Átadták az Év Informatikai Vezetője díjat
A hagyományokhoz híven idén is a Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ) éves konferenciáján, az INFOhajón adták át az Év Informatikai Vezetője díjat, valamint a 35 év alatti informatikai vezetők számára 2016-ban alapított Braun Péter-díjat.
Augusztus elején immár tizennyolcadik alkalommal ült össze VISZ által felkért zsűri, hogy a beadott pályamunkák, valamint a jelöltek meghallgatása alapján kiválassza a díjra érdemes jelöltet. Idén már nem csak CIO-k pályázhattak a díjra. A pályázati kiírás is hangsúlyozottan informatikai vezetőknek szólt. Strausz György, a szervezet tavasszal megválasztott elnöke, elmondta, a díj átnevezésében nem a magyarítás motiválta a szervezetet. Reagálva a vállalati informatika komplexebbé válására kiterjesztették a pályázók körét lényegében minden olyan vezetőre, aki vállalata belső informatikájának valamely átfogóbb területét irányítja.
Tehát a hagyományos CIO pozícióban dolgozók mellett pályázhattak például technológiai fejlesztésért felelős vezetők (CTO), innovációs vezetők (CINO), digitalizációért felelős vezetők (CDO), a vállalati adatvagyon hasznosításáért felelős vezetők (CDO), fejlesztési vezetők (CRO), de akár olyan operatív vezetők (COO) is, akik egyben az informatika irányításáért felelnek. A díjra cégek, szakmai szervezetek, illetve a zsűri tagjai egyaránt jelölhetnek szakembereket.
Pályázat célja azonban továbbra is az, hogy felhívja a figyelmet az informatikai területekért felelős vezetők tevékenységének fontosságára, valamint díjjal ismerje el az évek során kiemelkedő teljesítményt nyújtó szakember munkáját.
A zsűri két körben választja ki a díjazottat. Először egyéni javaslatok alapján kialakította a díjra esélyes informatikai vezetők egy szűkített körét, és őket felkérte rövid pályázati munka írására. Majd a pályamunkák értékelése után a jelölteknek személyes meghallgatáson kellett számot adniuk munkájukról.
Arccal a blockchain felé
Lendvay László
A hazai szakmai szervezetek és a szaksajtó képviselőiből felkért zsűri javaslatára idén a VISZ elnöksége Lendvay Lászlónak, a Libri Bookline informatikai vezetőjének ítélte a díjat. Lendvay László 2014-ben, a Libri és a Shopline egyesülése után csatlakozott a céghez, ahol első jelentős feladata az egyesített informatikai szolgáltatások stabilizálása volt, ami nagyban hozzájárult a vállalat üzleti sikereihez is. Munkája színvonalát jól jelzi, hogy vezetése alatt a belső elégedettségi felmérések ugrásszerű javulást mutattak, és látványosan nőtt a kritikus rendszerek rendelkezésre állási mutatója is. Vezetői képességeit pedig az jellemzi legjobban, hogy sikerült radikálisan csökkentenie az IT-szervezetben a fluktuációt.
A személyes meghallgatáson Lendvay jövőbeni terveiről is beszélt. Ezek közül a két legjelentősebb a big data elemzések bevezetése, melyre már tavaly kidolgoztak egy stratégiát. A terv szerint a kereskedelmi tevékenység során keletkezett hatalmas információtömeget hasznosítanák az értékesítés, a marketing és vezetői döntések támogatására.
A másik fontos távlati terv a blockchain alkalmazása a logisztikai folyamatokban. Mint azt Lendvay László elmondta, a Libri Bookline már jelenleg is alkalmaz osztott nyilvántartásokat például kiadói termékinformációs, marketing inventory allokációs és elszámolási céllal. A blockchain alkalmazásától elsősorban azt várják, hogy a teljes ellátási láncban hatékonyabban lehessen megosztani az üzleti eredményességet befolyásoló információkat a jelenleginél alacsonyabb költségekkel.
Popovics László
A zsűri javaslatára a VISZ elnöksége különdíjjal ismerte el Popovics Lászlónak, az OTP innovációs részlege és az elosztott rendszerek fejlesztéséért felelős csoportja igazgatójának munkáját. A zsűri értékelése szerint Popovics László egy hagyományosan konzervatív környezetben hozott létre olyan innovatív IT-szervezetet, amely folyamatosan kutatja a legfrissebb technológiák – például a blockchain vagy a mesterséges intelligencia – üzleti alkalmazásának lehetőségeit.
Sikeres startupperé a Braun Péter-díja
A 35 év alatti informatikai vezetőknek járó díjat a VISZ elnöksége Kovács Dávidnak, a Supercharge nevű, a nemzetközi piacon is sikeres startup technológiai vezetőjének ítélte oda a szűri javaslata alapján.
Kovács Dávid
Kovács Dávid még egyetemi évei alatt, 2010-ben alapította négy barátjával a vállalkozást, amely ma már több európai országban és az USA-ban is jelen van megoldásaival. A Supercharge az első magyar cég, amely felkerült a Financial Timesnak arra a listájára tavaly, amelyen az ezer leggyorsabban növekvő európai vállalkozást rangsorolják. Emellett a Deloitte Technology Fast 50 listáján is szerepeltek.
A mobil és webes alkalmazások készítésével foglalkozó cég tevékenysége az egész termékciklust lefedi a tervezéstől a fejlesztésig. Ebben Kovács Dávidnak különösen fontos szerepe van, hiszen technológiai vezetőként közel száz fejlesztő és egyéb digitális szakember munkáját koordinálja. A zsűri elsősorban az innovációs tevékenységét emelte ki értékelésében. Kovács az elmúlt két évben többek között különböző IoT megoldások, energiatárolásra és akkumulátor-farmok vezérlésére alkalmas hardverek, valamint mesterséges intelligenciára épülő alapú megoldások fejlesztését és bevezetését irányította.
( Forrás: Bitport.hu)
Kapcsolódó cikkek
- Elindult a 2019-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Pályázati felhívás kisiskolásoknak
- Magyar tech startupok jelentkezését is várja a dubaji FasterCapital inkubációs programja
- Még lehet jelentkezni az Év Informatikai vezetője pályázatra
- Az Antenna Hungária marad az országos földfelszíni digitális televízió-műsorszóró hálózatok üzemeltetője
- Összetartó kisközösségeket díjazott a Telenor, a Hello Wood szakmai támogatásával
- Év Informatikai vezetője pályázat felhívása
- Médiatanács: Decembertől is a Szent István Rádió szól majd Gyöngyösön és Sátoraljaújhelyen
- Országos ösztöndíjpályázat gyerekeknek
- Médiatanács: nyolc online alkotás készülhet nyolcmillió forintból
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.