Milyen technológiai innovációk színesíthetik a diákéletet?

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 10. 12:50

A Red Bull szeptember 9-én elindította a jelentkezést a Red Bull Basement University programjára. A kezdeményezés keretein belül a világ minden pontjáról várják az egyetemisták ötleteit arra, hogy hogyan lehetne a technológiai innováción keresztül fejleszteni a diákéletet a campusokon innen és túl. Magyarországon október 28-ig lehet nevezni a weboldalon.

A tavalyi sikeres indulás után 2019-ben még több országból lehet jelentkezni a Red Bull Basement University programjába. A résztvevő országokban minden olyan 18. életévét betöltött egyetemi hallgató pályázatát várják, akinek van ötlete arra, hogyan lehet a technológia felhasználásával a diákéletet jobbá tenni. A Red Bull Basement University különböző érdeklődési körrel rendelkező kreatív hallgatókat keres, legyenek ők akár alkotók, hackerek, kódolók, fejlesztők, tervezők vagy mérnökök.
 
 
A beküldött jelentkezések közül a Red Bull Basement University országonként egy-egy nyertesre szűkíti le a kört, akik ezután egy hathetes fejlesztési periódus keretében kidolgozhatják projektjüket. Ebben az időszakban a Red Bull Basement University biztosítja a finanszírozást, a nemzetközi mentorálást, a networking lehetőségeket és a jól felszerelt munkaterületeket az egyes országok győztesei számára. Ezt követően a diákok meghívást kapnak egy négynapos Red Bull Basement University Global Workshopra, ahol az is kiderül, ki lesz a végső győztes. A 2019-es Global Workshopot Kanadában, Torontó városában rendezik meg december 12-15 között.
 
A Red Bull Basement University 2018-ban indította első programját, több mint 300 egyetem és 16 ország részvételével. A hallgatók számos innovatív ötlettel jelentkeztek, például azzal, hogy hogyan lehetne nagyobb hozzáférést biztosítani a diákok számára az egyetemi választásokon való szavazáshoz, vagy hogy hogyan lehetne javítani a fém-újrahasznosítás és a hulladékgyűjtés módszerein. A 2018-as globális győztes a torontói Team Vacant lett - a csapat egy olyan program prototípusát dolgozta ki, amely lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy valós idejű információkat szerezzenek a tanulmányi helyek rendelkezésre állásáról a campus különböző épületeiben.
 
A program iránt érdeklődő hallgatóknak egy online jelentkezési lapot kell kitölteniük. Ennek része egy 60 másodperces videó feltöltése is, amelyben bemutatják ötletüket. Pályázni maximum két fős csoportokban lehetséges angol nyelven, vagy a helyi ország nyelvén angol felirattal. A jelentkezési folyamatról és a programról további információk a Red Bull Basement weboldalán találhatók.
 

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Idén is meghirdette fenntarthatósági versenyét a Schneider Electric

Már lehet nevezni a Schneider Electric fenntarthatósági versenyére, a pályázatokat október 15-ig várják. A „Sustainability Impact Awards” kezdeményezés célja a fenntarthatósági törekvések támogatásában és megvalósításában élen járó partnerek, ügyfelek és beszállítók erőfeszítéseinek elismerése. 

2024. július 12. 18:50

AZ EIT Health megújítja InnoStars Awards pályázatát

Az Európai Unió intézményeként működő Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyre fókuszáló szervezete, az EIT Health tanulmányt készíttetett arról, hogy milyen kihívásokkal kell szembenézniük az egészségügyi startupoknak, és hogy hogyan járulnak hozzá ezek leküzdéséhez a szervezet vállalkozásfejlesztési programjai az InnoStars régióban, vagyis Dél-, Közép- és Kelet-Európában. Ezek a programok – például a régóta futó InnoStars Awards – képzések, finanszírozási lehetőségek, mentorálás és bootcampek révén kézzel fogható segítséggel támogatják a vállalkozókat, de a tanulmány további, eddig ismeretlen előnyöket is feltárt a résztvevők szemszögéből. 

2024. július 9. 17:17

Itt a lány, aki megoldotta az egyik legnagyobb vegyipari cég kihívásait

Egy innovatív takarító robot nyerte el idén az év ötletéért járó elismerést a Magyar Ipari Célgép Nagydíj átadó ünnepségén. Az immár negyedik alkalommal megrendezett Gépész Szalon június végi díjátadóján a szakma legjobbjai gyűltek össze a Millennium Házában. Összesen nyolc kategóriában tüntették ki az elmúlt év legkiemelkedőbb pályamunkáit és három különdíjat osztott ki a zsűri, köztük volt Csikós Irén, aki egy vegyiüzem poros szállítópályáinak tisztítási problémájára tervezett egy innovatív takarító robotot, és a BBM csapata, akik kiemelkedő ipari célgéppel nyertek, a pályázatot mesterséges intelligencia segítségével szerkesztett zenével adták be.

2024. július 8. 18:03

Megvannak a Magyar Ipari Célgép Nagydíj idei nyertesei

Június 28-án, a városligeti Millennium Házában rendezték meg az ország legnagyobb gépipari szakmai eseményét a Gépész Szalont, a Magyar Ipari Célgép Nagydíj immár negyedik díjátadóját, a Chemplex Kft és a Gépipari Tudományos Egyesület (GTE) közös szervezésében. Az Év Célgépe díjra a tavalyi jelentkezéseket is felülmúlva az idén 121 pályamű érkezett, 8 kategóriában osztották ki az elismeréseket, emellett díjazták az év ötletét, az év öko-célgépét és az év tervezőjét is.

2024. június 30. 16:51

Új lehetőség nyílik meg a magyar egészségügyi innovátorok előtt

Vezető európai gyógyszeripari vállalatokkal, a Chiesi Grouppal és a SYNLAB Italy-val karöltve indította útjára az InnoStars Connect programot az EIT Health, az Európai Unió intézményeként működő Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyre fókuszáló egysége. 

2024. június 11. 18:03

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A kék halál képernyőn túl: miért ne hagyjuk figyelmen kívül a szoftverfrissítéseket?

2024. július 26. 13:59

Idén a fenntartható cégek tulajdonosait is díjazza az EY

2024. július 24. 13:59

Akár 50% időmegtakarítást jelenthet a PS szinte érintésmentes könyvelési megoldása

2024. július 16. 16:29

ESET kiberfenyegetettségi jelentés: egyre gyakoribb a mesterséges intelligencia és a deepfake a támadásokban

2024. július 5. 09:55