Hazai orvostechnológia startupok mutatkoztak be az Egyesült Államokban
Ötvenedik alkalommal rendezték meg az Amerikai-Magyar Orvosok Szövetségének (HMAA) konferenciáját a floridai Sarasota-ban, melynek keretében magyar orvostechnológiai innovációk is bemutatkoztak a Startup Campus, a Rocket Shepherd és a Magyar Nemzeti Kereskedőház közreműködésével.
A konferencia tudományos programja széles körű biomedikai és sebészeti témákra terjedt ki: az általános orvosokat, szakembereket és kutatókat megszólítva, akiknek célja, hogy mélyebben megértsék a klinikai orvostudomány alapjait és annak alkalmazását.
Az ünnepi konferenciát, melynek keretében öt orvostechnológiai startup vállalkozás is bemutatkozott, Áder János köztársasági elnök nyitotta meg.
„Azzal céllal vettünk részt a konferencián, hogy erősítsük az Egyesült Államokban praktizáló, kutató orvosok és a hazai orvostechnológiai startup vállalkozások közötti együttműködést. A közös gyökerek mellett a tudományos, szakmai, valamint üzleti területen is valós kapcsolódási pontokat azonosítottunk a cégek és a diaszpóra között, melynek eredményként a közeljövőben konkrét együttműködések fognak elindulni.
A Startup Campus nemzetközi programján keresztül nemcsak az Egyesült Államokban, hanem globálisan is ösztönözni szeretné a magyar diaszpóra és a hazai startup vállalkozások közötti kapcsolatfelvételt, partnerséget.” – mondta el Kovács Zsolt, a Startup Campus működtető Enterprise Hungary ügyvezetője.
A rendezvényen a startup szekciót Szabó László washingotni nagykövet nyitotta meg, melyet követően bemutatkozott az orvosok, orvostanhallgatók és kutatók munkáját applikációval segítő InSimu, a NowTechnologies Gyroset elnevezésű intelligens eszköze, ami a mozgáskorlátozottaknak fejmozdulatokkal segít a kommunikációban és a mozgásban egyaránt, a Dermus Vision csapata, akiknek megoldásai segítik a bőrrák korai észlelését és kezelési tervezését, valamint a Sigma Drugs, akiknek célja az elsősorban a vesét érintő fibrotiás betegségek kezelésére szolgáló új gyógyszeripari megoldások fejlesztése.
Az eseményen a magyar kötődésű Biotia, az AI alapú, kórházi fertőzésmegelőzést fejlesztő csapat is részt vett.
A HMAA, a Startup Campus és a Rocket Shepherd a jövőben szorosabb együttműködésre törekszik a hazai orvostechnológiai innovációk és az Egyesült Államokban kutató dolgozó orvosok, kutatók összekötése érdekében. Ennek a munkáját segíti 2019 januárjától a Rocket Shepherd online startup platform, amely a hazai és regionális szereplők felfedezhetőségét támogatja.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- A délkelet-európai startupok az IBM Cloud-ot választják az innováció serkentésére
- Navigare necesse est, avagy amerikai úticélok 2019-re
- Nem csupán az információ, az érték is digitalizálható
- Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
- Két magyar startup is esélyes a 25.000 eurós fődíjra
- 4 magyar csapat került az európai egészségügyi startupok élmezőnyébe
- Félidőnél jár a Startup Campus V4 Global Tour
- Hogyan befolyásolják a digitális megoldások az egészségügy jövőjét?
- Az USA-ba érkezett a Startup Campus Global Tour
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.