A Vodafone és a Brain Bar teret ad a fiatal tehetségeknek
Az együttműködésnek köszönhetően a jövőfesztivál egyik színpadjára bárki pályázhat előadónak, akinek a megadott témák kapcsán van egy jó ötlete. Ehhez egy rövid, úgynevezett „elevator pitch” videót kell készítenie az érdeklődőknek, amelyben meggyőzik a zsűrit, hogy őket válasszák.
A május 30-31-én ötödik alkalommal megrendezett Brain Bar arról ismert, hogy saját területükön kiemelkedő előadókat hoz el Budapestre. Idén a fesztivál vendége lesz többek közöt Jordan Peterson pszichológus, a 12 szabály az élethez c. bestseller szerzője, akinek tanácsait világszerte milliók követik. Maye Musk dietetikus és szupermodel, illetve Frank Cooper, a BlackRock globális marketingvezetője, a BuzzFeed, a Pepsi és a legendás Def Jam lemezkiadó korábbi kreatív főnöke, valamint itt lesz a világszerte ismert adattudós, a MIT Media Lab professzora, Cesar Hidalgo is, aki a vállalatok és a nemzetek tanulási képességét kutatja.
A kiemelkedően színes program mellett az idei Brain Bart a Vodafone Magyarországgal való együttműködése teszi még izgalmasabbá. Akárcsak a fesztivál, a szolgáltató is elsősorban a jövővel foglalkozik, ezért a mai naptól a Vodafone elindítja az „Elevator pitch” nevű kezdeményezést, amelynek keretében a döntőbe jutó tíz fiatal tehetség a témában jártas, nagy szakmai tapasztalattal rendelkező vendégekkel és előadókkal oszthatja meg ötleteit a Brain Bar két napján, a külön erre a programra dedikált „Talent Stage”-en. „A Vodafone és a Brain Bar víziója olyannyira egyeznek egymással, hogy ennek az együttműködésnek meg kellett valósulnia. Egy irányba haladunk, a digitális fejlődés és a környezet iránti elkötelezettségünk, valamint a jövő iránti érdeklődésünk visz előre minket, és örülök, hogy ennek a kezdeményezésnek köszönhetően a fiatal tehetségeknek is lehetőséget biztosíthatunk arra, hogy a Brain Bar nyújtotta inspiráló környezetben adhassanak hangot a bennük rejlő ötleteknek” – mondta el Carra Anita, a Vodafone Magyarország lakossági szolgáltatások üzletágért felelős vezérigazgató-helyettese.
A Talent Stage színpadra bárki bekerülhet előadóként, a zsűri által legjobbnak ítélt pályázó pedig egy csúcsmobillal is gazdagodhat. Fontos, hogy három fő témakörben lehet pályázni, ezek a Digitális társadalom – ide tartoznak a társadalomra hatást gyakorló technológiai újdonságok, mint például az új pénzügyi szolgáltatások vagy az okos közlekedés – a Társadalmi egyenlőség – ide tartozik a munkahelyi egyenlőség kérdése, vagy a digitális tudás fontosságának témaköre – és a Környezetvédelem – ide például a klímaváltozás és az e-hulladék csökkentésének fontosságát sorolják.
Pályázni egy rövid, magyar nyelvű videóval lehet; az úgynevezett elevator pitch műfaj lényege, hogy nagyon rövid idő alatt – akár egy közös liftezés során – kell az alanynak meggyőznie a hallgatótábort. Ebben az esetben a hallgatótábor egy szakértői zsűri lesz, ők értékelik majd a beérkező videókat. A pályázati felvételek elkészíthetők a Corvinus Egyetem Fővám téri főépületében lévő lift installációban május 13. és 16. között, vagy akár egy tetszőleges lifben is. A nevezési határidő május 16. a pályázati anyagokat az alábbi linkre lehet feltölteni.
Az előadások mellett a látogatók olyan jövőbe mutató M2M és IoT megoldásokkal is találkozhatnak, mint a Vodafone által tavaly a belvárosban és Székesfehérváron bemutatott okos parkolási megoldás. A résztvevők mini demó formájában ki is próbálhatják az NB IoT szenzorokon alapuló technológiát, amely lehetővé teszi, hogy valós időben, mobilapplikáción keresztül követhető legyen a parkolóhelyek foglaltsági állapota. Emellett a látogatók megismerkedhetnek az agrárium robotizációját hatékonyabbá, az állattenyésztést és növénytermesztést. biztonságosabbá tevő okos mezőgazdasági technológiákkal is. Ilyen például a Vodafone távolról, egyszerűen használható megoldása, ami folyamatosan ellenőrzi a termelési körülmények működését, baj esetén pedig jelez a diszpécserközpontnak.
Ezeken felül világszerte számos egyéb fejlesztés fogja még segíteni a hétköznapjainkat – mint például a súlyos testi fogyatékkal élők életét megkönnyítő Ekso Bionics –, amelyek működésébe a Brain Bar résztvevői egy különleges interaktív eszközön keresztül nyerhetnek betekintést.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is várják a jelentkezőket az AHa! BrainStore programra
- Már lehet jelentkezni a Vodafone Coding Camp-re!
- A Médiatanács eredményt hirdetett három rádiós pályázaton
- Négy sávban fog idén új, széles sávú frekvenciahasználati lehetőségeket értékesíteni az NMHH
- Kiosztották a Vodafone Digitális Díjakat
- NMHH Médiatanács: Több mint 246 millió forint támogatás animációs sorozatok folytatására
- Magyar siker az Epson nemzetközi robotversenyén
- Egyszerűsíti az IoT elterjedését a Vodafone Business és az Arm
- Pályázható az országos digitális földfelszíni televíziós hálózatok lejáró használati jogosultsága
- Cikkíró pályázatot hirdet a Vodafone Magyarország Alapítvány a Digitális Témahét alkalmából
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.