szolgálják. Az egyik leghasznosabb extrát jelentik a parkolást segítő rendszerek, a Bosch szakemberei pedig már olyan járműveket fejlesztenek Budapesten, amelyek emberi beavatkozás nélkül képesek parkolni. Ehhez minden részletre kiterjedő tesztelésre, az autók szigorú „oktatására” van szükség. A jövő autóinak titkait tárja fel a Bosch Magyarország Podcast aktuális adása, melyben a parkolási megoldások fejlesztésének legaktuálisabb és legizgalmasabb kérdései kerülnek reflektorfénybe.
Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.