Energiahatékony technológiai megoldásokat díjaz a UPC anyavállalata
A UPC Magyarország anyavállalata és egyben a világ vezető kábelkommunikációs cége a Liberty Global, a Comcast médiavállalat, és a telekommunikációs iparági szereplőket képviselő szakmai szervezet az SCTE hirdette meg azt a pályázatot, amelyen a távközlési hálózatok energiafelhasználásának csökkentését segítő megoldásokat díjazzák.
Az Adaptive Power Challenge elnevezésű nemzetközi versenyre magyar indulók jelentkezését is várják, a legjobb megoldások pedig egyenként tízezer dolláros díjazásban részesülnek.
A korszerű távközlési hálózatok üzemeltetésének folyamatosan növekvő energiaigénye egyre nagyobb kihívást jelent az iparági szereplők számára. Rendkívül fontos, hogy mielőbb megtalálják azokat a rugalmas, a hálózatok működéséhez alkalmazkodó technológiai megoldásokat, amelyekkel csökkenthető a szélessávú hálózatok energiafelhasználása. Ezt a célt szolgálja a Liberty Global, a Comcast, és az SCTE (Society of Cable Telecommunications Engineers) szakmai szervezet által meghirdetett nemzetközi pályázat is, amelyet három témakörben, két pályázói kategóriában hirdettek meg.
A versenyen közép- és nagyvállalatok, kezdő vállalkozások, illetve egyetemek, kutatóintézetek és kutatócsoportok is indulhatnak. A versenyzőktől olyan angol nyelvű pályaműveket vár a szakmai zsűri, amelyek választ adnak a terület legégetőbb kihívásaira, mint például a távközlési hálózatokon belüli energiafogyasztás monitorozása, vagy a terhelési csúcsok optimálisabb elosztása.
A pályázatok leadási határideje 2018. június 29. A döntőbe került csapatok azon az SCTE•ISBE által szervezett nemzetközi szakmai konferencián is bemutathatják majd munkáikat, amelyet októberben rendeznek meg Atlantában. A győztesek pedig tízezer dolláros fődíjjal térhetnek haza.
A részletes pályázati kiírást és a pályázattal kapcsolatos további információkat a www.adaptivepowerchallenge.com oldalon találhatják meg az érdeklődők.
Kapcsolódó cikkek
- Új vállalati kommunikációs menedzser a UPC-nél
- Javában zajlik a III. Digitális Témahét
- Keresik a jövő digitális média megoldásait
- Már az EU-ban is használhatják a Horizon Go szolgáltatást a UPC ügyfelei
- Átadták a Magyar Innovációs Nagydíjat és Innovációs Díjakat
- Civil pályázat a Szigetre
- A fenntarthatóságot szolgáló digitális megoldásokat díjaz a Magyar Telekom
- Megérkeztek a UPC nagy wifi kutatásának eredményei
- A Médiatanács felfüggesztette az országos kereskedelmi rádiós pályázatot
- A mai naptól otthonunk kényelmében is élvezhetjük a Testről és lélekrőlt
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.