Az ABB együttműködésre lépett a Tigoval
Az új együttműködésnek köszönhetően a két cég költséghatékony, modulszintű monitorozást, valamint biztonsági és optimalizálási funkciókat nyújtó megoldást kínál majd világszerte a napenergia-rendszerek felhasználói számára.
Az ABB és a Tigo bejelentette, hogy kompatibilis együttműködést biztosítanak az ABB UNO-DM-PLUS invertercsaládja és a Tigo TS4 optimalizáló platformja között. Az ABB és a Tigo kombinált modulmegoldása már a kereskedelmi forgalomban is kapható.
Az ABB világszínvonalú invertereinek és a Tigo TS4 platformjának a kombinációja nyomán a két cég olyan rugalmas és skálázható megoldással jelenik meg a piacon, amely egyaránt képes kielégíteni a fotovoltaikus rendszerek telepítőinek és a végfelhasználóknak az igényeit is.
Az UNO-DM-PLUS termékcsalád az önbeszabályozásnak köszönhetően drasztikusan leegyszerűsíti a telepítési és szerelési feladatokat. Az önbeszabályozás kiváltja a kézi konfigurálási folyamatot, és csökkenti a szerelési/telepítési időt és költséget.
Az UNO-DM-PLUS csatlakozási csomagja olyan beépített intelligens hálózati („smart grid”) képességeket biztosít, mint pl. a dinamikus betáplálás-vezérlés, amely szabályozni tudja a termelt energia villamoshálózatba táplálását, illetve a Sunspec-kompatibilis nyílt kommunikációs protokollok használatával kompatibilitást biztosít a jövőbeni hálózati szabályzat előírásaival és on-the-shelf kölcsönös átjárhatóságot - azaz működési kompatibilitást – garantál a rendszer többi berendezésével.
Az ABB és a Tigo kombinált megoldása három hozzáadott értéket biztosító jellemzőt kínál a lakóépületekre telepíthető PV rendszerek számára:
- Modulszintű monitoring: a napenergia-berendezések karbantartásának ütemezése és végrehajtása olyan kulcsfontosságú tényezőnek számít, amellyel biztosítható, hogy a berendezések a várható 25 éves élettartamuk után is üzemképesek maradjanak. Köszönhetően annak, hogy a modulszintű monitoring segítségével a rendszer 2 másodperces mintavételezési idővel képes teljes körűen megjeleníteni a teljesítményadatokat, a fotovoltaikus rendszerek maximalizálni tudják az üzemidejüket, képesek beazonosítani a teljesítményproblémákat, és felügyelet alatt tudják tartani az üzemeltetési és karbantartási (O&M) költségek alakulását.
- Biztonság: A modulszintű Rapid Shutdown Solution (lekapcsoló megoldás) lehetővé teszi a fotovoltaikus (PV) rendszerek telepítői, az EPC-típusú fővállalkozók, és a PV rendszerek tulajdonosai számára, hogy a legköltséghatékonyabb módon biztosítsák, hogy a berendezéseik megfeleljenek a biztonsági szabályzatok, köztük a 2010-2017. évi Országos Elektromos Szabályzat (National Electric Code/NEC) előírásainak. Az árnyékolással nem érintett berendezések számára ez az Underwriters Laboratories (UL) által tanúsított megoldás garantálja azokat a biztonsági és monitorozási szolgáltatásokat, amelyekkel biztosítani lehet, hogy a rendszerek megfeleljenek a helyi tűzvédelmi szabályzatoknak éppúgy, mint a lopás elleni védelemmel és a teljesítménnyel szemben támasztott elvárásoknak is.
- Energiatermelés optimalizálása: az optimalizált modulokkal még nagyobb tetőfelületet lehet felhasználni az energiatermelés maximalizálásához. Megoldja a modulok illesztetlenségéből eredő problémákat, illetve növeli a tervezés és a kialakítás rugalmasságát is azáltal, hogy optimalizálja az egyes modulokat, amikor a beárnyékolás miatt csökken a teljesítményük. Kezelni tudja a rendszerszintű hatékonysági problémákat, biztosítja a hasznos élettartam meghosszabbítását, de ezzel párhuzamosan kiaknázza a modulszintű monitorozás, valamint a biztonsági funkciók kínálta előnyöket is.
„A Tigo nagyon büszke arra, hogy monitoring, biztonsági és optimalizálási megoldásokat szállít az ABB-nek,” – nyilatkozta Mirko Bindi, a Tigo kereskedelmi igazgatója. „A kiemelt partnereinkkel, köztük az ABB-vel folytatott együttműködésünknek köszönhetően a vevőink világszerte kiaknázhatják a partnerünk platformunkkal kompatibilis, piacvezető inverterei által kínált előnyöket.” A Tigo intelligens modulplatformja az iparág vezető, nyílt architektúrájú megoldása, amelyet a cég a PV modulok és az inverterek gyártóinak szállít. A Tigo Ultra-High Definition (UDH) Core technológiájú TS4 platformja a következőket biztosítja: modularitás, szelektív telepítés, és Predictive IV (PIV), amely a TS4 biztosította funkciók kombinálásával a legköltséghatékonyabb energiatermelést biztosítja, a legjobb áron.
„Örömmel jelentjük be, hogy az invertertermék-családunk a jövőben kompatibilis lesz a Tigo intelligens modulplatformjával,” - nyilatkozta Giacomo Bambi, az ABB globális termékmenedzsere. „A vevőink, akik a kategóriájukban legjobbnak számító fürt invertereinket használják, a jövőben profitálhatnak a hozzáadott értéket kínáló, modulszintű teljesítményelektronika előnyeiből is. Nagy örömünkre szolgál, hogy a Tigót a globális partnereink sorában köszönthetjük.”
Az ABB széles választékát kínálja a piacvezető, kiváló minőségű, és könnyen használható napelemes invertereknek, valamint a szolár alkalmazásokhoz szükséges villamos alkatrészeknek. A hálózatkompatibilitás-kezelő és a villamosenergia-hálózati megoldásai nagy presztízsre tettek szert a világ vezető energetikai vevői körében.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB a legátfogóbb napenergia-hasznosítási portfólióját mutatja be
- Az ABB szállítja a cseh országos villámtöltő-hálózat berendezéseit
- ABB piacra dobta a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátorát
- Az ABB új elektromos hajtású vízitaxit mutatott be
- Az ABB és a The Economist Automatizálási Felkészültségi Indexet vezet be
- Az ABB nagy teljesítményű töltőket telepít az Egyesült Államokba
- Az ABB új napenergia-tárolási megoldása 90%-os energetikai önellátást garantál
- Az ABB 2018. első negyedéves pénzügyi eredményei
- Az ABB 100 millió eurót ruház be a globális innovációs és képzési campusba
- Technológiai együttműködést kötött a Lenovo és a Ducati MotoGP
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.