Svéd nagyvállalatok fognak össze, hogy közép-kelet-európai startupokat támogassanak
A Svéd Nagykövetség védnöksége alatt négy svéd nagyvállalat fogott össze és hirdette meg a MATCH Startup Programot. Ennek keretében a közép-kelet-európai régió innovatív startupjai személyesen mutathatják be termékeiket és szolgáltatásaikat az Ericsson, az ABB, a SIGMA és az AQ Anton döntéshozóinak június 14-én, Budapesten.
Különböző iparágak vezető cégei álltak össze, hogy támogassák a közép-kelet-európai régió induló vállalkozásait, és megtapasztalják, mit is jelent az „innováció kiszervezése” svéd módra. A kiválasztott startupok azonnali visszajelzést kapnak arról, hogyan fejleszthetik innovációikat a résztvevő vállalatokkal közösen, ezekből pedig akár üzleti lehetőségek és potenciális együttműködések születhetnek a workshopok és személyes beszélgetések során.
Az együttműködés közös felületének létrehozásához az Ericsson, ABB, SIGMA és AQ Anton cégek a svéd nagykövetség vezetésével álltak a kezdeményezés mögé. A dolgok internete (IoT), a mesterséges intelligencia (AI) és a gépi tanulás (Machine Learning) területén működő közép-kelet-európai startupok a https://www.match-startup-program.com weboldalon adhatják le jelentkezésüket április 29-ig. Egy szakértőkből álló zsűri a résztvevő svéd vállalatok és a svéd nagykövetség képviselőivel közösen fogják elbírálni a projekteket, ahol a 10 legjobb pályázatot leadó startupnak lehetősége nyílik majd egy egész napot együtt tölteni a négy nagy cég döntéshozóival.
„Hatalmas potenciált látunk a svédek Közép-Kelet-Európában szerzett startup- és cégvezetési tapasztalatainak és a digitalizációhoz kapcsolódó egyedi ötletek összekapcsolásában” – fejtette ki Niclas Trouvé, svéd nagykövet.
A résztvevő nagyvállalkozások a digitális és ipari technológia globális-szinten vezető cégei. Az Ericsson a telekommunikációs iparban szerzett 141 év tapasztalata mellett jelentős újításokkal is büszkélkedhet, a cég legismertebb innovációja a Bluetooth technológia.
Az ABB technológiai úttörőnek számít a digitális iparágak számára nyújtott széles körű kínálatával. Több, mint 130 évre visszanyúló történelemmel az ABB ma a digitális iparágak vezetője, négy ügyfélközpontú, globálisan vezető vállalkozással.
A Sigma Technology az elmúlt 20 évben több világelső céget támogatott kutatás-fejlesztési fázisukban termékinformáció, beágyazott és szoftvertervezés, információkezelés és offshore fejlesztések területeken.
Az AQ Anton mérnöki cégnek 27 éves tapasztalata van autóipari, energetikai, repülőgépipari és egyéb ipari szegmensekben.
Ezek a sokszínű, széleskörű tapasztalattal rendelkező cégek fogják mentorálni a korai szakaszban lévő innovációkat, lehetőséget adva mind a startupoknak, mind a svéd cégeknek a növekedésre.
A MATCH Startup Programot a Global Startup Awards hozta létre.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- Az Ericsson és a Swisscom elindította az első európai kereskedelmi 5G hálózatot
- Az ABB és a Porsche közösen fejleszti Japánban az elektromos jármű-töltők következő generációját
- Az AI sokkal több, mint néhány képjavító algoritmus
- Stabil növekedés változó környezetben
- Az ABB és az Ericsson tovább erősíti kapcsolatát
- Magyar technológia ad megoldást a kiemelt fontosságú infokommunikációs berendezések hatékony hűtésére
- Az Ericsson Ipar 4.0 technológiákat támogató megoldást vezet be
- A startupok ma már az IT-világon túl is mernek gondolkodni
- AHa! Brainstore 2.0 startup program: Beszállt a Hiventures
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.