Két miniszterrel is tárgyalt Nick Read, a Vodafone Csoport vezérigazgatója
Magyarország digitális fejlődéséről és a szolgáltató jövőbeni terveiről tárgyalt január 8-án Palkovics László innovációs és technológiai miniszterrel, január 9-én pedig Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel Nick Read, a Vodafone Csoport vezérigazgatója.
Palkovics László, valamint Szijjártó Péter miniszter urak és Nick Read, a Vodafone Csoport új vezérigazgatója személyes találkozóin téma volt Magyarország digitális fejlődése, amelyben a Vodafone mint a világ egyik vezető telekommunikációs szolgáltatója, kulcsszerepet tölt be.
„Az európai gazdaságok mindegyikének, így Magyarország versenyképességének fejlődése szempontjából is kiemelkedően fontos az ötödik generációs mobiltechnológia elindítása, a Vodafone pedig a legnagyobb piacokon már készen áll rá, hogy kiváló 4G hálózatára építve az 5G hálózatok minőségét tekintve vezető szerepet töltsön be. Magyarországon az ehhez vezető úton kulcsfontosságú lépés lesz az idei évben az 5G-s frekvenciák várható értékesítése. A tenderen a Vodafone Magyarország természetesen részt fog venni, hiszen előrelátóan már az előző, 2016-os aukción is vásárolt a 3.5GHz-es tartományban frekvenciát, ezáltal jelenleg az egyetlen olyan mobilszolgáltató az országban, mely rendelkezik kereskedelmi szolgáltatás nyújtására alkalmas 5G-s frekvenciával” – mondta Nick Read.
A vezérigazgató emlékeztetett rá, hogy szintén az idei évben várható az Európai Bizottság mint versenyhatóság döntése arról a 2018-ban bejelentett tranzakcióról, amelynek keretében a Vodafone Csoport 18,4 milliárd euró cégértéken megvásárolná a Liberty Global magyar, német, cseh és román leányvállalatait, így a Magyarországon 1,8 millió háztartást kiszolgáló kábel- és szélessávú internetszolgáltatót, a UPC Magyarországot is.
A vezérigazgató szerint a szolgáltató stratégiája egyértelműen az, hogy magas színvonalú konvergens szolgáltatásait az országban mindenhol elérhetővé tegye, ezáltal pedig a piacvezető szolgáltató első számú kihívójaként tovább erősítse a versenyt, hozzájárulva a még innovatívabb szolgáltatások megjelenéséhez és a hálózatfejlesztések további gyorsulásához. A magyarországi digitalizáció felerősítése, a piaci verseny élénkülése egyértelműen előnyös az egész országnak, így a lakossági és az üzleti ügyfeleknek egyaránt.
A Vodafone Csoport Magyarország iránti elkötelezettségét jól mutatja, hogy a vállalat aktívan részt vesz az immár a második fázisába lépő Digitális Jólét Program megvalósításában, tagja az 5G Koalíció igazgatóságának és alapító tagja a Mesterséges Intelligencia Koalíciónak, illetve a Vodafone Magyarország Alapítvánnyal elkötelezetten támogatja a digitális oktatás fejlődését az országban.
Kapcsolódó cikkek
- Budapesten fejlesztik a jövő csúcstechnológiáit
- A Samsung ismerteti a csatlakoztatott életmódról alkotott elképzeléseit
- 2019: Az adatvezérelt digitális rendszerek éve
- A Vodafone Magyarország 2027. június 23-ig megkapta a frekvenciahasználati jogosultságot
- Az NMHH 2027 közepéig meghosszabbította a Magyar Telekom frekvenciahasználati jogosultságát
- Óriási növekedés várható 2024-re az 5G előfizetések számában
- Médiatanács: nem volt megfelelő a Szenzációs Négyes korhatár-besorolása
- Huszonkét 5G távközlési hálózat kiépítésére szerződött eddig a Huawei
- Médiatanács-támogatás nyolc magyar animációs sorozat bővítésére és egy új önálló filmre
- Médiatanács: kétszázmillió forint kortárs animációs sorozatok további fejlesztésére
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.