Egy újabb sikeres együttműködés Kelet-Európában!
Az autonóm mobil robotok úttörője, a Mobile Industrial Robots bejelentette, hogy a Visteon Electronics Slovakia - a vezetőtéri kijelzők egyik elsődleges beszállítója vezető OEM márkák számára – sikeresen telepített négy MiR200 robotot, hogy optimalizálja logisztikai tevékenységeit. A MiR technológia növelte a gyártási folyamatok rugalmasságát, laboratóriumi termelékenységét, és ergonómiáját.
A Visteon Electronics Slovakia vezetőtéri kijelzőket gyárt számos autóipari OEM gyártó számára, beleértve a Volkswagent, a Skoda Autot, a BMW-t, a Fordot, a Citroent, és még sok mást. A vállalat naponta 10 ezer vezetőtéri kijelzőt gyárt és évente 2 millió terméket szállít le, miközben 700 alkalmazottat foglalkoztat, akik három műszakban dolgoznak.
A vállalat négy MiR200-at használ három különböző feladatra: két MiR200 robot óránként üres, nyomtatott áramköri lapokat szállít kilenc automata felületszerelő gyártósorra; egy robot eltávolítja a hulladék anyagokat; a negyedik robot pedig a fröccsöntő üzemben dolgozik, ahol három gépet szolgál ki. A MiR autonóm mobil robotjai teljesen önállóan dolgoznak a gyárterületen, egy wi-fi modul segítségével tolóajtókat nyitnak ki, folyosókon haladnak át, kikerülik az akadályokat, megállnak a meghatározott pontokon, és automatikusan feltöltik magukat. Képesek megvizsgálni az elérhető útvonalakat, és mindig a legoptimálisabbat választják ki anélkül, hogy bármiféle emberi beavatkozásra lenne szükségük.
„Mint minden sikeres vállalat, mi is folyamatosan értékeljük a gyártási hatékonyságunkat és laboratóriumi termelékenységünket. A MiR technológiája jelentősen hozzájárul a törekvéseinkhez, mivel ennek köszönhetően nincs szükség manuális szállításra az anyag A pontból B-be történő eljuttatása során. A MiR számunkra az ideális megoldást jelenti, a Visteon számára globálisan pedig a belső logisztika alapelemévé vált a technológia.” – mondta Richard Čiernik, a Visteon Electronics Slovakia ipari mérnökségének vezetője.
A MiR logisztikai megoldása három nagy előnnyel rendelkezik a gyártási folyamatok területén. Rugalmasságának köszönhetően a Visteon ugyanazt a típusú robotot használhatja különböző alkalmazásokhoz az üzem különböző részlegein, így csak minimális szinten kellett módosítani a gyárterületet. A második előny a gyors telepítésben rejlik, ami a könnyen használható funkciók segítségével egyszerű programozást tesz lehetővé, amelyhez nincs szükség előzetes programozási ismeretekre. A programozás tényleg pofonegyszerű, a robot feladatait egy sokfunkciós, látványos grafikus felhasználói interfészen keresztül lehet programozni és finomhangolni. Végül, a robotok felhasználóbarátok és intuitívak, a gyártási feladatban résztvevő, működtető személy mindössze egy gomb megnyomásával magához hívhatja őket.
Azonban van, ami még ennél is fontosabb volt a Visteon számára az új technológiákba való befektetéskor. „Vállalatunknál alapszabály, hogy minden gyártási befektetésnek legkésőbb egy év alatt be kell hoznia az árát, a MiR robotok pedig megfeleltek ennek a követelménynek. Biztosak vagyunk benne, hogy a jövőben további MiR alkalmazásokkal fogunk együtt dolgozni.” – jelentette ki Richard Čiernik.
A Visteon Electronics Slovakia a közeljövőben bővíteni tervezi a mobil robotflottáját még több eszközzel, különös tekintettel a hulladékgyűjtésre, az anyagellátásra, és az elkészült termékek szállítására. Ezek a tervek a MiR robotok által a Visteonnál nyújtott sikeres és bizonyított tapasztalatok hatására születtek meg.
Kapcsolódó cikkek
- Megállíthatatlanul terjeszkedik a dán robotikai cég a kelet-európai régióban
- A Gyermelyi Zrt. is ABB technológiát használ
- Globális együttműködés kezdődik a Mobile Industrial Robots és a Faurecia közt
- A MiR sorozatban másodszor is csaknem megtriplázta éves eladásait
- Robotok egy budapesti kávézóban
- Az innovatív NIDEC GMP mobil robotokkal növeli kapacitását
- Látványos növekedés az önvezető és autonóm mobil robotok értékesítése terén
- Ahol a napi robot öröm…
- Gyárlátogatás Oxfordban a BMW Mini üzemben
- MiR200 növeli a biztonságot, a minőséget és a versenyképességet a Metro Plastics-nél
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
Zöld energia az európai gyógyszeripar és egészségügyi ágazat számára
A Schneider Electric Energize programjának keretében egy négy céget tömörítő vásárlói csoport 10 évre szóló megállapodást kötött évi 245 GWh megújuló energiaforrásból származó áram beszerzésére. A program „Sustainability Business” üzletága a tárgyalások során tanácsadóként segítette a szerződést aláíró cégeket.
AI forradalom a pénzügyi szektorban is
A mesterséges intelligencia (AI) forradalmának egyik legnagyobb haszonélvezői várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lesznek, amennyiben nem áldozzák fel a fogyasztói és felhasználói bizalmat a gyors eredmények érdekében. Az innováció és a bizalom fenntartását célzó uniós szabályozás 2026. augusztusáig fokozatosan lép életbe. A közelmúltban a KPMG Magyarország magyar és nemzetközi szakértői, valamint ügyfélkörük képviselői üzleti beszélgetést tartottak a témában.