Az E.ON a Microsofttal együttműködve kiemelt biztonságú, hatékony megoldást fejleszt

forrás: Prím Online, 2018. szeptember 27. 13:31

A jövő otthona velünk együtt fog gondolkodni, áramköltséget takarít meg, javítja az egyéni klímaegyensúlyt, több szabadidőt tesz lehetővé, és ezzel összességében jobbítja majd életünket. Ez a jövőkép nagyon közel van, most válik valósággá. A nemzetközi E.ON csoport és a Microsoft szoros együttműködésben új szabványokat teremtő szoftveres megoldást fejlesztett ki otthonok számára. Az E.ON az új termék első verzióját 2019 elején dobja nemzetközi piacra.

Konkrétan az okosotthon következő szintjéről van szó. Különösen az energiagazdálkodást foglalja magába, és célja, hogy a házban található valamennyi berendezés – például fűtés, légkondicionáló, napelemes rendszer, akkumulátoros tároló vagy az elektromos jármű töltője – adatait egy platform egyesítse, az ügyfél számára áttekinthetően, úgynevezett „dashboard”-on (műszerfalon) megjelenítve és egyszerű vezérlést kínálva. Jelenleg az otthonon belüli különféle berendezésekhez és rendszerekhez különböző, egymással alig kompatibilis alkalmazások kapcsolódnak. Az E.ON új megoldásával elsőként válik lehetővé valamennyi berendezés kényelmes, központi vezérlése egyetlen alkalmazás segítségével.

 

A mesterséges intelligencia és a dolgok internete (Internet of Things, IoT) segítségével a vezérlés folyamatosan tanul, és személyes asszisztenssé válik. Ily módon az E.ON otthonunkat vezérlő rendszere például előre tudja majd, hogy mikor érünk haza, és előre beállítja majd a kívánt hőmérsékletet. A felhasználó az energiafogyasztását úgy is vezérelheti, hogy csak a maga által előállított áramot használja, és önellátóvá válik az energia tekintetében.

 

Az is lehetséges lesz, hogy a rendszer az elektromos jármű vagy a napelemes rendszer akkumulátorában tárolt felesleges áramot az energiapiacon felkínálja, amikor az árak épp magasak. Fordított esetben a berendezés azt is felismeri, amikor kedvezően lehet megújuló forrásból származó áramot vételezni az energiahálózatból, amennyiben a saját napelemes rendszer által termelte áram már nem elegendő. Az E.ON lesz az első energiaipari cég, amely ezt a megoldást kínálja Európában.

 

„A digitalizálás, a dolgok internete és a mesterséges intelligencia új lehetőségeket teremtenek, hogy ügyfeleinknek újfajta kényelmet kínálhassunk. A Microsofttal való együttműködésnek köszönhetően az intelligens otthon szegmensében érezhető haladást érünk el” – hangsúlyozta Karsten Wildberger, az E.ON igazgatósági tagja, majd így folytatta: „Olyan megoldást mutatunk be, amely az otthoni energiagazdálkodás valamennyi szempontját új szintre emeli. Megoldásunk a legújabb technikán alapul, és azt a jövőben is folyamatosan továbbfejlesztjük majd.”

 

Galen Hunt, a Microsoft Azure Sphere kiemelt mérnöke és ügyvezető igazgatója így nyilatkozott: „Az E.ON erőteljes jövőképpel lép a piacra annak érdekében, hogy a világunkat jobb hellyé tegye, és az energiagazdálkodást biztosan működő készülékeken és felhő alapú infrastruktúrákat használva tegye lehetővé. Az E.ON ennek során tudatosan épít a kiemelt biztonságú végfelhasználói eszközökre, hogy ügyfelei bizalmát elnyerje és megtartsa. Együttműködésünk ahhoz járul hozzá, hogy az E.ON új Home Energy Management megoldása a legmagasabb biztonsági szabványoknak is megfeleljen." 

 

Mivel az energiagazdálkodásért felelős Energy Management Box egység minden otthonban hatalmas mennyiségű információt tárol és kódol, a középpontban az adatbiztonság áll. A készülékeket az összes, internettel kapcsolatban álló eszközt felügyelő Microsoft Azure Sphere megoldás védi. Az Azure Sphere 3 részegységből áll: az Azure Sphere tanúsított mikrovezérlőből, a kifejezetten biztonságos, a dolgok internetén alapuló alkalmazásokhoz kifejlesztett Azure Sphere OS operációs rendszerből, valamint a csatlakoztatott készülékek védelméhez az Azure Sphere Security Service kulcsrakész, felhő alapú szolgáltatásból.

 

Az E.ON termékével egy olyan piacra lép, amelynek erőteljes növekedést jósolnak. Ma Európában évente 40 ezer okosotthon rendszert értékesítenek. Egy, az E.ON rendelkezésére álló tanulmány szerint a piaci volumen 3 éven belül 200 ezer egységre nő. Az elektromos mobilitás erőteljes növekedésével még szélesebb körű elterjedés várható.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Digitális fizetési megoldások alakítják a vásárlók döntéseit

A digitális fizetési megoldások rohamos fejlődése alapjaiban változtatja meg azt, hogy miként kezeljük a pénzügyeinket. Már nem csak a készpénzt felváltó bankkártya típusok, hanem a mobilfizetés, az azonnali utalások és az új generációs BNPL (Buy Now, Pay Later) megoldások színesítik a palettát. Vásárlások, előfizetések, számlák, hitelek – mit hogyan fizetünk? Megjelent a PwC Magyarország Digitális Pénzügyi Körkép kutatása a fizetés-technológiai piac jelenéről és jövőjéről.

2024. november 26. 18:06

Stratégiai beruházással erősíti magyarországi jelenlétét a DS Smith

Jelentős, 34,4 millió eurós stratégiai befektetéssel növeli innovatív jelenlétét Magyarországon a fenntartható, papíralapú csomagolási megoldások vezető szállítója, a DS Smith a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával. A három kiemelt telephely fejlesztését célzó, várhatóan 2026 áprilisában lezáruló projekt Füzesabonyban, Nagykátán és Győrben valósul meg, 40%-kal növelve a gyártási kapacitást. A vállalat a beruházással tovább erősíti pozícióját az innovatív és fenntartható csomagolási megoldások terén, beleértve a műanyag kiváltásának alternatíváit, valamint a körkörös gazdaság elősegítését. 

2024. november 26. 14:58

AI a felhők között: a mesterséges intelligencia a szemünk előtt alakítja át a légiközlekedést

Jelenleg is számos mesterséges intelligencia-alapú megoldást használnak a légitársaságok és a repterek az üzemanyag-optimalizálás, a légiirányítás, a fedélzeti kiszolgálás vagy éppen a járműkarbantartás területén. A határ azonban a csillagos ég, hiszen a légiközlekedés folyamatosan óriási mennyiségű adatot termel, ami további lehetőséget ad az AI megoldások fejlesztésére a hatékonyságnövelés, az utasélmény javítása és a fenntarthatósági célok elérése érdekében – hívja fel a figyelmet Berecz Dániel, a Lufthansa Systems Head of Engineering vezetője. 

2024. november 26. 13:14

Elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat a Schneider Electric új okosgyára

A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett a Schneider Electric Dunavecsén megépült okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS). A 28 ezer négyzetméteres üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra.

2024. november 26. 11:55

Szervezeti változásokat jelentett be az LG 2030-as víziójának megvalósítása érdekében

Az LG Electronics (LG) az igazgatóság jóváhagyását követően számos szervezeti változást és vezetői kinevezést jelentett be. Az átszervezés célja a vállalat közép- és hosszú távú stratégiájának, a „Future Vision 2030” megvalósításának elősegítése a szervezetközi szinergia javításával, valamint az üzleti portfólió innovációjával.

2024. november 26. 10:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megjelent a legfrissebb, immár 27. Ericsson Mobility Report

2024. november 26. 20:37

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54