A Fujitsu IoT-infrastruktúra megoldása az ingatlankezelőknek is jól jön
Svédország legnagyobb ingatlankezelő vállalatainak egyike, az Akademiska Hus, a Fujitsut bízta meg felhőalapú IoT-infrastruktúra megoldása fejlesztésével. A megoldással a cég digitalizálja irodai környezete működését, ösztönzi a további növekedést, és mérsékli ügyfelei energiaköltségeit. Az ingatlanfejlesztő Csoport a Fujitsu PRIMEFLEX for VMware Cloud Foundation jól skálázható IT-architektúráját fogja bevezetni, amely a VMWare integrált hibridfelhő-platformjának rugalmasságával és skálázhatóságával ötvözi a Fujitsu PRIMERGY szerverek nagy teljesítményét és energiahatékonyságát.
Felismerve, hogy gyors ütemű fejlődése során „kinőtte” korábbi IT-képességeit, az Akademiska Hus úgy döntött, hogy IT-infrastruktúrája frissítésével ösztönzi a további bővülést, hozza létre a dolgozói rugalmas munkavégzéséhez szükséges modern, tevékenységalapú munkakörnyezetet, és biztosítja számukra a vállalati rendszerek távoli helyszínekről való elérését. Intelligens rendszereket fognak bevezetni a szobafoglalások, valamint az irodai rendszerek (világítás, szellőzés) kezelésére, amelyekben beágyazott érzékelők jelzik majd azonnal a műszaki hibákat, és küldik el automatikusan a karbantartási kéréseket. Ezek a funkciók költségmegtakarítást tesznek lehetővé. Az ingatlankezelő csoport új bevétel szerzésére is törekszik az ingatlanportfólió energiahatékonysági adatainak bányászata és hasznosítása révén: erre támaszkodva kereskedelmi forgalomba hozható, energiatakarékos megoldásokat szeretne fejleszteni.
A Fujitsu PRIMEFLEX for VMware Cloud Foundation szoftveresen vezérelt adatközpontot (SDDC-t) hoz létre horizontálisan bővíthető (scale-out) IT-architektúrával és hibrid IT-képességgel. A Fujitsu PRIMERGY szerverhardvereit és a VMWare új Cloud Foundation platformját tartalmazó adatközpont egyszerűsíti a szoftveralapú számítási, hálózati, adattárolási és alkalmazásszolgáltatások felügyeletét és nyújtását a hibridfelhő-környezetekben a jövőbeni növekedés támogatásához. Az igények növekedéséhez igazodó egyszerű tárkapacitás-bővítés lehetőségének köszönhetően a megoldás népszerű az ügyfelek körében.
Az Akademiska Husnál most zajlik a rendszer bevezetése. Az ingatlankezelő csoport a jövőben így a nyilvános felhő, a privát felhő és a helyben telepített infrastruktúra legköltséghatékonyabb kombinációjával dolgozhat. Az Akademiska Hus megoldásának hardver- és szoftvereszközeit a Fujitsu augsburgi intelligens gyárában előintegrálták, ami gyorsította a szállítást és lerövidítette az éles környezet kiépítéséhez szükséges időt.
„A sikeres digitális átalakuláshoz új technológiák bevezetésére van szükség. Az Akademiska Husnál az IoT-adatok kiaknázásában látjuk a legnagyobb üzleti lehetőséget. Az energiafelhasználás optimalizálása régóta prioritás számunkra, de ahhoz, hogy előbbre tudjunk lépni ezen a területen, infrastruktúránk fejlesztésére volt szükség. A hardver- illetve a szoftverfejlesztés szakértői, a Fujitsu és a VMWare kombinált szakértelmét figyelembe véve logikus lépés volt a Fujitsu PRIMEFLEX for VMware Cloud Foundation bevezetése. Így a jövőben mintegy 1,3 milliárd adatgyűjtési pont valós idejű információihoz férünk majd hozzá. Napi működésünk hatékonyságának növelésén túl az új architektúra azt a rugalmasságot és skálázhatóságot is biztosítja számunkra, amire szükségünk van az új értéknövelt szolgáltatások jövőbeni nyújtásához” – nyilatkozta Per Brantsing Karlsson, az Akademiska Hus informatikai vezérigazgató-helyettese.
Az Akademiska Hus szeretne új üzleti lehetőségekhez jutni azáltal, hogy nyílt API-kon keresztül külső feleknek is hozzáférést biztosít a valós idejű adatokhoz. Az ügyfelek, energiahatóságok és kutatók így minőségbiztosított valós idejű adatokhoz jutnak, amelyek egyben az ingatlankezelő csoport számára is új szolgáltatások kifejlesztését teszik lehetővé (pl. az energiafelhasználás optimalizálása terén). Az Akademiska Hus szorosan együttműködik az e területen több projekten is dolgozó götheborgi Chalmers Műszaki Egyetemmel.
„Az Akademiska Hus kiváló példa az olyan vállalatra, amely a transzformatív jellegű, stratégiai előnyök kiaknázásának lehetőségét látja a növekedésben. A növekedést kiszolgáló SDDC-infrastruktúrával alkalmazkodókészségét is javítja, az IoT által generált nagyobb adatvolumenből pedig újabb lehetőségekhez jut. Érezhető, hogy egyre több ügyfél választ integrált rendszereket az új infrastruktúra lehető leggyorsabb és legkockázatmentesebb kiépítéséhez. A jövőben e trend folytatódására számítunk” – mutatott rá Karin Schreil, a Fujitsu Svédország vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Okos Város idegrendszert épít a Huawei
- Bosch-megoldások a kényelmes és energiatakarékos otthonokért
- Cisco: 6 technológiai trend 2018-ra és a rákövetkező évekre
- Az ABB és a HPE közös megoldásaival intelligens ipari üzemek jönnek létre
- A müncheni Fujitsu Fórum bemutatja miként ösztönzi a „Digital Co-creation” az átalakulást
- A szuperkamion információs sztrádává változtatja az utakat
- A Fujitsu a felhőbe is kiterjeszti helyben telepített hiperkonvergens rendszereit
- A Fujitsu a PRIMEFLEX for VMware Cloud Foundation megoldással támogatja a szoftveralapú adatközpontok kiépítését
- A Fujitsu immár ötödik éve az élen a Gartner szerint
- A Fujitsu új Ipar 4.0 kompetenciaközpontja gyorsítja a gyártóipar digitális átalakulását
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.