A Schneider Electric új energiaellátási megoldásokkal támogatja az előregyártott, moduláris adatközpontokat
Az edge computing terjedésével az adatfeldolgozás közelebb kerül az adatok keletkezésének helyéhez, elsősorban a kritikus fontosságú adatok azonnali elérhetősége miatt. Ezzel párhuzamosan az előregyártott, moduláris adatközpontok piaca is egyre dinamikusabban növekszik, hiszen a szolgáltatóknak ez esetben is ugyanazt a magas szintű teljesítményt kell nyújtaniuk a helyi, kisebb adatközpontok, mint a nagy szerverparkok számára.
Mindezt gyors rendelkezésre állással és a távoli infrastruktúrákra jellemző kockázatok nélkül. Az igényekre reagálva a Schneider Electric kibővítette kínálatát, amellyel így az iparág legszélesebb portfólióját nyújtja a tápellátást, hűtést és IT-támogatást biztosító, előregyártott adatközponti rendszerekből. A vállalat az Uptime Institute TIER-Ready programjához csatlakozva minősített adatközponti referenciamodelleket is bemutatott, amelyekkel jelentősen megkönnyíti az adatközpontok számára a Tier tanúsítás megszerzését.
Új tápmodulok a kínálatban
Az előregyártott energiaellátási modulokat tartalmazó szélesebb választékkal a Schneider Electric az adatközpont-iparág elvárásaira reagál, eleget téve az energiaellátás gyorsabb és egyszerűbb kiépítésére vonatkozó szolgáltatói igényeknek. A vállalat EcoStruxure architektúrájával kompatibilis és testre szabható kialakítású berendezések 400 voltos feszültségtartományban, 625 kW-tól egészen 1,25 MW-ig terjedő kapacitással érhetők el. A megoldások a legújabb, lítiumionos akkumulátorokkal ellátott, nagyteljesítményű Galaxy VX UPS-ekkel, Prisma LV kapcsolószekrényekkel és felügyeleti szoftverrel érkeznek.
Egyszerűsített tanúsítási folyamat
Az adatközpontokat világszerte hitelesítő szervezet, az Uptime Institute TIER-Ready minősítési programja kifejezetten az előregyártott, moduláris szerverparkok Tier tanúsítását segíti azzal, hogy jelentős mértékben leegyszerűsíti és felgyorsítja a folyamatot a tervezéstől a kivitelezésig, miközben akár a felére is csökkentheti a gyártók és a végfelhasználók költségeit. A nemzetközi adatközpont-hatóságként is emlegetett intézet minden referenciamodell esetében ellenőrzi és jóváhagyja az átfogó műszaki dokumentációt, a terveket és a berendezéseket.
A Schneider Electric EcoStruxure for Data Center platformjához tartozó, TIER osztályozási rendszernek megfelelő modellek 90 kW-os Tier II minősítésű All-in-One modul és 500 kW-os Tier III minősítésű, többmodulos megoldások formájában érhetők el a 400 voltos kategóriában.
„A felhő- és egyéb szolgáltatásokat nyújtó vállalatok, valamint nagyvállalati ügyfeleink is egyre inkább moduláris rendszerépítési módszereket keresnek, hogy felgyorsítsák, egységesítsék és leegyszerűsítsék a telepítési folyamatot a kiszámíthatóbb és megbízhatóbb adatközponti működés érdekében. Energiaellátási megoldásaink széles választékával és TIER-Ready referenciamodelljeinkkel tovább csökkentjük a telepítési időt, és megkönnyítjük az adatközpontok tervezésének folyamatát” – mondta Andrew Bradner, a Schneider Electric előregyártott moduláris adatközpontokért felelős alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb területen bizonyítottak a sokoldalú NetShelter rackszekrények
- Hogyan fordítsuk előnyünkre az energiaellátási kockázatokat?
- Szélturbinában működő adatközpont közel nulla kibocsátással
- Petabájt-nagyságrendű adattárolás a Fujitsutól
- A jövőbe vezető út elektromos autókkal van kikövezve
- Felhőalapú adatközpont-felügyeleti megoldás a Schneider Electrictől
- Dell EMC PowerEdge MX: moduláris infrastruktúra az informatikai átalakuláshoz
- A show hátterében a a Schneider Electric épületautomatikai és energiamenedzsment-megoldásai
- Virtuálisan a szerver is zöldebb, sőt olcsóbb is...
- Jó adatközpont nélkül megüresednek a mozitermek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.
Így készüljünk az ünnepi online-rohamra
Az ünnepi szezon közeledtével egyre többen böngészik a webáruházak kínálatát. A korábbi évek tapasztalatai alapján karácsony előtt többszörösére emelkedik a rendelések mennyisége, különösen a Black Friday-t követően. A futárszolgálatok is készülnek az év legforgalmasabb időszakára.