Új internetes infrastruktúrát fejleszt a Cisco
A Cisco bemutatta a Cisco Silicon One-t, az iparág egyedülálló hálózati szilícium chip architektúráját, valamint az erre épülő új, szolgáltatói igényeknek megfelelően fejlesztett routercsaládot, a Cisco 8000 sorozatot.
"A sikeres innováció kulcsa a megfelelő beruházási fókusz, , az ütőképes csapat és egy olyan kultúra, amely nem szab határokat a képzeletetnek " – mondta Chuck Robbins, a Cisco elnök- vezérigazgatója. "Célunk, hogy új internetes infrastruktúrát fejlesszünk az 5G korszakra. A legújabb szilícium chip, valamint optikai- és szoftvermegoldásaink segítik ügyfeleinket, hogy egy lépéssel a többiek előtt járjanak, és újfajta élményeket alkossanak a felhasználók számára.”
A jövő internetének építőkövei
A következő évtizedet a digitális élmények határozzák meg, ezek mögött pedig olyan technológiák állnak, mint a virtuális és kiterjesztett valóság, 16K streaming, mesterséges intelligencia, 5G, kvantumszámítás, adaptív és prediktív kiberbiztonság, vagy az intelligens IoT. Az alkalmazások következő generációinak technológiai igénye messze túlmutat a jelenlegi internetes infrastruktúra lehetőségein, ahol a szűk keresztmetszeteket elsősorban a teljesítmény, a korlátozott anyagi források, illetve az energiafelhasználás okozzák.
„Az innováció új szintre emelése kritikus fontosságú a jövő internete szempontjából, és úgy gondoljuk, hogy a szilícium, az optika és a szoftverek azok a technológiák, amelyek révén ez a cél elérhető” – mondta David Goeckeler, a Cisco alelnöke, a hálózati és biztonsági üzletág igazgatója. „A Cisco technológiai stratégiája nem egy termékcsoport következő generációjának kifejlesztéséről szól. Az elmúlt években olyan különböző technológiákba invesztáltunk, amelyek konvergenciája révén a jövőben megfelelő választ adhatunk a digitális innováció kihívásaira. Ez a a legambiciózusabb fejlesztési projekt, amelyen valaha dolgoztunk..”
Cisco Silicon One – Egységes és programozható szilícium alapú architektúra
Az új Cisco Silicon One a Cisco útválasztó portfóliójának alapja, amelynek várható teljesítménye elérheti a másodpercenkénti 25 Terabit sebességet. Ez az iparág első, kimondottan hálózatokhoz fejlesztett chipje, amely a távközlési és webszolgáltatói hálózatokban egyetemesen alkalmazható. Az első Cisco Silicon One „Q100” modell teljesítménye meghaladja a mérföldkőnek számító 10 Tbps sebességet anélkül, hogy feláldoznánk a programozhatóságot, csökkenne a bufferelés, az energiahatékonyság, a skálázhatóság és a rugalmasság.
Hagyományosan a hálózatokban, illetve akár egyetlen hálózati eszközön belül is számos különböző típusú chipet használnak. Ennek következtében az új funkciók fejlesztése és tesztelése hosszadalmas és költséges folyamat. Az egységes és programozható szilíciumchip lehetővé teszi a hálózatüzemeltetők számára, hogy nagymértékben csökkentsék a működési költségeket és az új szolgáltatások bevezetésének idejét.
A teljes angol nyelvű sajtóanyagot az alábbi linken találja: https://newsroom.cisco.com/press-release-content?type=webcontent&articleId=2039386.
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco előrejelzése: technológiai trendek a 2020-as évekre
- Amikor az egész család otthon tölti az ünnepeket, akkor van a legnagyobb szükség a WiFi-re
- Helyi 5G-hálózatokat hoz létre a Bosch
- Az 5G által kínált üzleti lehetőségekről szólt az Ericsson K+F Innovációs Napok rendezvénye
- 5G technológiát és konvergens szolgáltatásokat mutatott be a Vodafone
- Ma 20 éves a Wi-Fi
- Hírközlési labort adományozott az NMHH a Puskás Tivadar Távközlési Technikumnak
- A Vodafone távvezérlésű 5G demóval mutatta be a jövőt az 5G Koalíció idei tisztújításán
- A Cisco új generációs Wi-Fi 6 megoldásokkal bővíti hálózati portfólióját
- A várakozásokat túlszárnyalva terjed az 5G
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.