Érkeznek az okos szántóföldek és focipályák
A Soil Scout vezeték nélküli szenzorai segítségével képes pontosan meghatározni a talaj állapotát, ezzel segíthet optimalizálni az öntözést, és növelni a terméshozamot, vagy a pálya minőségét.
Ha az okos eszközök kerülnek szóba, akkor a legtöbb embernek elsőként az okos otthonok vagy autók, esetleg az okos üzemek jutnak eszükbe. Ez nyilván nem is véletlen, hiszen általában az ilyen rendszerek vannak szem előtt, viszont az is tény, az okos ökoszisztémák már megjelentek a növénytermesztésben is.
Soil Scout
A finn Soil Scout pedig az ilyen rendszerek egyik úttörője! A fiatal cég ugyanis kidolgozott egy olyan eljárást, amelynek alapját olyan vezeték nélküli adatátviteli technológiákat használó szenzorok alkotják, amiket akár két méteres mélységben is el lehet helyezni a talajban. Beépített akkumulátoruk 20 éves élettartamot szavatol, ezalatt pedig képesek arra, hogy rendszeres időközönként informálják központi egységüket a talaj nedvességtartalmáról, hőmérsékletéről és ásványi anyag tartalmáról. Egy saját fejlesztésű szoftver pedig kielemzi a kapott adatokat és a talajban termesztett növény fajtáját figyelembe véve, képes "megmondani", hogy pontosan mikor és mekkora mértékű öntözésre van szükség, illetve, hogy esetleg milyen adalékanyagokat kell eljuttatni a talajba.
A Soil Scout megoldásai pedig nem csak virágoskertekben, de komolyabb méretű szántóföldeken, mezőgazdasági művelés alatt álló területeken vagy akár futball- és golfpályákonis alkalmazhatóak. Magyarán így megszületnek az okos sportpályák, és szántóföldek, amelyeknél el lehet kerülni a túlöntözésből fakadó pazarlást, és a talaj tökéletes állapotban tartásával minden korábbinál nagyobb terméshozam - illetve sportpályák esetén jobb minőségű fűfelület - érhető el.
A Soil Scout tevékenységével bárki megismerkedhet személyesen, aki ellátogat a Fruit Logistica kiállítás Start-up napjára. Az eseményre a magyarországi látogatók kedvezményes áron vásárolhatnak belépőt a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamarán keresztül.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar tudást az agrotechnikába
- Küszöbön a könyvelőszakma digitalizációja
- Tudjuk biztonságban kedvenceinket szilveszterkor is!
- 75 éves kollekció előtt tiszteleg a Mido
- Öt menő ajándékötlet karácsonyra, hogy a gyerek játszva megtanuljon programozni!
- ZENworks 2020: a sebezhetetlen
- Új vezetéknélküli fülhallgatót mutatott be a Huawei
- Telemedicinás rendszerrel összekapcsolható magyar vércukormérő
- Az S&T elindítja az ipari digitalizációs oktatást elősegítő programját
- Mesterséges intelligencia alkalmazása a kis- és közepes vállalkozásokért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.