Intelligens ipari robotkarokat mutatott be az LG

forrás: Prím Online, 2019. április 7. 10:23

Az LG Electronics (LG) a szintén a cégcsoportba tartozó LG CNS-el közösen, a Hannover Messe kiállításon mutatta be piacvezető ipari technológiai megoldásait. Az LG az ipari önvezérlő robotoktól és az integrált platformoktól az automatizált gyárakig számos szektor számára kínál szolgáltatásokat, ezért jelentős szerepet kapott a világ legnagyobb, 75 ország 6500 vállalatát felvonultató ipari technológiai expóján is.

A LG kiállítóterén kiemelt szerepet kapott az ún. Mobil Manipulátor, egy olyan ipari önvezérlő robot, amelyet azért fejlesztettek ki, hogy növelje a termelékenységet és a minőséget az intelligens, automatizált gyárakban. A hattengelyes, automatikus irányítási, avagy vezető nélküli járműtechnológiát (Automated Guided Vehicle, AGV) alkalmazó robotkar a gyártósor egy meghatározott területén mozog, és olyan hasznos feladatokat képes elvégezni, mint a komponensek szállítása, a termékek összeszerelése vagy a különféle folyamatok ellenőrzése. Az LG a Mobil Manipulátorral kompatibilis további ipari eszközöket — például mesterséges intelligenciával felvértezett ellenőrző- és vertikálisan tagolt, azaz függőleges csuklókaros robotokat — is bemutatott a kiállításon. 

 

Az LG standjának látogatói a gépi tanulás alapú vizuális ellenőrzés (Machine Learning-based Vision Inspection, MAVIN) technológiával is megismerkedhettek, amely az LG saját mesterségesintelligencia-megoldása a minőségellenőrzés hatékonyságának növelésére. Az LG anyag- és gyártástervezési kutatóintézete által kifejlesztett gépi mélytanulási algoritmus alkalmazásával a MAVIN több mint 99 százalékos pontossággal képes azonosítani a hibákat az olyan elektronikai komponensek gyártósorain, mint a kijelzők, kameramodulok és elektromos járműakkumulátorok. Ezt a fejlett megoldást már nem csak az LG Electronics, hanem további, az LG-csoporthoz tartozó vállalatok is alkalmazzák gyártási folyamataik során.

 

 

Az LG olyan artikulált (tagolt, csuklós) robotokat is bemutatott a kiállításon, melyeket az LG 30 százalékos részesedésével működő ipari robotikai vállalat, a koreai Robostar fejlesztett ki. A vízszintesen artikulált SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm) robotkar képes a komponensek szállítására és összeszerelésére a gyártósorokon. A Robostar hattengelyes robotjait — melyek az emberi karhoz hasonlóan hat tengely körül elfordulva képesek elvégezni a szállításhoz, összeszeléshez és hegesztéshez szükséges mozgásokat — már az LG incheoni járműalkatrészgyárában is alkalmazzák.

 

Az LG CNS bemutatta a Factova nevű, intelligens automatizált gyárak számára kifejlesztett integrált platformot is. A Factova egyszerű megoldást kínál a gyárautomatizálás alapjainak lefektetésére a gyártási folyamatok során összegyűjtött adatok és a mesterségesintelligencia-technológia felhasználásával. Kiberfizikai rendszerével (Cyber Physical System, CPS) a robotok és létesítmények valós időben felügyelhetők egy háromdimenziós, virtuális térben. A gyártósoron alkalmazott szimulációs technológiával együtt a platform biztonságos irányítást biztosít és képes előre jelezni az eszközök és robotok közötti lehetséges problémákat, meghibásodásokat. A hannoveri kiállítás látogatói valós időben felügyelhették és vezérelhették egy létező gyár működését a Factova integrált, gyári eszközvezérlésére kifejlesztett platformján keresztül.

 

Az LG Electronics olyan szenzorokat is bemutatott, melyek amellett, hogy segítik a dolgozók munkáját, biztonságosabb munkakörnyezetet is teremtenek. A tVOC-szenzor érzékeli a légtérben megjelenő illékony szerves vegyületeket, így szivárgás esetén figyelmezteti a központi vezérlőrendszert az ártalmas gázok jelenlétére. Az önvezető AGV-eszközökbe épített, az infravörös fény érzékelésével háromdimenziós képalkotásra képes Time-of-Flight (ToF) érzékelő pontosan azonosítja az akadályokat, így biztonságosabbá és hatékonyabbá teszi a robotok mozgását. A saját áramforrású, elektromos IoT szenzor pedig valós időben érzékeli a helyi villamos hálózat működésének rendellenességeit.

 

„A Hannover Messe tökéletes lehetőség arra, hogy az LG demonstrálja vezető pozícióját az ipari technológia területén, és betekintést nyújtson úttörő, intelligens gyártástechnológiai megoldásaiba” — mondta Kim Byung-yeol, az LG gyártástechnológiai részlegének alelnöke. „Az LG már meglévő tudására építve tágítja ki az intelligens gyártástechnikai megoldások határait.”

 

A Hannover Messe idei Integrált Ipar és Ipari Intelligencia tematikájának megfelelően az eseményen számos iparág nemzetközi úttörői találkoztak, hogy bemutassák napjaink korszakalkotó ipari gépi tanulási és mesterségesintelligencia-technológiáit.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59