Kihirdették a „Digitális Esély 2018” pályázat nyerteseit
Az Infotér konferencián, az infokommunikációs szektor és a kormányzati szereplők legnagyobb közös rendezvényén hirdették ki a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács és az SAP közös, „Digitális Esély 2018” pályázatának eredményeit. Idén tizenegy hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet projektjavaslatát díjazták.
A hátrányos helyzetű fiatalok IT oktatásával foglalkozó civil szervezetek képviselőinek Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) elnöke és Kiss Fanni, az SAP Hungary Kft. oktatásért felelős üzletágvezetője adta át a támogatásról szóló oklevelet.
A szervezetek összesen tízmillió forint támogatást kapnak. A díjazottak:
- Autonómia Alapítvány;
- Együtt Veled Alapítvány;
- Foncsorozó Egyesület;
- Igazgyöngy Alapítvány;
- Kállósemjéni Diákokért Egyesület;
- Lépjünk hogy Léphessenek Közhasznú Egyesület;
- Ópályiak Baráti Köre;
- SZETA Egri Alapítványa;
- Tóth Antal Alapítvány;
- Turai Tanulókért Alapítvány;
- Voneszo Alapítvány.
Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke a díjátadón kiemelte: „A Digitális Esély pályázat kiválóan illeszkedik a kormány Digitális Jólét Programjához, amelynek célja, hogy minél nagyobb mértékű, minél több emberhez eljutó digitális fejlesztések valósuljanak meg. Az idei pályázatokat áttekintve folytatódott a tavalyi tendencia, azaz a felhasználói szintű infokommunikációs ismeretek elsajátítását elősegítő programok mellett egyre markánsabban megjelennek a civil szervezetek pályázataiban a programozást, a kódolást, valamint a robotika oktatását támogató kezdeményezések is. Emellett olyan jövőbemutató területekre is fókuszálnak, mint a 3D grafikai ismeretek és a 3D nyomtatás, különböző mobilapplikációk fejlesztése, valamint indul olyan képzés is, amelynek segítségével a tanulók könnyen felismerhetik az álhíreket. Az ilyen típusú oktatás sok esetben kiscsoportos műhelymunka keretében történik majd, így az informatikai gondolkodás elsajátításán túl a gyermekek szociális készségei is javulnak, és megszerzett tudásukat átadhatják a családtagoknak is. Ez a tudás a mai világban konkrét boldogulást, munkaerő-piaci versenyelőnyt jelent majd számukra.”
„Idén több mint négyszázötven gyermek informatikai oktatását támogatja a Digitális Esély pályázat, amelyet ötödik alkalommal rendeztük meg az NHIT-vel közösen” - mondta el Kiss Fanni. Az SAP Hungary Kft. oktatásért felelős üzletágvezetője aláhúzta, a program eddig több mint 5000 hátrányos helyzetű fiatal számára hozta közelebb a digitális világ nyújtotta lehetőségeket. „A digitális írástudás a közeljövő alapvető fontosságú képességévé válik, melynek terjesztése, fejlesztése e program célkitűzése.”
Kapcsolódó cikkek
- Tizenéves jövőtervezőket keres a UPC
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
- Pályázat videós tehetségeknek
- Robotokat lehet nyerni
- Hol tart MOST az SAP
- 3D téradatbázis készül Pécsen, Székesfehérváron, Veszprémben és Szegeden
- Pályázat, hogy ne kallódjanak el a tehetséges gyerekek
- Elindult a 2018-as ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Átadták az SAP legújabb irodaépületét
- Magyar startupok ötleteit várja a Lufthansa és az SAP
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.