Újságírók, figyelem! Ismét elindul a Siemens Press Award
Az elmúlt évek sikerét követően a Siemens idén is meghirdeti regionális újságírói pályázatát. A témakör ismét a városok, az ipar és az energetika digitális jövőjét öleli fel, hiszen mindennapjaink megkerülhetetlen kérdése, hogyan alakul át életünk a digitalizáció hatására. A díjra Közép- és Délkelet-Európa tizenhárom országából – Magyarország mellett Szlovákiából, Romániából, Bulgáriából, Ukrajnából, Horvátországból, Szlovéniából, Bosznia-Hercegovinából, Montenegróból, Szerbiából, Ausztriából, Csehországból és Lengyelországból – valamint Izraelből pályázhatnak az újságírók.
„Azt tapasztaltuk, hogy a digitális átállás és a digitalizációs megoldások – a Siemens nagy örömére – egyre gyakrabban adnak témát az újságíróknak. Napról napra egyre több innováció jelenik meg a világon, a digitalizáció újabb és újabb területeket hódít meg. A Siemens Press Award segítségével szeretnénk szélesebb körben is bemutatni, hogy a régióban hogyan látják a városok, az ipar és az energia digitális jövőjét.” – mondta Virágh Adrienn, a Siemens kommunikációs igazgatója.
„Élenjáró technológiai vállalatként a Siemens aktív tevékenységet folytat a digitalizáció, az automatizálás és a villamosítás területén. Fontos számunkra, hogy az alapos kutatómunkát kívánó, kiváló stílusú és társadalmi felelősséget tükröző cikkek az idei évben is reflektorfénybe kerüljenek és elismerésben, jutalomban részesüljenek" – tette hozzá.
A pályázatra bárki nevezhet, akinek a megjelölt témában 2018. augusztus 1. és 2019. március 31. között jelent meg munkája. A nyomtatott és online médiában megjelent szövegek, a hírügynökségek tudósítóinak beszámolói, valamint az elektronikus médiában, a tévében és a rádióban sugárzott anyagok egyaránt részt vesznek a versenyben. A benyújtott pályaművekre vonatkozó elvárás, hogy hazai vagy nemzetközi vonatkozásban tárgyalják "A városok, az ipar és az energia digitális jövője" témát, és a közzététel formátumának megfelelő módon adják át az információkat, a társadalom egészének hasznos és érthető formában, illetve stílusban.
A benyújtott pályázatokat a résztvevő országokban elsőként hazai, szakértő zsűri értékeli. A magyar zsűritagok között szerepel egy egyetemi szakember, két elismert újságíró, a tavalyi pályázat hazai nyertese és egyben egyik nemzetközi díjazottja, valamint a Siemens egy képviselője. A hazai zsűri a három legjobb magyarországi pályázatot díjazza majd.
Ezt követően az egyes országok legjobb munkái továbbjutnak a döntőbe, ahol nemzetközi zsűri értékeli és választja ki a régió három legkiemelkedőbb publikációját. A nyertes újságírókat szakmai kiválóságuk elismeréseként a Bécsben tartott díjátadó gálán fejenként 1000 euróval jutalmazzák.
Az érdeklődő újságírók a Siemens Press Award 2019-re "A városok, az ipar és az energia digitális jövője" témában készített pályamunkájukat az alábbi címen adhatják le: www.siemens.hu/pressaward2019. A pályázatok beadásának határideje 2019. március 31. A pályázat kritériumaira, valamint a részvételi szabályokra vonatkozó további információk szintén a www.siemens.hu/pressaward2019 weboldalon találhatók.
Kapcsolódó cikkek
- Közeleg a 27. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- Pályázati felhívás – Az év információbiztonsági újságírója 2019
- Biztonságos Internet Nap 2019
- Kiválasztották az ABB egyetemi ösztöndíj pályázatainak győzteseit
- Innováció a közjó szolgálatában
- A Hankook támogatásából robotokat és 3D nyomtatót vettek a jövő mérnökeinek
- A VISZ pályázatán egy 160 éves gimnázium bizonyult a leginnovatívabbnak
- Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét
- Duális képzést indít a Siemens az Óbudai Egyetemen
- Tízezrek ismerhették meg, hogy mi a pálya!
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.